24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Stane se zkratka „BB“ symbolem dokonalosti?

06.12.2016
(Ne)šťastnejch třicet
Lucia Magdziak

Nemyslím teď iniciály Brigitte Bardot, i když ona symbolem nesporně byla, a to hlavně v 50. a 60. letech minulého století. Určitě by bylo hezké napsat něco i o ní, ale zatím ji ponechám stranou.

Teď mám na mysli „symbol“ v kosmetice, který je pořád ještě jakousi novinkou neprobádanou, protože se na naše trhy dostal poměrně pozdě.  Ano, myslím BB Cream, neboli Blemish Balm Cream, který je (byl) považovaný za zázrak. Zázrak v tom smyslu, že v jedné malé tubičce máte téměř celou denní péči, a to od hydratačního krému, přes korektor, make-up, až po rozjasňovač. Samozřejmě pořád se vylepšují, takže v některých najdete i výživu proti vráskám, nebo nějaké bělící složky proti skvrnám, atd., atd. 

Já osobně nemám moc v lásce věci typu 2v1, 3v1, 5v1, a tak dále, protože si myslím, že to vždycky v nějaké složce ošidí. Uvedu příklad. Třeba s kamarádkou jsme si koupily jízdenku do Paříže, dvě za cenu jedné, ale nedostaly jsme v autobuse kafe. Já vím, že je to z celkového pohledu malichernost, vydržíme i bez kafe, hlavně, že se vezeme levněji, a že jsme v Paříži, že jo? Ale kdybych si byla koupila lístek samostatně, tak bych to kafe měla.  A nestěžovala bych si. Určitě chápete, co tím myslím. ;)

Když se konečně dostal BB krém na naše trhy, byla jsem nadšená, a s „fashion“ davem jsem jednohlasně křičela: Už je to tady! Už je to tady! Křičela jsem, a současně jsem hrála s mejkapy košíkovou. Média totiž udělala své a slova jako dokonalost, porcelánová pokožka, zázrak a hit, lítaly vzduchem jako pyl na jaře.
Jenomže jak dny šly a já na sebe patlala BB, tenkrát jenom od Garnier, zázrak se ne a ne konat. Černé kruhy pod očima nadále mrkaly na kolemjdoucí, jako kdyby se nechumelilo. Pak jsem konečně pochopila, že podstata BB není krycí, ale má jenom lehce splývat s pletí, vytvořit její přirozený vzhled a vyrovnat tóny. 

Pár svých postřehů k jednotlivým produktům, které jsem v poslední době vyzkoušela, Vám napíšu. Vynechám ovšem BB od Garnier, protože si myslím, že by to bylo něco v tom smyslu, jako nosit dříví do lesa. :)

1.Jemný BB krém s bambuckým máslem, mandlovým olejem a panthenolem - medium light od Manufaktury, 50 ml,  249 Kč.

Je skvělý. Opravdu je jemný a pleť je po něm hebká. Pro mě byl jako balzám. Jen má jednu malinkou vadu, a to tu, že nesplňuje nic z toho, co BB krém slibuje. A sliby se mají plnit, že jo? Mně to v tomto případě nevadí, protože já ho používám jako podkladový krém. Jinak opravdu nezakryje ani „ň“, pleť je stejná jako po použití denního krému. Moje pleť ho má ovšem ráda, a proto já také.

2. Estée Lauder, Daywear BB, Light/Medium, 30 ml, 1100 Kč.Kosmetiku od Estée Lauder mám celkově ráda. Používám ji denně, proto to, kdy objevím jejich BB, bylo jenom otázkou času. Tady musím sklonit poklonu, protože je dobrý a asi nejvíc krycí ze všech BB krémů, které jsem kdy zkoušela. Ale je tužší než BB všeobecně, a proto mi hodně připomíná jejich mejkapy, kde je na výběr více barev, takže sáhnu spíše po nich, než po BB. 
Každopádně, pokud se Vám hodí barevně, mohu ho opravdu doporučit s klidným svědomím.

3. Cien, BB, All-in-one, light, 50 ml, do 100 Kč.Voní pěkně, jemně. Možná i něco málo zakryje, ale jeho obrovským nedostatkem je, že po rozetření na pokožce vytváří šupiny. Vypadala jsem jako kapr. Připravená na Vánoce už v říjnu. 
Závěr: Pokud je Vám dvacet, nebo máte hezkou bezchybnou pleť, nebo obojí a jenom tu a tam Vám nesměle vykoukne odstín mimo, jsou BB krémy opravdu ideální volbou, a není nutno pleť zatěžovat mejkapem. A já Vám budu jen tiše závidět. 

My, co máme kruhy pod očima, protože naše dítě se rozhodlo vytvořit rekord, co se týče probdělých nocí, nebo my, co si s námi černé tečky na nose hrají kličkovanou, budeme potřebovat pro vytvoření vyrovnané a přirozené pleti těch zázraků a symbolů bohužel víc. :)

Hezký den
Lucia

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

(Ne)šťastnejch třicet

Lucia Magdziak


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.