24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Inspirativní: 6 věcí v životě, které je dobré pochopit co nejdříve

16.04.2019

Foto: Jana Kuželová
"Život se samozřejmě nedá shrnout do pouhých sedmi bodů, ale tak nějak mi vychází, že tyto jsou opravdu výrazně důležité. Jsou výrazně důležité a přesto je všichni výrazně zanedbáváme," píše Jana Kuželová, blogerka měsíce a autorka blogu Jsem žena, ve svém inspirativím článku, kde odhaluje, co je v životě důležité a co naopak pomíjivé. A co patří k Tvým životním zásadám? Poděl se o ně s námi v komentářích. ;-)

IG: @jsemzena.eu
FB: JSEM ŽENA
BLOG: www.jsemzena.eu

Bohužel, ke skutečnému pochopení je většinou nutná nějaká životní ztráta, abychom si uvědomili na čem  vlastně záleží. Ale ani potom nemáme "vyhráno“. Člověk i kdyby si je denně vštěpoval do hlavy, stejně mají tendenci nám z ní mizet, takže opakování skutečně není na škodu.

Foto: Jana Kuželová

Nikdy není pozdě

Na nic co tě baví, naplňuje, rozšiřuje ti obzory, nebo tě naplňuje štěstím. Nikdy není pozdě začít studovat, přihlásit se na kurz, naučit se v životě něco nového. To, co nás omezuje jsou jen a pouze naše vlastní předsudky a představy, co je a není možné – nebo vhodné – našemu věku a stavu. Bohužel  moje zkušenost je taková, že stejným předsudkem jakým trpím já, většinou trpí i celý zbytek společnosti. Asi proto je tak těžké si říct, že nikdy není pozdě a začít se tím řídit. Je těžké ustát skepsi a narážky okolí. Ale je to možné.

Foto: Jana Kuželová

Krása a sex jsou pomíjivost

Krása, sex, mládí a jiná pozlátka pomalu ztrácí lesk i sílu. Co ale zůstává a se správnou péčí může ještě růst, je intimita, přátelství a opravdovost. Jsou věci, na kterých se nevyplácí stavět ani kariéru, ani manželství, ani budoucnost. Je dobré na to v průběhu života občas myslet.

Čas běží rychleji než vítr

Kde jsou ty časy, kdy se vleklo i deštivé odpoledne, týden prázdnin se zdál jako věčnost a letní prázdniny jako  půlroční série dobrodružství. Čas běží rychleji než vítr a je tím svižnější, čím jsme my starší. Je čím dál důležitější trávit ho efektivně, tak jak skutečně chceme a vybírat ty nejdůležitější priority. Tedy pokud nechceme být těmi, co na život vzpomínají s lítostí.

Lidé jsou důležitější než cokoli

Lidé jsou důležitější, než práce. Vztahy jsou podstatnější než koníčky, záliby a další série věcí, které "musíme“.  Člověk si to většinou uvědomí až když o někoho přijde. A hned jak se ze ztráty oklepe, má tendenci na to zase zapomínat. Proto je možná dobré si to čas od času připomenout.

Foto: Jana Kuželová

Všechno co uděláš, se ti někde vrátí

Pokud zasadíš smrk, nebudeš jíst hrušky. Když zasadíš jabloň, budeš jíst jablka. Každá akce je následována nějakou reakcí a to dobré i to zlé, se k člověku vždycky nějakou formou vrací.  Jako důsledek jeho jednání. Pokud je logické, že člověk by měl sázet to, co chce i sklízet, mělo by být logické aby se choval k druhým tak, jak chce aby se oni chovali k němu.

Čeho lidé litují nejvíce?

Někde jsem četla, že mnohem víc člověk lituje věcí, které v životě neudělal a nezkusil, než těch, které pokazil. A dává mi to logiku. Na každou chybu se totiž zapomene, tím spíš, pokud ji člověk "přikryje“ poučením a úspěchem, kdy příště udělá věci správně.

Najdete další věci, které byste přidali k těmto šesti?

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.