24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Inspirace, nebo toxická past? Kniha Dítě v síti učí, jak chránit děti v digidžungli a nebýt fosílií

16.05.2019

Co nám mobil dal a vzal, jak se vyznat v digitální džungli, proč se populární youtuber Kovy potýká ve 22 letech se syndromem vyhoření a jak ovládnout moderní technologie dříve, než ovládnou ony vás? To jsou jen některé otázky, na které přináší odpovědi nová kniha Dítě v síti. Rodiče a dospěláci v ní objeví to, co děti už dávno vědí, ale neumí s tím pracovat.

Social svět je místem neomezených možností, snadno se ale může stát džunglí plné nástrah, které moderní technologie mohou přinášet. Otázka je, jak se ti, kterým už pár let není "náct“, mají v té džungli zorientovat? Co si má počít rodič, když za ním přiběhne rozradostněné dítě a chce se pochlubit, protože na TikToku překonalo hranici deseti tisíc followerů? Většině z nich se objeví v očích velký nechápavý otazník. 

Jak se zbavit digitálních závislostí, jak ochránit své soukromí a hlavně proč nenechat děti v “digitální džungli” samotné?

"Kniha Dítě v síti je praktický návod pro rodiče, jak překlenout propast, kterou internet a mobilní technologie vytváří mezi generacemi."

Na knize se podílel celý tým autorů a je rozdělena do několika částí. První část nese název Manuál pro rodiče a autorem je publicista Daniel Dočekal. A její poselství je jasné: pokud chtějí dospěláci na děti pozitivně působit, musí se vzdělávat sami. Druhá část Co mobil dal a vzal od Anastázie Harrisové se zabývá se otázkou, proč mobil dokáže napáchat v rukou rodičů někdy i zásadní škody. Třetí část Kniha digitálních džunglí napsal publicista Lubomír Heger a odhaluje v ní největší úskalí, které na člověka (nejen na děti) na sociálních sítích čekají. 

"Nebojte se! Ačkoliv výchova dětí v digitálním věku může vypadat jako neřešitelný problém, není zas tak těžké zajistit vašemu dítěti v online světě bezpečí a zároveň mu dopřát informace a zkušenosti, které bude v budoucnu tolik potřebovat. A ještě si u toho spolu můžete užít spoustu zábavy."

“Ústředním tématem knihy tedy není heslo zahoďte tablety, vraťte se k tužce a papíru, ale spíše naučte sebe i své děti ovládnout moderní technologie dříve, než ovládnou ony vás,” vysvětluje Zdeněk Strnad v magazínu Flowee.

Kniha Dítě v síti, která právě vychází a 22. května ji čeká křest v Paláci knih Luxor v Praze, je inspirativním návodem i přehledem, jak se zorientovat v social světě a najít v něm společnou řeč se svými dětmi.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.