24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Kosmetičky, na slovíčko....

10.03.2017
(Ne)šťastnejch třicet
Lucia Magdziak

​Návštěva kosmetičky a jiné trampoty.

Po delší době jsem navštívila kosmetičku. Už jsem to potřebovala jako sůl, protože jsem vypadala jako ryba na suchu. Moje pleť by se mohla úplně v pohodě srovnávat se sušenou švestkou. Musím podotknout, že nemám (na rozdíl od kadeřnice a řasenářky) stálou kosmetičku. Ale ne moji vinou. Přísahám, že ne. S mojí pletí si totiž opravdu neví rady nikdo. Mám ji extrémně citlivou. Projeví se na ní všechno. Všechny moje pocity, emoce, oslavy, výkyvy počasí i mých nálad. Všechno je tam. Jako kronika.
Ale nebývalo to vždycky takhle. Pamatuji si, že v pubertálním období jsem si mohla na sebe napatlat i sádlo, a měla jsem tvářičky jako Sněhurka. Teď je mám spíš jako Sněhurčino jabko. Červené. Ale je to až poslední dobou. Jako kdyby se někdo, kdo tu kroniku mojí pleti píše, teď probudil a řekl: hahaaaa, já nezapomněl, pamatuješ na tohle? Ne? No tak tu máš. A šup  čára přes čelo! A na tohle jsem taky nezapomněl, nemysli si. Tady to je – čára kolem úst. A to se nějak tak hromadí a hromadí a ve výsledku se bojím i kýchnout, protože by to možná znamenalo další vrásku.
Takže jsem si už po několikáté byla nucena, najít novou kosmetičku. Našla jsem ji v centru Prahy a slibovala zázraky. Volba byla tedy jasná, protože kde je jenom náznak zázraku, tam jsem já.
Už na začátku jsem ji vysvětlila, že jako sorry, ale mám opravdu citlivou pleť, a nerada bych od ní odešla s pletí, z které by lidé, které na ulici potkám, v pohodě vyčetli všechny světadíly.
Dušovala se, jak použije extra sensitive masku, jemné čištění a bla bla..nevím, co všechno. Ale mě už kdekdo řečmi neopije, mě zajímá už jenom výsledek. I jiní slibovali, že jo. A pak to začalo. Pusa jí pracovala více než ruky. A to já nemám ráda. Protože na procedury si já chodím odpočinout. Opravdu mě nezajímá, co vystudovala, kde pracovala, jaké typy pleti jsou, jak se dělí buňky, povolené chemické složení krémů, sér, ani procento bavlny v ručníkách. Fakt ne. Připadala jsem si jako komise. A to rovnou zkoušená i zkoušející. Výsledek - opět žádné překvápko. Prý za celou svoji dvacetiletou praxi neměla nikoho s tak citlivou pletí. Jako kdybych jí to neříkala hned na začátku, ach jo.
Nemusím to dokončovat, že ne? Ano, šla jsem domu jako atlas. Tedy, já trochu přes tu dlouhou zimu přibrala. Takže zdálky jsem vypadala jako glóbus. Glóbus v akci.
Poslední, co mi řekla, bylo, že mi nechá na recepci nějaké vzorečky jemných krémů, včetně očního, abych to mohla ohodnotit. Více se neozvala, a po vzorkách ani vidu, ani slechu. Myslím, že jsem vysněný typ kosmetických firem. :D (nadsázka). Ale zase, pokud něco sedne mně, tak to tím pak můžete mazat i otevřené rány. ;)
Jako první pomoc jsem použila hydratační krém Lavera sensitive, přírodní krém, ale pro mě opět ee. Obsahuje nějakou složku, která mi vadí. A nelíbí se mi ani vůně. Na druhé straně jsem na něj četla opravdu kladné hodnocení, takže věřím, že pro pleť, která je celkově zdravá, je tento krém vhodný. Obsahuje přírodní složky a oleje.Kamarádka mi pak poradila Biodermu. Z lékárny jsem si tedy koupila Biodermu Sensibio AR, proti začervenání. A takhle. Nepálí mě to, ale červené je to pořád. Celkově pleť nevysušuje, uklidňuje ji, a docela hydratuje. Je neparfémovaný, a hodí se i pod mejkap, což je pro mě výborná zpráva. Už jak jsem si ho dala napoprvé, měla jsem pocit, jako kdyby mě někdo polil vodou. Jako na Velikonoce. Cítila jsem se fakt svěže.
Ale včera jsem viděla v Sephoře hydratační krém od Chanel, a je to láska na první pohled. A mám takový silný pocit u srdce, že bychom spolu mohly strávit květen. Dám vědět. :) 

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

(Ne)šťastnejch třicet

Lucia Magdziak


KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.