24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Mama Domisha: Vždy jsem chtěla něco víc, nebýt zaměstnanec a nemuset každý den brzy vstávat

09.11.2018

Foto: Mama Domisha
Dominika je známá v online světě jako Mama Domisha. Kdyby se ale před 7 lety neseznámila na diskotéce se svým přítelem Erikem Meldíkem, možná by svůj život trávila v kanceláři, místo před kamerou na Youtube. Právě teď patří Mama Domisha k populárním mamablogerkám, youtuberkám a tvářím Instagramu. A mimo to je také finalistkou ankety Czech Social Awards 2018. Vychutnejte si rozhovor s inspirativní Mama Domishou o přípravách na porod, o životě on-line, cestě za úspěchem i svobodou díky sociálním sítím. ;-)
 

YT: Just Domisha
IG: @mamadomisha
FB: Mama Domisha

Ahoj Domisho, jsme rádi, že s Tebou můžeme pro Blogerky.cz udělat tento rozhovor, o to víc, když se právě chystáš na příchod svého druhého miminka. 😊 Jak prožíváš druhé těhotenství a také partner Erik a malý Anakin?
Popravdě hodně pracuji. Tak nějak si říkám, dokud můžu. :) Netuším, jak to bude vypadat, až se malá narodí. S prvním miminkem jsem byla ze všeho vyjukaná a byla to velká změna, a tak mi trvalo naskočit zpátky na vlak. Ale teď si říkám, že by to šlo třeba lépe. Pro jistotu se ale snažím pracovat teď, dokud na to mám ještě sílu, a tak moc času na přemýšlení o miminku nemám. Všichni se ale samozřejmě moc těšíme. Malej ve školce o miminku vypráví jak učitelkám, tak kamarádům. :) Co se přípravy na miminko týče, chtěla bych mít všechno hotové koncem prosince. Proto objednávky na věci pro malou už mám v podstatě odeslané a věci mi pomalu chodí domů. Už jsem i stihla probrat oblečení po synovi a vytřídit, co si nechám na malou a co naopak poputuje dál. Takže během prosince začne velké praní a žehlení, ať je do Vánoce všechno hotové. :-D Sice to není moc pravděpodobné, ale říkám si, že kdyby náhodou chtěla přijít na svět dříve, musí být všechno koncem 7 měsíce těhotenství připravené.

Foto: Mama Domisha

Na první porod jsi se prý těšila. Jak to máš tentokrát? Je to s druhým miminkem jiné než s prvním?
Řekla bych, že už se zase těším. Vím sice už, co je to za bolest, ale utěšuje mě fakt, že druhý porod bývá rychlejší skoro o polovinu. A ten první byl taky celkem rychlovka. Těším se hlavně na naši holčičku, až ji poprvé uvidíme a pochováme v náručí. :)

Jak se Ti daří skloubit mateřství a úspěšnou dráhu blogerky a youtuberky? Chceš na stejné vlně pokračovat i po narození druhého potomka, nebo plánuješ třeba pauzu?
Podařilo se mi teď Instagram docela nakopnout a baví mě to, takže bych nerada, aby to všechno umřelo. Co se videí na Youtube týče, tam je té práce víc. Takže je mi jasné, že nějakou dobu po porodu nebudu schopna točit. Ale blogování na Instagramu se snad věnovat zvládnu. Anakin chodí na pár dní v týdnu do školky, a i když je doma, umí se zabavit i sám. Uvidíme ale, jak to bude s malou. :-) Pokud to bude spáč po Aňouskovi, tak mám vyhráno.

Už jsi prozradila, že čekáte holčičku. Gratulujeme. 😊 Máte pro ni už vybrané jméno? Prozradíš jaké, nebo jestli bude podobně netradiční jako u Anakina?
Jméno vybrané ještě nemáme, zatím jsme to vůbec neřešili. Ale určitě budeme chtít nějaké netradiční. Abychom na něj byli pyšní jako na Anakina.

Domisho, ty patříš k velice úspěšných youtuberkám a instagramerkám. Máš dokonce více profilů a kanálů. Třeba na Youtube kanál MamaDomisha a pak Just Domisha. Co tě přimělo založit si nový a začínat na YT zase od nuly?
Kanál MamaDomisha byl od začátku anglický. Už mě to ale nebavilo. Nejsem v angličtině tak dobrá, a tak jsem nemohla kolikrát ve videu říct to, co jsem vlastně chtěla. Navíc jsem nemluvila tak plynule a přirozeně, proto i úprava videí trvala dlouho.  Založit si český kanál mě napadlo až po tom, co jsem měla docela velkou sledovanost na Instagramu a především pozitivní zpětnou vazbu. V češtině můj projev zní úplně jinak než v angličtině. A navíc jsem si říkala, že mám jako maminka na youtube scéně velkou šanci. Videa podobného typu točila dříve Mamalifestyle, ale ta s youtube scénou už nadobro skončila, a tak se tady objevil prostor pro mě. Tvorba na Youtube mi chyběla, takže jsem si řekla, že to zkusím od nuly.

