24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Letní zábava? Poznej iQport – jedinečné místo nabité zážitky i poznáváním

10.07.2019

Foto: IQport
Přemýšlíš, kam vyrazit s přáteli o prázdninách za zábavou? A co takhle vyzkoušet adrenalinem nabité jízdy v technologicky nejvyspělejší virtuální realitě, potkat se v Česku s unikátními komunikujícími humanoidními roboty, jediným oživlým Golemem v životní velikosti nebo zažít simulaci potápějícího se Titanicu? To a mnohé další nabízí na pražské náplavce na Rašínově nábřeží u Železničního mostu loď zvaná iQport – první zážitkový science park v Praze a jedinečný projekt společnosti BigMedia.

Kromě základních poznatků napříč vědními obory, zajímavostí a rekordů zde na ploše větší než 700 m2 objevíš bezmála stovku exponátů. Zábavné chvíle prožijete vtaženi do témat, jako jsou Vodní svět, Titanic, Geologie, Země / Svět / Regiony, Kosmos, Optické klamy, Anatomie člověka, Energie a Ekologie, Záhady světa, Praha Magická či v Televizním a Nahrávacím studiu nebo v Prima ZOOM kině.

Foto: IQport

První zážitkový science park v Praze

Inspiraci organizátoři našli v jiných science centrech. "Během návštěv českých měst mě napadlo, že vlastně Praha žádné podobné centrum nemá. Což je škoda, protože jsou nejenom dětmi velmi oblíbená. Napadlo nás tak, že bychom Pražanům a turistům mohli nabídnout podobný projekt na naší lodi, kde jsme před dvěma lety pořádali výstavu Gott, my life,“ vysvětluje původ projektu jeden z jeho autorů Richard Fuxa.

Foto: IQport

Pro všechny věkové kategorie

Organizátoři při tvorbě science parku mysleli především na to, aby návštěvníci odcházeli plni prožitků a obohaceni o informace: "Drželi jsme se toho, že nejlépe jsou informace zapamatovatelné, pokud si je můžeme sami ověřit či vyzkoušet. Proto je velké množství našich exponátů interaktivních. Rébusy a hlavolamy, rýžování zlata, výroba elektrické energie a mnohé další. Stejně tak jsme kladli důraz na srozumitelnost a záživnost předkládaných poznatků. Porozumí jim žáci základních škol od 10 do 15 let, ale na své si rozhodně přijdou i mladší či naopak starší,“ vysvětluje Simona Vitverová.

Foto: IQport

A jak si tvůrci poradili s architektonickým ztvárněním? "Podpalubní prostor je ve směru trajektorie návštěvníka rozčleněn tematickými zálivy – atoly. Na stěnách jsou graficky šťavnaté monumentální selektivní informace s edukativní atmosférou. Výstavou potkáváte interaktivní exponáty, nástroje, roboty, hry, animace, sbírkové předměty a kultovní ikony. Na samotném konci je herna virtuální reality s pohybovými trenažéry,“ popisuje architekt Miroslav Vavřina.

Foto: IQport

iQport je otevřen od 12. června denně od 9 do 20 hodin. Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo prostřednictvím sítě Ticketmaster. Veškeré informace a kontakty naleznete na www.iqport.cz.

Foto: IQport

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.