24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Třicítka a pleť

5.11.2016
(Ne)šťastnejch třicet
Lucia Magdziak

Nechci tady opisovat charakteristiku pleti po třicítce, protože je to moc obecné, každá pleť je jiná a žádá si i jinou starostlivost, a to je nutné respektovat. To mi určitě dáte za pravdu.

Třicítka je vlastně mezník.  Ano, ano, je to takový mezník, jako je i dvacítka, čtyřicítka, padesátka atd. Ale pro mě je aktuální třicítka. Hledala jsem proto nějakou denní péči pro moji pleť, která by splňovala to, co by dobrá péče splňovat měla, a to, aby minimalizovala začínající vrásky. Nebudeme si tady lhát, že Vám vrásky po magickém krému zmizí, protože nezmizí. Je to fakt. A čím dřív se žena smíří sama se sebou, a začne si sebe také vážit, tím líp pro ni. A na pleti se to projeví, to mi věřte.

Kosmetika je tady od toho, aby nám pleť vyživila zevnitř a hlavně, aby případné nedostatky byly opticky skryté.

Čtyři měsíce jsem testovala denní krémy. Hledala jsem jeden, ten pravý, který by alespoň něco z toho, co očekávám od kosmetických firem, splňoval. Netestovala jsem je samozřejmě kvůli blogu, ale kvůli sobě.  Ale moc ráda se s Vámi o výsledek podělím, berte prosím ale v potaz, že se jedná pouze o můj subjektivní názor.

Mám smíšenou pleť, tedy kosmeticky se tomu prý říká klasické téčko. Nevím, zda to tak říká každá kosmetička, ale ta moje jo J Znamená to, že mám mastnější čelo a nos (patří tam i brada, ale ta moje je suchá).

Denní krém č. 1

Sáhla jsem po přírodě.  Procházkou v pražských ulicích jsem narazila na krámek s přírodní kosmetikou, kde mě zaujal Balzamický krém Elizabeth od Nobilis Tilie, cena kolem 350 Kč. (Přísahám, že ne kvůli tomu, že se jmenuje stejně jako rakouská císařovna Sissi. Fakt ne...nebo jo, trochu. Protože ona byla známá tím, že o sebe pečovala opravdu pečlivě). Nobilis Tilia se pyšní tím, že je to přírodní značka, kvalitní, netestuje na zvířatech a je v souladu s přírodou (planetou).
Krém obsahuje Aloe Vera a kozí syrovátku, která je prý elixírem pro pleť.  Něco jako zázrak.
Zázrak, který se v mém případě nekonal.Krém se roztírá hůř, což možná nevadí, protože dokud ho rozetřete, tak si rovnou uděláte i masáž obličeje, což je důležité. Co ale pro mě je problém, je to, že po rozetření mi přijde pleť napnutá. U mě to znamená, že mám chuť ji opět něčím namastit, a to je blbý, že jo.
Ale co je podstatnější, udělaly se mi po něm červené fleky kolem nosu. Myslela jsem si, že si jenom pleť zvyká, ale červené fleky seděly nehybně na mém obličeji celý týden jako parazit. Ano, vypadala jsem jako z ruské pohádky, líce červené jako růže. Ale jelikož doba má dneska jiné ideály krásy, asi to není to pravé ořechové, pokud nehrajete v divadle, páč pak byste si mohly i přispat, jelikož maskérka by moc práce neměla.

Hůře se to pak i krylo, protože fleky byly tak suché, že by se za ně nemusel stydět ani výrobce sucharů. 

Nelíbí se mi jeho vůně, což samozřejmě u krémů moc nevadí,  a odpustila bych mu to, jenomže on pro mě nesplňuje žádná kritéria, krom toho, že je opravdu přírodní.  Takže za mě ee a klidně ho i daruji ;)

Denní krém č. 2

Nebudu utíkat z boje, nejsem žádná pipina. Sáhla jsem opět po dílku Nobilis Tilie. A tentokrát po vyšším kalibru. Po proaktivní lipové péči – Projasňující krém Tilia, 540 Kč.Byl znatelně lepší. Lepší konzistence pro roztírání. Ale na mě moc mastný. Na to jsem přišla tak, že když jsem si ráno myla obličej, po čele mi klouzala ruka, jako kdybych bruslila po ledu.  Myslím, že bych se nemusela mastit další týden.  Oni tam vlastně píšou, že pomáhá obnovovat lipidový film pokožky. Nevím co je to lipidový film, ale pokud je to ono, tak fakt to obnovilo v plné síle. Červené flíčky jsem neměla, nebo možná i měla, jen je nebylo přes lipidový film vidět ;) Třeba to někomu vyhovuje, ale mě bohužel ne.

Vůně se mi líbila. Vonělo to jako lípa, nebo lépe řečeno čaj z lípy a medu, což se do podzimního období hodí. Pozor: manželovi to smrdělo.

Denní krém č. 3

V ženském časopisu jsem četla rozhovor s prominentní kosmetičkou, která se dušovala, že používají kosmetiku Lirene. Takže si říkám, co je dobrý pro celebrity, je dobrý i pro mě. O této kosmetice jsem do té doby nečetla, ale dá se koupit běžně v Deemku, Tete atd.
Koupila jsem hydratační krém pro zklidnění podráždění. To bylo přesně to, co jsem po té dávce přírody potřebovala.  Cena krému byla přijatelných 120 Kč.Hele takhle, tento krém nebyl špatný. Jen přeci jenom, je mi třicet, chci si dopřát lepší péči, kvalitnější, nebo jak to říct.  Voněl příjemně, nevtíravě, hezky hydratoval a opravdu zklidňoval. Ale kdybych ho třeba ztratila, nebo mi ho někdo ukradl, nevadilo by mi to.
 
Denní krém č. 4

Ajeje opět Cien z Lídlu. Syn měl týden angínu a já jsem potřebovala nakoupit, protože být týden doma s pětiletým dítětem, je fakt něco. Což maminkám nemusím vysvětlovat. Čerstvý vzduch jsem potřebovala jako sůl.Skočila jsem do Lídlu, a tam celkem nenápadně v poličce seděl Cien Q10 Day Cream. Jelikož na mě mrknul, opravdu jo,  nebo jsem měla halucinace z únavy, každopádně jsem mu dala šanci. Přeci tenkrát někdy vyhrál test, že jo. Nevím, ani kolik stál, myslím, že do pade.

Výsledek mě překvapil. Byl dobrý. Konzistence skvělá.  Z těch výše jmenovaných krémů hydratoval nejlíp. Pleť mi přijde vyživená. Vůně nic moc, ale odpustila jsem mu.

Jediné, co mu musím vytknout je to, že když jsem na něj nanesla tenkou vrstvu makeupu, dělalo to šupinky. Pudr pak už opravdu ne.

Zatím ho doteď používám, ale hledám dál. Páč člověk, je holky moje, nejnespokojenějším tvorem vůbec. Mějte hezký den.

Můj tip.

Používám Hyaluronové sérum. Jo, no...Nobilis Tilie. Kosmetička mi radila dávat ho pod krém. Což jsem zkoušela, ale na mě bylo to sérum dost vostrý. Takže jsem dávala pár kapek na namaštěnou pleť.  A obličej se hezky napnul. Bylo to vidět i vizuálně. Taková menší výplň vrásek.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

(Ne)šťastnejch třicet

Lucia Magdziak


KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.