24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jak si pojistit vybavení na blogování? Pomůže pojištění domácnosti

22.03.2022

Pro vytváření poutavého obsahu na internetu a sociálních sítích je zapotřebí odpovídající vybavení, tedy počítač, dobrý chytrý telefon, případně kamera, mikrofon a fotoaparát. Vybavení může mít hodnotu desetitisíců. Jak si toto vybavení ochránit?

Domácnost – nejen nábytek, ale i počítač, nebo mobil

V takovém případě pomůže pojištění domácnosti, které k překvapení mnohých klientů, nekryje pouze škody, ke kterým dojde doma, ale škody vybavení domácnosti celkově, tedy i mimo byt. Do vybavení domácnosti patří nejenom nábytek, ale také například sportovní vybavení, hudební nástroje a také elektronika, včetně počítačů, mobilních telefonů, nebo kamer. Pojištění domácnosti kryje škody, ke kterým došlo následkem působení živlů, to je například vítr, déšť, sníh, ale také škody, které způsobí vandalové a zloději. Pojištění můžete uzavřít online, není tedy třeba kamkoliv docházet. Využít k tomu můžete kalkulačku pojištění domácnosti, do které zadáte údaje o pojišťované domácnosti, tedy její rozlohu, typ vybavení, dále místo, kde se tato domácnost nachází.  Následně získáte nabídku pojištění v několika cenových hladinách, ze kterých si můžete vybírat.

Pojištění s limity

Podrobnosti pojištění si důkladně přečtěte. Pozornost věnujte rozsahu pojištění, tedy co a kde je pojištěné, dále také limitům pojištění. Bohužel nemůžete totiž očekávat, že vám pojišťovna vyplatí za zničený fotoaparát v hodnotě několika desítek tisíc plnou částku. Pojišťovny totiž předepisují pro toto pojištění určité limity, a to v počtu událostí, které během roku můžete nahlásit, nebo v maximální částce, kterou za pojistnou událost vyplatí. Částka nemusí postačit na zakoupení nového přístroje, ale může uhradit opravu, v případě, že není přístroj zcela rozbitý. Pojistnou událost musíte nahlásit včas pojišťovně a popsat, jak mobil, nebo počítač přišel k úhoně. Pojištění se nevyplácí, pokud se přístroj poničil kvůli vašemu zavinění. Pokud jste nechali někde počítač bez zajištění a někdo ho ukradl, pojišťovna vám ho neproplatí. Stejně tak, pokud lze dokázat, že jste mobilem hodili o zem a ten se rozbil. Nesmí tedy jít o přímý úmysl, ať už váš, nebo někoho jiného. V případě odcizení elektroniky, je třeba krádež nahlásit policii a pojišťovně se prokázat protokolem od policie.

Zdravý počítač díky asistenční službě

Pojištění domácnosti nabízí také poměrně rozsáhlé asistenční služby, kterých lze v okamžiku nouze využít. V rámci těchto asistenčních služeb lze také v určitém limitu (jde většinou o hodinu za půl roku) získat vzdálenou pomoc technika, pokud je s vaším počítačem něco v nepořádku. Technik se k počítači na dálku připojí, zkontroluje jeho stav a případně problém na dálku opraví.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.