24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Změny v šatníku nastávající maminky se nejvíce týkají spodního prádla

07.02.2022

Zhruba do čtvrtého měsíce nemusí nastávající maminka činit nějak dramatické změny ve svém šatní-ku. Bříško se zvětšuje pozvolna a pokud se těhotná žena vyloženě nějak nepřecpává jídlem, na váze to příliš znát nebude. Čtvrtý měsíc je samozřejmě pouze obrazný, protože každá žena to může mít jinak. Některá už bude potřebovat těhotenské dámské spodní prádlo, jiná až o měsíc či dva později. Záleží nejen na změně konfekční velikosti kalhotek, kvůli rostoucímu bříšku a zvyšující se váze, ale i prsům a pohodlí.

Některé oblečení je zatím možné nosit, jako jsou volnější trička, haleny, svetříky, leginy, kalhoty v pase na gumu, sukně, bundy. Pokud vás však už oblečení začne omezovat, tlačit, budete se cítit ne-komfortně, je nejvyšší čas na nákup jak těhotenské podprsenky, tak i šatů, kalhot, volných svetříků a halenek. Nemusíte být rozhodně smutná z toho, že si přinejmenším rok neobléknete oblíbené úzké rifle. Během těhotenství není určitě nejmenší důvod rezignovat na eleganci a zapomínat na módu. Těhotenská móda je velmi pestrá a najdete úžasné módní kousky. Klíčem je nejen barva a střih, pře-devším by měl důraz být kladen na kvalitu materiálu. Především u spodního prádla.

Těhotenské podprsenky přinesou potřebnou oporu zvětšujícím se prsům, přispějí k pocitu komfortu a navíc lze vybírat mezi krajkovými, sportovními a extra pohodlnými na doma a chvíle relaxace. Je to sortiment, který bude každá maminka nutně potřebovat. Při výběru je klíčová především správná velikost, funkčnost, pocit komfortu a diskrétnost.

 

Nezapomeňte na kojící pyžamo

Vedle oblečení pro různé příležitosti je nejvyšší čas pohlédnout se také po pyžamu. Kojící pyžamo využijete jak v těhotenství, tak po narození miminka. V podstatě jde o pyžamo, kde jsou kalhoty v pase na šňůrku, kterou si utáhnete podle potřeby nebo gumu a vybíráte podle vaší velikosti. Největší výhoda tkví v horním propínacím dílu. Takové pyžamo se lépe obléká a hlavně po narození potomka usnadňuje kojení. Místo propínání je někdy dekolt řešen hlubokým výstřihem a vsunutou látkou na suchý zip či patentky, takže se snadno a rychle odepne.

Neprozradíme vám konkrétní seznam těhotenského oblečení, protože každá maminka to má jinak. Některá má universální oblečení a nepřibere moc kilogramů, tudíž jí bude stačit pár nových kousků pro obohacení šatníku, jiná maminka bude muset kvůli pohodlí pro sebe a miminko udělat ve svém šatníku změny většího charakteru. Některá dává přednost šatům a sukním, další pak zase raději kalhoty a halenu či overal. Co však změní bezpochyby úplně každá těhotná žena, to je spodní prádlo.

 

Dámské kalhotky po porodu

Rovněž je vhodné, abyste si nakoupila předem dámské kalhotky, které využijete po porodu. Kalhotky by měly být opět z kvalitního materiálu a ideálně se zvýšeným pasem, který podrží břišní partie (ne utáhne), ale zkrátka fixuje bříško. Tyto využijí také maminky po porodu císařským řezem. Ono není moc příjemné, když se gumička zařízne do bříška a de facto vytvoří břišní převis. Kalhot-ky by měly být především pohodlné, pružné/elastické a posloužit také k dobré fixaci vložek v době šestinedělí. Věřte, že výběr správné velikosti a střih kalhotek může ovlivnit nejen pohodlí, ale i vaše sebevědomí. Když kalhotky dobře sedí a fixují, nebude se gumička v pase zařezávat a dělat paseku ve vzhledu bříška. Určitě se každá maminka chce cítit pokud možno komfortně. Kolik kusů kalhotek si máte koupit vám neřekneme, to je opět individuální. Nicméně některé ženy nosí tento typ kalhotek běžně a naopak se vyhýbají typům tanga nebo kalhotky s nízkým pasem.  


Zdroje: Kovalenko Elena / Shutterstock.com, Lopolo / Shutterstock.com, Soloviova Liudmyla / Shutterstock.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.