24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jak se stát úspěšnou blogerkou? Zeptali jsme se těch nejúspěšnějších.

30.12.2014

BLOGES ROBES

Blog celebrit - moderátorky a herečky Nikol, stylistky Kristýny, modelky a vicemiss Míši a herečky Nikol K. Bloges Robes se mezi nominovanými blogy v kategorii LIFE umístil na 4. místě. Na čem se ohledně úspěchu shodla čtveřice mediálně známých dam blogující jako tým?


Jak se stát úspěšnou blogerkou? Jaké jsou Vaše rady z pohledu velmi úspěšných blogerek?
Úspěch asi každého blogu, ať už je fashion & beauty nebo třeba food, souvisí s pestrostí a aktuálností příspěvků, jejich pravidelností a taky transparentností, tedy ztotožněním se se svými čtenářkami. Důležité jsou taky odměny v podobě soutěží a osobní setkání. Ty máme za ten rok a půl působení osvědčené jako nejlepší odraz úspěchu blogu a pořádáme je velmi často a vždycky je to pro nás nejlepší odměna vidět naše "Robesky" osobně.

Blogujete jako tým, vidíte v tom právě to tajemství úspěchu, která Vás odlišilo? A jaké jsou výhody týmové spolupráce v blogování?
Určitě to má jednu velkou výhodu, každý si může mezi náma najít tu svou "Blogesku", která ho oslovila svým životním postojem, stylem, zájmy, vkusem nebo vizuálem. Zároveň ale fungujeme jako celek a doplňujeme se, takže si každý najde to svoje. No a samozřejmě to má i několik nevýhod, jak už to u "holčičích gangů" bývá. Naštěstí se nás netýkají žádné zásadní interní problémy, protože se známe všechny dlouho a víme, co od sebe očekávat, ale občas není jednoduché domlouvat podmínky pro všechny čtyři a ještě pro fotografku, kameramanku, do soutěže atd.


Jakou radu byste daly dívkám, které chtějí začít blogovat, ale bojí se neúspěchu?
Ať si nejdřív zkusí postovat fotky na Instagram nebo psát statusy na Facebook a podle ohlasů zvážit na kolik může být blog úspěšný. Je to takové zahřívací kolo, kdy každá zjistí, jestli má co sdělit světu a jestli to svět zajímá :)

Co je naopak největší brzdou úspěchu v blogování? Co čtenáře od blogu nejvíce odradí? Nepravidelnost. Naučily jsme naše čtenářky 2x denně sledovat blog a k tomu 4 x denně přidáváme na FB příspěvky a stejně tak i Instagramy plníme fotkama z akcí a našich osobních životů, takže jsme neustále aktivní. Je důležité přicházet s novými tématy na články. Také gramatické chyby dokážou hodně lidí odradit, s tím jsme taky měly ze začátku velký problém, ale naštěstí jsme na to čtyři :).


Z GHETTA BLOG

Čtyřiadvacetiletá food blogerka Veronika píšící blog http://www.zghettablog.cz/ nadevše miluje jídlo. Stejně jako stovky čtenářů, jejichž mlsné jazýčky si získala. Tady je kousek Veroničina sladkého tajemství na úspěch.

Jak se stát úspěšnou blogerkou? Jaké jsou Vaše rady z pohledu velmi úspěšné blogerky?
Myslím si, že se člověk nejsnáze stane úspěšnou blogerkou tehdy, když se jí vlastně vůbec stát nechce, Když začne blog psát pro sebe, pro radost, pro své kamarády a ne s vidinou úspěchu.

Jakou radu byste dala dívkám, které chtějí začít blogovat, ale bojí se neúspěchu?
Je to podobné, jako odpověď na první otázku. Začínat blogovat s tím, že člověk přemýšlí o úspěchu a neúspěchu je podle mě špatně. Začít blogovat je snadné a zkusit to může každý, po čase uvidí, zda mu za to námaha a čas, co do toho vkládá, stojí, nebo ne.


Je oblast food blogování v něčem výjimečná, na co je například si potřeba dát v začátcích obzvláště pozor?
Food blogování je výjimečné tím, že je hodně tematicky omezené, ačkoliv dnes už se to také celkem stírá a já na svém blogu často píšu i jiné články, než jen recepty, nejčastěji ale pořád z oblasti jídla. Důležité je určitě nekopírovat ostatní blogerky a uvádět zdroje receptů.

Pojďme se podívat na úplný začátek, jak začít, aby můj blog byl na očích?
Blog by měl na první pohled zaujmout, nebýt přeplácaný, snadný na orientaci a doporučila bych i rubriku "o mně", kde autorka může představit sebe a svůj blog a zaujmout tak nerozhodnuté čtenáře. Určitě se vyplatí založit si ještě další účty, jako je facebooková stránka a instagram.

