24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Nikdy neodmítnu kus dobrého jídla či procestování zajímavé destinace, říká blogerka měsíce Ennepenne

07.01.2019

Foto: Ennepenne
Miluje jídlo, ale snaží se řídit zdravým rozumem. Aby ne, nutričnímu hledisku se věnuje také ve svém Ph.D. studiu. O to těžší pro ni ale mlsání někdy je. Občas se sice nevyhne výčitkám svědomí nad spořádanými kalorickými bombami, ale jak sama radí do nového roku - hlavní je nedělat si z toho těžkou hlavu. ;-) Pokud i ty bojuješ v novém roce s nějakým vánočním kilem navíc, inspiruj se v rozhovoru s blogerkou měsíce Ennepenne, jak si s nimi poradit. ;-) Příjemné čtení!

BLOG: www.ennepenne.cz
IG: @vendelin6
FB: Enne Penne

Foto: Ennepenne

Výzvu o blogerku měsíce najdeš ZDE.

Ahoj Enne, se svým blogem Ennepenne.cz ses stala vítězkou v naší výzvě o blogerku měsíce. Jak bys nám v jedné větě přiblížila, kdo jsi a také jaká jsi? 😊
Ahoj Blogerky.cz, :-) ještě jednou mockrát děkuji za tohle krásné ocenění. Ve stručnosti bych se charakterizovala asi takto: Jsem lifestylový nadšenec, který nikdy neodmítne kus dobrého jídla či procestování zajímavé destinace.

Na svém blogu Ennepenne.cz se věnuješ především dobrému jídlu a navíc nutričnímu hledisku, na které se zaměřuješ i jako Ph.D. studentka. Kde se vzala tvoje láska k jídlu?
Myslím, že ta tu byla již od mala, i když v útlém dětství jsem prý poslušný strávník zrovna nebyla (smích). :-)

Dobré jídlo neodmyslitelně patří k vánočním svátkům a konci roku. Jak to máš ty se svátečním mlsáním? 😊
Snažím se řídit hlavně zdravým rozumem. :-) Myslím, že k Vánocům jako svátkům klidu a míru určitě i nějaké to cukroví patří. Avšak je zase zapotřebí hledět na to s mírou. Pokud člověk na posezení spráská v deset večer celý talířek cukroví, asi to nebude to pravé ořechové.

Foto: Ennepenne

Po Vánocích nejedna z nás řeší, jak se dostat zpátky do formy a zlikvidovat následky přemíry lákavého jídla… Máš na to nějaký vyzkoušený "trik“, jak zdravě shodit nějaké to kilo navíc?
Myslím, že základem je hlavně neztrácet trpělivost. Chápu, že zhubnutí tam 4 kg během týdne vypadá velmi lákavě, ale jedna věc je ona efektivita a další věcí je i ono zdravotní hledisko. Doporučený týdenní váhový úbytek se pohybuje okolo 0,5–1 kilogramu. Mimo trpělivost můžu, nebo spíš musím doporučit pestrou a pravidelnou stravu v kombinaci s pohybem.

Na svém blogu píšeš, že každý z nás je co do stravování individualita. Poradila bys nám i přesto z nutričního hlediska několik základních zásad, jak si v jídle zachovat rovnováhu a zdravý přístup?
Zajisté. :-) Základem je, jak jsem již psala výše, pestrost a pravidelnost. Naše strava by měla být vyvážená a neměla by být naopak jednotvárná. Chápu, že to v dnešní mnohdy uspěchané době není zrovna jednoduché, ale pokud budeme s rozumem konzumovat kvalitní potraviny v odpovídajícím množství, tak nikdy nemůžeme sáhnout vedle. Zapomínat se nesmí také na pitný režim. Sport je pak takovou samotnou třešničkou na závěr, která k tomu všemu neodmyslitelně patří.

