24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Inspirativní: 6 věcí v životě, které je dobré pochopit co nejdříve

16.04.2019

Foto: Jana Kuželová
"Život se samozřejmě nedá shrnout do pouhých sedmi bodů, ale tak nějak mi vychází, že tyto jsou opravdu výrazně důležité. Jsou výrazně důležité a přesto je všichni výrazně zanedbáváme," píše Jana Kuželová, blogerka měsíce a autorka blogu Jsem žena, ve svém inspirativím článku, kde odhaluje, co je v životě důležité a co naopak pomíjivé. A co patří k Tvým životním zásadám? Poděl se o ně s námi v komentářích. ;-)

IG: @jsemzena.eu
FB: JSEM ŽENA
BLOG: www.jsemzena.eu

Bohužel, ke skutečnému pochopení je většinou nutná nějaká životní ztráta, abychom si uvědomili na čem  vlastně záleží. Ale ani potom nemáme "vyhráno“. Člověk i kdyby si je denně vštěpoval do hlavy, stejně mají tendenci nám z ní mizet, takže opakování skutečně není na škodu.

Foto: Jana Kuželová

Nikdy není pozdě

Na nic co tě baví, naplňuje, rozšiřuje ti obzory, nebo tě naplňuje štěstím. Nikdy není pozdě začít studovat, přihlásit se na kurz, naučit se v životě něco nového. To, co nás omezuje jsou jen a pouze naše vlastní předsudky a představy, co je a není možné – nebo vhodné – našemu věku a stavu. Bohužel  moje zkušenost je taková, že stejným předsudkem jakým trpím já, většinou trpí i celý zbytek společnosti. Asi proto je tak těžké si říct, že nikdy není pozdě a začít se tím řídit. Je těžké ustát skepsi a narážky okolí. Ale je to možné.

Foto: Jana Kuželová

Krása a sex jsou pomíjivost

Krása, sex, mládí a jiná pozlátka pomalu ztrácí lesk i sílu. Co ale zůstává a se správnou péčí může ještě růst, je intimita, přátelství a opravdovost. Jsou věci, na kterých se nevyplácí stavět ani kariéru, ani manželství, ani budoucnost. Je dobré na to v průběhu života občas myslet.

Čas běží rychleji než vítr

Kde jsou ty časy, kdy se vleklo i deštivé odpoledne, týden prázdnin se zdál jako věčnost a letní prázdniny jako  půlroční série dobrodružství. Čas běží rychleji než vítr a je tím svižnější, čím jsme my starší. Je čím dál důležitější trávit ho efektivně, tak jak skutečně chceme a vybírat ty nejdůležitější priority. Tedy pokud nechceme být těmi, co na život vzpomínají s lítostí.

Lidé jsou důležitější než cokoli

Lidé jsou důležitější, než práce. Vztahy jsou podstatnější než koníčky, záliby a další série věcí, které "musíme“.  Člověk si to většinou uvědomí až když o někoho přijde. A hned jak se ze ztráty oklepe, má tendenci na to zase zapomínat. Proto je možná dobré si to čas od času připomenout.

Foto: Jana Kuželová

Všechno co uděláš, se ti někde vrátí

Pokud zasadíš smrk, nebudeš jíst hrušky. Když zasadíš jabloň, budeš jíst jablka. Každá akce je následována nějakou reakcí a to dobré i to zlé, se k člověku vždycky nějakou formou vrací.  Jako důsledek jeho jednání. Pokud je logické, že člověk by měl sázet to, co chce i sklízet, mělo by být logické aby se choval k druhým tak, jak chce aby se oni chovali k němu.

Čeho lidé litují nejvíce?

Někde jsem četla, že mnohem víc člověk lituje věcí, které v životě neudělal a nezkusil, než těch, které pokazil. A dává mi to logiku. Na každou chybu se totiž zapomene, tím spíš, pokud ji člověk "přikryje“ poučením a úspěchem, kdy příště udělá věci správně.

Najdete další věci, které byste přidali k těmto šesti?

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.