24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Stane se zkratka „BB“ symbolem dokonalosti?

06.12.2016
(Ne)šťastnejch třicet
Lucia Magdziak

Nemyslím teď iniciály Brigitte Bardot, i když ona symbolem nesporně byla, a to hlavně v 50. a 60. letech minulého století. Určitě by bylo hezké napsat něco i o ní, ale zatím ji ponechám stranou.

Teď mám na mysli „symbol“ v kosmetice, který je pořád ještě jakousi novinkou neprobádanou, protože se na naše trhy dostal poměrně pozdě.  Ano, myslím BB Cream, neboli Blemish Balm Cream, který je (byl) považovaný za zázrak. Zázrak v tom smyslu, že v jedné malé tubičce máte téměř celou denní péči, a to od hydratačního krému, přes korektor, make-up, až po rozjasňovač. Samozřejmě pořád se vylepšují, takže v některých najdete i výživu proti vráskám, nebo nějaké bělící složky proti skvrnám, atd., atd. 

Já osobně nemám moc v lásce věci typu 2v1, 3v1, 5v1, a tak dále, protože si myslím, že to vždycky v nějaké složce ošidí. Uvedu příklad. Třeba s kamarádkou jsme si koupily jízdenku do Paříže, dvě za cenu jedné, ale nedostaly jsme v autobuse kafe. Já vím, že je to z celkového pohledu malichernost, vydržíme i bez kafe, hlavně, že se vezeme levněji, a že jsme v Paříži, že jo? Ale kdybych si byla koupila lístek samostatně, tak bych to kafe měla.  A nestěžovala bych si. Určitě chápete, co tím myslím. ;)

Když se konečně dostal BB krém na naše trhy, byla jsem nadšená, a s „fashion“ davem jsem jednohlasně křičela: Už je to tady! Už je to tady! Křičela jsem, a současně jsem hrála s mejkapy košíkovou. Média totiž udělala své a slova jako dokonalost, porcelánová pokožka, zázrak a hit, lítaly vzduchem jako pyl na jaře.
Jenomže jak dny šly a já na sebe patlala BB, tenkrát jenom od Garnier, zázrak se ne a ne konat. Černé kruhy pod očima nadále mrkaly na kolemjdoucí, jako kdyby se nechumelilo. Pak jsem konečně pochopila, že podstata BB není krycí, ale má jenom lehce splývat s pletí, vytvořit její přirozený vzhled a vyrovnat tóny. 

Pár svých postřehů k jednotlivým produktům, které jsem v poslední době vyzkoušela, Vám napíšu. Vynechám ovšem BB od Garnier, protože si myslím, že by to bylo něco v tom smyslu, jako nosit dříví do lesa. :)

1.Jemný BB krém s bambuckým máslem, mandlovým olejem a panthenolem - medium light od Manufaktury, 50 ml,  249 Kč.

Je skvělý. Opravdu je jemný a pleť je po něm hebká. Pro mě byl jako balzám. Jen má jednu malinkou vadu, a to tu, že nesplňuje nic z toho, co BB krém slibuje. A sliby se mají plnit, že jo? Mně to v tomto případě nevadí, protože já ho používám jako podkladový krém. Jinak opravdu nezakryje ani „ň“, pleť je stejná jako po použití denního krému. Moje pleť ho má ovšem ráda, a proto já také.

2. Estée Lauder, Daywear BB, Light/Medium, 30 ml, 1100 Kč.Kosmetiku od Estée Lauder mám celkově ráda. Používám ji denně, proto to, kdy objevím jejich BB, bylo jenom otázkou času. Tady musím sklonit poklonu, protože je dobrý a asi nejvíc krycí ze všech BB krémů, které jsem kdy zkoušela. Ale je tužší než BB všeobecně, a proto mi hodně připomíná jejich mejkapy, kde je na výběr více barev, takže sáhnu spíše po nich, než po BB. 
Každopádně, pokud se Vám hodí barevně, mohu ho opravdu doporučit s klidným svědomím.

3. Cien, BB, All-in-one, light, 50 ml, do 100 Kč.Voní pěkně, jemně. Možná i něco málo zakryje, ale jeho obrovským nedostatkem je, že po rozetření na pokožce vytváří šupiny. Vypadala jsem jako kapr. Připravená na Vánoce už v říjnu. 
Závěr: Pokud je Vám dvacet, nebo máte hezkou bezchybnou pleť, nebo obojí a jenom tu a tam Vám nesměle vykoukne odstín mimo, jsou BB krémy opravdu ideální volbou, a není nutno pleť zatěžovat mejkapem. A já Vám budu jen tiše závidět. 

My, co máme kruhy pod očima, protože naše dítě se rozhodlo vytvořit rekord, co se týče probdělých nocí, nebo my, co si s námi černé tečky na nose hrají kličkovanou, budeme potřebovat pro vytvoření vyrovnané a přirozené pleti těch zázraků a symbolů bohužel víc. :)

Hezký den
Lucia

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

(Ne)šťastnejch třicet

Lucia Magdziak


KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.