24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Zázrak do týdne

03.04.2017
(Ne)šťastnejch třicet
Lucia Magdziak

Ve stavu zoufalství a beznaděje, jsem si přečetla na fejsbuku zaručenou radu na hubnutí.

Takzvané zaručené rady. Určitě to dobře znáte. Hubnete, odtrhujete si od úst všechno, co jenom zavání tukem nebo sladkou, třeba vanilkovou vůní, a pořád se jaksi nedostavuje žádaný výsledek. Léto se blíží, a moje deprese z břicha roste přímo úměrně zmenšováním se délky triček u holek. Ano, jsem žárlivá, třicetiletá ženská, co by chtěla mít bříško jako šestnáctka. Dyť mi každý říká, že vypadám dost mladě. Tak to chci se vším všudy.

Samozřejmě, že se snažím pravidelně cvičit, ale také pravidelně jím. No bohužel pravidelně také sladké. Věřte mi, že projít kolem restaurace, kde mají právě na denním menu buchtičky s vanilkovým krémem bez toho, abyste si je daly, je nemožné. No, ono pak třeba zjistíte, že je mají ve stálé nabídce.  Ale odolat jim nedokážete. Dokonce jsem je začala jíst rychleji, aby neměl mozek čas přemýšlet, a výčitky svědomí se tak mohly dostavit později. Dostavovaly se sice později, ale s o to ve větší kuráži a intenzitou. Navážely se do mě, jakmile prošla kolem nějaká 50 kilová ženská. A to nemusela být ani hezká.

Prostě to svědomí na mě řvalo, potichu řvalo, tak, abych to slyšela jenom já: vidíš, takhle si mohla vypadat, ale ty ne! Jen buchtičky, buchtičky a ještě k tomu s krémem.No a v takovém stavu zoufalství a beznaděje, jsem si přečetla na fejsbuku zaručenou radu na hubnutí. Doslova zázrak. A na ten zázrak přišla nějaká mladá holka. Takže vyzkoušeno v praxi, nežádoucí účinky nezjištěny, jdu do toho. Podstata byla v tom, že si týden musíte břicho obalovat do potravinářské folie.

Možná jste to četli také, že jo? Popravdě ani nevím, kde se u mě ve skřínce našla potravinová folie. Nevím ani, na co se přesně používá. Vy používáte potravinářskou folií? K čemu? Ale měla jsem ji, a to bylo v té chvíli jediné, co mě zajímalo, to, na co se používá mimo břicha, budu zkoumat později. Po teplé sprše jsem se natřela tělovým mlékem, kokosovým a zabalila. Dala jsem si tu folii těsněji, ať se hezky ten tuk dusí ve vlastní šťávě. Vypadala jsem jako bůček ze supermarketu. Kromě toho, že jsem šustěla jako na déčkovém koncertu, jsem to snášela docela v pohodě. Kolem desáté jsem si lehla, přikryla jsem se až ke krku. Ať je bříško hezky v teple a tuky se můžou pomalu ale jistě rozpouštět.

Normálně jsem to viděla, zdál se mi totiž i sen. Přesně, jak se tuk v kostce (asi Hera) rozpouštěl na pánvi a já jsem to pak s takovým divným posměchem lila rovnou do výlevky. Sem tam jsem se poškrábala. Pak se mi zdálo, že se škrábu jaksi více. Později se mi to už nezdálo. Neškrábala jsem se, ale rovnou drápala. Drápala jsem se a rvala ze sebe potravinářskou folii. Svědělo to, jako kdybych měla svrab. Strašný to bylo. Po celém břichu se rozprostíraly pupínky. Pravidelně v řadě. Mohla jsem klidně sloužit jako podklad k šití pro začátečníky. Výsledek je ten, že jsem se týden mazala krémem proti opruzeninám dětských zadků.

Proč to píšu? Abyste nevěřily všemu, co čtete. Ono jak se říká, bez práce nejsou koláče. Takže bez cvičení to určitě nepůjde. Teď už to vím a zase si odtrhuji od úst. Jen buchtičky, milé dámy, ty prostě musím mít. A také se asi nikdy nevzdám chleba s máslem a se salámem. 

Komentáře

Catherine Black 05.04.2017 17:30

Ha, tak to mne pobavilo! Chtěla bych vás vidět v té fólii, mohlo to vypadat docela zajímavě. Ale teď vážně. Osobně bych takovému zázraku nevěřila. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak by to dělali všichni a na té ulici by to bylo poznat.

Ale osobně mohu doporučit pravidelné cvičení třeba i po 15 minutách. Za ten týden to nějakou hodinku dvě dá a výsledky jsou. Tak třeba tip na příště.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

(Ne)šťastnejch třicet

Lucia Magdziak


KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.