Co je naopak největší brzdou úspěchu v blogování? Co čtenáře od blogu nejvíce odradí?
Čtenáře často odrazuje reklama, alespoň ve světě foodblogů, je proto dobré si v případě spolupráce opravdu dobře vybírat a nepublikovat takové příspěvky moc často.


GLAMAZON BLOG

Eva Mazuchová je autorkou módního blogu http://glamazonblog.com/, který nejenže byl nominován v Blogerce roku mezi ty nejlepší, ale zároveň v současnosti patří mezi TOP TEN nejlepších fashion blogů ve Velké Británii.

Eva Mazuchová, autorka blogu GLAMAZON BLOG

Jak se stát úspěšnou blogerkou? Jaké jsou Vaše rady z pohledu velmi úspěšné blogerky? Blogovaní vás musí hlavně bavit a musíte blogovat právě z toho důvodu, pokud se moc soustředíte na slávu, úspěch či máte velká očekávání, tak budete zklamaní. Úspěch tkví v tom, že musíte blogovat se stejným nadšením nezávisle na tom, zda váš blog navštíví tři lidé denně nebo deset tisíc. A čtenáři vás za to budou milovat.

Jakou radu byste dala dívkám, které chtějí začít blogovat, ale bojí se neúspěchu?
Důležité je být sama sebou a hlavně nekopírovat. Blogy jsou o individualitě a hlavně si člověk musí uvědomit, že vždy si vás někdo najde, komu se budete líbit a budou ho bavit vaše články a fotografie.

Eva Mazuchová
Jste úspěšná i v zahraničí, jak byste zhodnotila blogování u nás a v zahraničí?
Nevím, zda jsem až tak úspěšná, ale hodně spolupracuji právě v Británii a toho si moc vážím. Co se týče blogování, tak musím říci, že v Británii je úplně jiná úroveň spolupráce i pohledu na blogery. Blogeři jsou tady bráni buď jako novináři či editoři, nebo jako celebrity. Nikdo je neposouvá na druhou kolej. A spolupráce je také jiné úrovni. Dostávám spoustu krásných věcí a pozvánek na akce, kam by se člověk normálně nedostal. Potkala jsem díky blogování spoustu lidi, celebrit a navštívila úžasná místa. Dalším rozdílem je asi soudržnost blogerek a i přesto, ze i tady cítíte konkurenci, tak si troufám tvrdit, ze si blogerky více pomáhají. Jeden z obrovských rozdílů je ale v tom, na co se dívají firmy, když vás oslovi kvůli spolupráci. Z vlastní zkušenosti vím, ze v Česku zajímá firmy hlavně návštěvnost blogu, tady v Britanii až tak ne. Hodně firem zajímá twitter a instagram. Já jsem byla oslovena mnohokrát právě díky twitteru či instagramu a firma si žádá PR třeba jenom na těchto sociálních platformách a blog je vůbec nezajímá. A hlavně znám spoustu lidi, které blog živí. V Česku si nejsem vědoma, že by některá blogerka žila pouze z toho, ze píše blog.

Pojďme se podívat na úplný začátek, co byste poradila dívkám, které s blogováním začínají, jaké je tajemství úspěchu?

Asi se budu opakovat, ale blogováni vás musí bavit. Musíte hodně komunikovat se čtenáři a trpělivost je velmi důležitá.

Spousta lidi si založí blog a čeká, že za pár měsíců ho budou navštěvovat tisíce lidí. Znám blogery, kterým se to podařilo, ale třeba já jsem si musela nějaký ten rok počkat.

Co je naopak největší brzdou úspěchu v blogování? Co čtenáře od blogu nejvíce odradí?
Jsme v době, kde je trh přesycen. Každý den si někdo nový zakládá blog a i když to zní smutně, je už těžké zaujmout. Když mám čas, tak někdy brouzdám na bloglovině a zjišťuju, že existují statisíce blogů, a jsou blogy, které mají obrovské množství čtenářů a třeba jsem na ně nenarazila dříve.

Žijeme ve velmi uspěchané době a myslím, že největší brzdou úspěchu je právě čas.

Lidé nemají čas jít každý den na své oblíbené blogy a cist si nejnovější posty. Já osobně čtu blogy jenom jednou týdně a kontroluju spíše blogy kamarádek. Co ale sleduju denně, to je právě instagram a myslím, že tohle navazuje na to, co jsem zmínila dříve, že firmy ve světě jsou si tohoto vědomy a snaží se promovat své produkty přes blogery právě tímto způsobem. A co čtenáře nejvíce odradí? Je těžké spekulovat o tom, co si myslím, že čtenáře nejvíce odradí. Řeknu vám ale, co odradí mě. Negativní články!

Celý život se snažím myslet pozitivně a osobně mě nebaví číst blogy, které neustále něco řeší, a mám z článku nepříjemný pocit. Pro mě jsou blogy místem zábavy a inspirace.

Eva Mazuchová, GLAMAZON BLOG

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.