24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Koruna krásy

6.1.2017
(Ne)šťastnejch třicet
Lucia Magdziak

Vlasy byly vždycky, a to právem, považovány za korunu krásy. Císařovna Sissy to ještě podtrhla tím, že ze svých vlasů si opravdu rovnou na hlavě korunu udělala. Tedy samozřejmě ne ona sama, na to měla lidi, ale měla ji, a to je podstatné.

Ono totiž platí, že můžete mít krásný obličej, dokonalý mejkap, být štíhlá jako proutek, a taky můžete mít na každém prstu prsten od Tiffanyho, nebo u něj dokonce můžete i snídat, pokud nemáte krásné vlasy, není Vám to nic platné.  Mít krásné vlasy, ale v žádném případě neznamená, že je musíte mít po kotníky. Synonymem krásných vlasů jsou totiž vlasy zdravé.

Já měla hrozný problém s vlasy po porodu. Vypadaly všelijak (tedy, to, co mi na hlavě zůstalo), jenom ne zdravě. Více než půl roku se ve mně střídala období, kdy jsem byla jakž takž v pořádku s obdobím pláče do polštáře. Vlasy mi totiž intenzivně padaly a padaly, a pro psychiku ženy to byla neskutečná zátěž. Dyť určitě víte, o čem mluvím, páč podle diskuzí, které jsem intenzivně vyhledávala, je jasné, že tím trpělo a trpí více žen. Naštěstí to období pomine, nebojte. 

Každopádně, abychom měly krásné vlasy, v dnešní době už na ně naštěstí nemusíme plýtvat koňakem a žloutky, jak to dělala Alžběta, i když já párkrát do roka žloutky na vlasy napatlám. 

Pamatuji si, jak jsem je patlala poprvé, a nedočetla jsem, že se pak žloutek z vlasů dostane jenom vlažnou vodou. Já je myla teplou. Nemusím Vám popisovat, že jsem ty uvařené žloutky lovila z vlasů ještě dva týdny, že ne? :D 

V každém případě, dnes existuje řada různých přípravků, které nám k hezkým vlasům můžou pomoct. Vynechám teď vitamíny, zdravou stravu a život bez stresu, ale napíšu něco o šamponech. Nebudu Vám tady psát výsledky testování, protože už léta používám jednu hlavní, jednu vedlejší a jednu, pro mě novou, značku. 

Jednička jedniček, tedy značka hlavní, je pro mě Kérastase. Kérastase svým šamponům neříká šampon, ale šamponová lázeň. A to je úplně přesné. Pro moje vlasy to opravdu lázeň je. Krásně, nevtíravě voní, a vlasy jsou po něm lesklé, hladké, poddajné. Normálně cítím, jak mi říkají: „ Ale no tak, ještě nesmývej, ještě nám tu lázeň nech!“. :DChcete důkaz? Tady je! Víte, že si chlapi nevšimnou nového účesu, ani kdybyste na hlavě nosily mušli a vydloubly jim s ní oči. Že jo? Tak když jsem si po delší době umyla vlasy s Kérastase (aby nedošlo k omylu, nemyslím, že jsem si vlasy vůbec nemyla, ale myslím tím, že jsem si je po delší době umyla se šamponovou lázní Kérastase :) ), můj manžel okamžitě zpozorněl, a ptal se mě, zda jsem dostala v práci odměnu :). Prý, moje vlasy vypadaly, jako kdybych se právě vrátila od kadeřníka. No, co víc si můžu přát? Výsledek je opravdu vidět hned po prvním použití. 

Snažím se je střídat, momentálně používám tento: Je z řady Spécifique,  Bain Divalent a cena tohoto krasavce se pohybuje kolem 500 Kč. 

Vyhovuje mi, protože je na mastnou vlasovou pokožku a vlasy, které mají suché délky. Tedy úplně to pravé ořechové pro moje vlasy. Narovinu musím říct, že to neznamená, že najednou se mi vlasy při hlavě nemastí, ale přijde mi, že se ty vlasy tak nějak sjednotí. Zkrátka, vlasy při hlavě nevypadají po ranním umytí mastně už večer a konečky nevypadají suše. :)

Těch druhů a řad existuje spousta, takže je, z čeho vybírat. 

Druhá, vedlejší, jednička je od Yves Rocher I love my planet. Myslím, že ho koupíte do 100 Kč, a ještě prý zasadíte i strom.  Je to přírodní bio šampon. To, že je opravdu přírodní ucítíte hned po otevření. Voní totiž po citrusech. Je jemný a vytváří bohatou pěnu. Ale abych byla co nejvíc objektivní.  K němu jsem jednou četla kritiku, že nezkrotí husté a nepoddajné vlasy. Nevím, nemůžu posoudit, páč já mám vlasy jemné, a na ty síly má. A do třetice všeho dobrého. Značka Santé a její Velvet Rose. Pro mě novinka. Také přírodní šampon, který obsahuje výtažky rovnou ze dvou růží, a to hlavní, co přesvědčilo mě, bylo hedvábí. Tento šampon se totiž chlubí tím, že obsahuje jeho proteiny. Voní typicky „růžově“. Vlasy jsou po něm hezké, a už i na pohled hebké, fakt jako to hedvábí. Podotýkám, že tyhle „lázně“ určitě nejsou na světě jediné, jenom říkám, že jsou zatím jediné, které tvoří můj „vlasový“ svět, páč s „Timotejmi, Davmi, Fáčkami, Elsefkami“ jsme si zatím neporozuměli.
Hezký den.

Komentáře

Gustavo Woltmann 12.1.2017 10:08

Ten od Yves Rocher určitě vyzkouším, děkuji za tip!

AličkaS 4.3.2018 7:05

A k tomu pár věcí, které se nevyplatí s vlasy dělat (https://blog.kuponovnik.cz/8-veci-ktere-byste-nemeli-delat-kdyz-chcete-mit-krasne-vlasy/). Jinak by totiž i ty nejlepší přípravky, které doporučujete, byly celkem k ničemu

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

(Ne)šťastnejch třicet

Lucia Magdziak


KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.