Jaké pochoutce Ty sama jen těžko odoláváš? 😊
Přiznám se, že smaženým a sladkým pokrmům. :-)

Foto: Ennepenne

Je těžší dopřávat si dobré a ne vždycky zdravé jídlo, když znáš jeho nutriční účinky? Děláš si výčitky, nebo si to naopak užíváš? 😊
Někdy ano, :-) i když musím říct, že většina jídel, které mám ráda, spadá i do konceptu zdravého stravování. Jsem například velkým milovníkem ryb, u kterých vím, že je většina lidí v těchto končinách zrovna dvakrát nemusí. Pokud se mi však jednou za čas podaří spráskat nějakou tu extra prasárničku, tak to si pište, že se výčitky dostaví. Ještě navíc, když tím potrápím své křehké trávení, které mi často neříká pane. 😊 (smích)

Kromě jídla se na svém blogu věnuješ cestování, lifestylovým i beauty tématům. Co z toho jsi ale nejvíc "Ty“ a proč?
Dříve jsem se orientovala spíše na módu a kosmetiku, ale v současnosti mne asi nejlépe vystihuje kombinace jídla a cestování, :-) protože to jsou oblasti, které ke mně už neodmyslitelně patří.

Co Tě přivedlo k rozhodnutí založit si svůj vlastní blog?
On už to bude nějaký ten pátek, ale co si tak vzpomínám, byl to takový dárek "ode mě pro mě“ k maturitě. Dříve jsem však působila na jiné stránce, která byla zaměřená více na kosmetiku. Jak se však člověk s postupem času mění, má láska ke kosmetice se změnila spíše v tu jídelní. :-)

Foto: Ennepenne

Co Tě na blogování nejvíc baví?
Asi ten pocit, když se dozvíte, že nějaký z článků někomu z vašich čtenářů pomohl nebo ho jakkoli inspiroval. :-)

A kde blog nejčastěji čerpáš inspiraci?
Inspiraci čerpám všude kolem mě. Bohužel potraviny a celá oblast stravování je v dnešní době jedním velkým trendem, což je z jedné stránky samozřejmě ku prospěchu. Ta druhá stránka věci je už bohužel horší. Na internetu se tak člověk dočte opravdu kvanta nejrůznějších potravinových pravd a nepravd. Mou snahou je pak tyhle mýty vyvracet a čtenáře směřovat co nejlepším stravovacím směrem.

Co je pro Tebe v životě nejdůležitější?
Určitě rodina, zdraví, vnitřní klid a pohoda a v neposlední řadě dobré jídlo! :-)

Co Tě dělá šťastnou? 
Především maličkosti. Často mi stačí dát si šálek dobré kávy a hned je ten den veselejší.

Foto: Ennepenne

Sleduješ také jiné blogerky a social tvůrce? Koho z domácí a zahraniční scény?
Přiznám se, že sleduji pouze pár blogerů. Nejradši mám asi Kačenku z blogu Instantní krása, která byla shodou náhod vašim minulým objevem. (Rozhovor ZDE) Dále Míšu ze Stylewithme nebo další Kačenku tentokrát ze Mycookingdiary. Ze zahraničních influencerů nejraději sleduji ty severské.

Jaké máš plány se svým blogem do nového roku? Co aktuálně chystáš?
Moc ráda bych se i nadále intenzivně věnovala stravování, potravinám a všemožným nutričním zvyklostem. Chtěl bych na blog zakomponovat i více toho cestování a možná i něco z kosmetiky.:-)

Jaké máš jako blogerka přání? Máš nějaký cíl, kterého chceš dosáhnout?
Mít i nadále spisovatelskou múzu :-) a čtenáře alespoň trošičku bavit. Mým cílem samozřejmě je i především to, aby těch čtenářů bylo s postupem času víc a víc a myšlenka o "normálním“ stravování se tak mohla šířit dál.

Foto: Ennepenne

Máš nějaký nesplněný sen, který chceš zrealizovat? 
Nějaký by se určitě našel, ale nechám si ho prozatím jako překvápko. :-)

Chtěli byste něco vzkázat našim čtenářkám?
Ať se mají jednoduše fanfárově. :-) Ať vykročí do nového roku tou správnou nohou a pokud se jim do cesty připlete nějaká menší jídelní prasárnička, tak ať si z toho nedělají těžkou hlavu. :-)
 

Blogerky.cz Ti, Enne, děkují za rozhovor a přejeme hodně štěstí a úspěchu v blogování do nového roku! :-)

Komentáře

Happypuspack 15.01.2019 5:12

Too smart article and pics. I love all.
https://www.puspack.com/

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.