24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Mlsejte stylově!

14.01.2018
(Ne)šťastnejch třicet
Lucia Magdziak

Mezi největší záhady patří skutečnost, že sní-li žena dva kilogramy čokolády, přibere vždy nejméně pět.

Když napíšu, že čokoláda je afrodiziakum, nebude to žádná novinka. Když napíšu, že má ve mně vzbuzovat nějaký pocit vášně, tak vzbuzovat prostě bude. Ne proto, že by to byla pravda, ale spíš proto, že si to člověk sám vsugeruje. Myslím si, že opravdovou vášeň dokáže vzbudit pouze láska. Ale třeba ne, třeba změním názor. Nic, popojedem.
Tak či onak, není čokoláda jako čokoláda. Ať už ji vědci považují za zdravou, nezdravou, vzbuzující emoce, nevzbuzující nic, ať už léčí kašel, rýmu, posiluje srdce, plíce, nebo neléčí a neposiluje nic, nepopíratelnou skutečností je, že se po ní nehubne. Nejde se prostě ládovat čokoládou a přitom si brnkat po plochém bříšku. Ale co zaručeně jde, je mlsat stylově. Prostě dát si jenom chuťovku. Takové něco jako jednohubku. Kvalitní jednohubku. Takovou malou a rychlou, že do tukových buněk ani nestihne dojet. :) Takže, když už, tak určitě vsaďte na řemeslnou čokoládu, kde je kvalita a originalita naprosto odlišným pojmem než u čokolády z továrny. Řemeslnou čokoládu totiž můžete degustovat, hodnotit, vychutnávat, porovnávat. Prostě si z ní udělat zážitek.
Třeba já jsem si oblíbila Jordi´s čokolády. Ty malé. Líbí se mi jejich jednoduchý dizajn. A zajímavý mají i návod, jak si nejlépe můžete čokoládu vychutnat, cituji: "...udělejte si na to čas a klid.....nejdříve si čokoládu dobře prohlédněte...nekousejte....než nastoupí chuť, zaznamenejte, jakou má čokoláda texturu. Je hladká nebo v ní cítíte kousíčky? Soustřeďte se na vývoj....od prvního dojmu, přes vrchol její intenzity až po postupný závěr... (Vypadá to, že v práci ji jíst nelze :D)
No, kdybych to přečetla takto, out of context, asi by mě nenapadlo, že popisují čokoládu. Já to samozřejmě hned podle návodu vyzkoušela a moje kamarádka na mě koukala jako na blbce a řekla mi, že vypadám jako Samantha (Sex ve městě), když zkoušela nový vibrátor. No dobrá. Možná neumím ochutnávat čokoládu, ale zaručeně vím, co mi chutná a co ne. Nedám dopustit na jejich kozí čokoládu, která je ale často vyprodaná. Mám ji ráda, protože v ní není cítit "koza", chápete, jenom náznak "kozy". Já vím,  že v každé oblasti nemusí jenom náznak "kozy" vyhovovat, ale v té „čokoládové“ náznak bohatě stačí. :) Chutě musí být v rovnováze, jedna nemůže válcovat druhou, ale musí se doplňovat, vlastně jako v partnerském vztahu. (Hm, asi to má opravdu něco společného s láskou...)
Pak je velmi dobrá Jordi´s tmavá čokoláda s růžovým pepřem, protože spojuje chutě tabáku, cukru, kakaa a pepře. Je taková drsně jemná. Žádná tuctovka.
Hodně jí je podobná Zaabär s růžovým pepřem z Bahii, jen na mě je drsná až moc a ten pepř v ní dost skřípe, ale vůně je neskutečná. Čokolády jsou totiž vakuově baleny, takže si vůni uchovávají. Ono vůbec čokolády Zaabär kladou důraz na koření, protože se inspirují Tureckem, nebo lépe řečeno tureckým trhem, který je bohatý právě na různé vůně a koření, dyť víte. A tyto čokolády v nás mají, vážení, pomocí vyvážené chutě probudit emoce. Emoce všeho druhu. Takže pozor, kde je jíte a hlavně s kým. ;)A nakonec nemůžu zapomenout na neskutečné Labooko čokolády. To nejsou ani čokolády. To jsou umělecká díla. Neznám ideálnější sladký dárek než tento. Já už s nima "podplatila" bezpočet lidí, věřte mi, vím, o čem mluvím. :D  Druhů je nespočetně: mléčné, bez laktózy, ovocné, plněné, hořké, prostě pro každou "náročnou" osobnost. V balení najdete rovnou dvě tabulky, takže i pro kamarádku, ať nepřibíráte jenom vy. 
Co napsat nakonec? Četla jsem, že nějaký odborník vyrobil čokoládu pro nás ženy na zlepšení nálady při "našich dnech".  No, musím uznat, že na nás šel šalamounsky, namalovat měsíc a na něm houpající se ženu, do kakaa vmíchat 17 bylin a tvářit se, že TOTO je lékem, hahaaa, tak poslouchej, panáčku, řeknu Ti novinku: "Tehdy" je nám úplně jedno, jakou čokoládu jíme, je nám vůbec jedno, co jíme, a po kom to, co jíme, hodíme a může tam být i sto bylin...chápeš?
Tak závěrem jsem možná někomu vzala iluze, ale snad to tolik nevadí, protože vždycky říkám, že je lepší nepříjemná a hořká pravda, než líbezná a sladká lež. 

PS: Jo a ještě něco, tu opravdovou vášeň dokáže vzbudit opravdu pouze a jenom láska! 


A co na to Štěpán? (módní poradce, blogger, můj kamarád, ale hlavně člověk, jehož názoru si moc vážím)

Myslím si, že ženy mají rády dokonalé muže. Chytré, vtipné, pracovité, nápadité, pečující a sexy. Myslím si také, že ženy baví ale i určité nedokonalosti, určité malé hříchy mužů. Fotbal, motorky, rybaření, sklenička alkoholu… Malé nedokonalé vášně, které z dokonalého muže dělají reálného člověka, chlapa z masa a kostí. Stejně tak muži milují malé nedokonalé vášně u žen, nikdo netouží mít vedle sebe dokonale se ovládající superpřísnou hrdinku, co nikdy není v nesnázích. Také muži mají rádi reálné ženy. A reálná, sebekrásnější a sebepřitažlivější žena má vždy nějaké hříchy. Třeba čokoládu. No a proč ne? Pořád je to víc ženské než půllitr piva. :)
A pak, Francouzi, kteří o ženách mnoho vědí, říkají jedno přísloví. Ta žena, která ráda jí, ta ráda miluje. Není tedy hřích občasného mlsání u žen víc sexuálně přitažlivý než cokoliv jiného?
 
Krásný den, Váš Štěpán.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

(Ne)šťastnejch třicet

Lucia Magdziak


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.