Foto: Mama Domisha

Proč ses rozhodla stát se youtuberkou a blogerkou? Už dříve jsi natáčela videa se svým partnerem Erikem Meldíkem a pokračujete v tom i teď. Co tě ale přimělo mít svůj vlastní kanál?
Nad myšlenkou točit vlastní videa jsem začala přemýšlet, až když jsem poznala Erika. Do té doby jsem ani netušila, že to u nás vůbec jde. Sledovala jsem jen nějaké sketche od zahraničních tvůrců, ale jinak nic jiného. Až díky Viralbrothers jsem viděla, že u nás těch tvůrců ještě moc není a hlavně, že se tím dá i živit. Přemlouvala jsem tenkrát Lenku Kučavíkovou (členku Viralbrothers party), ať se mnou jde točit videa s vlasovými tutoriály. Já to sledovala na Youtube v angličtině, ale v ČR to tenkrát nikdo netočil. Lenka měla dlouhé vlasy, ale především její jméno v té době znal každý. Proto mě napadlo, že by to mohlo do začátku být velké plus. Jenže Lenka se k tomu nijak neměla a já si sama nevěřila. Když jsem s Erikem chodila už nějaký ten rok, točili jsme denní vlogy z našeho života na jeho kanál. Tam jsem trochu nabyla vědomí, že by lidi moje osobnost mohla bavit. A tak jsem se rozhodla, jít do toho taky s cílem živit se tím jako Erik. Práce s lidmi mě sice moc bavila, ale vždy jsem chtěla něco víc, prostě nebýt zaměstnanec a hlavně nemuset vstávat každý den brzy ráno. :D Představa, že s Erikem budeme trávit více času a budeme moci cestovat a neřešit, kolik mám ještě dovolené, byla velmi lákavá. Moje máma mě tenkrát od toho odrazovala, nevěřila, že se tím budu moci uživit, i přesto, že se tak už několik let úspěšně živil můj přítel. Ale byl to Erik, který mi dal ten impuls, tu odvahu a především zkušenosti.

Kolik času denně věnuješ on-line tvorbě a sociálním sítím?
Nezdá se to, ale asi hodně. Když je syn ve školce, snažím se pracovat nejvíce. Naplánovat si videa a posty na Instagram, připravit si obsah videí, které chci natočit. Zajít na schůzky s klienty. Vyřídit všechny emaily ohledně spoluprací, připravit si obsah a případně již nějaké fotky nafotit dopředu. Občas je totiž musím klientům posílat na schválení. Také mám ráda vždy posty připravené i s popiskem dopředu, abych pak nemusela všechno dohánět na poslední chvíli a zanedbávat tak čas se synem. Snažím se i natočit nějaké video a případně ho rovnou sestříhat. Ale těch dní, co syn ve školce tráví, není tolik, takže to doháním buď v době jeho odpoledního spánku, večer anebo taky ve chvíli, kdy si hraje sám nebo s tatínkem. Instagram je pro mne na denním pořádku. Miluju tu platformu. Sleduju spoustu inspirativních lidí, a tak vždy při vaření, místo televize, pouštím instastories. Pak také odpovídám na zprávy mých sledovatelů, ale to se nedá zvládat každý den.

Foto: Mama Domisha

S Erikem jste youtuberský pár a oba sdílíte svůj život veřejně. Navíc Erik patří k těm prvním a nejúspěšnějších youtuberům na české scéně. Jak ovlivnil Youtube tvůj život a vztah s Erikem?
Erika jsem poznala, už když byli Viralbrothers známí po celé republice. A tak nějak mi to přijde všechno normální. Jsem taková ukecaná a prásknu na sebe leccos i v běžném životě, takže mi sdílení našich životů nikdy nepřišlo divné. Je to už prostě naší součástí.

Prozradíš nám, jak dlouho jste s Erikem a jak jste se poznali? 😊
Brzy to bude 7 let, co jsme se poznali na diskotéce v Praze. Já měla po rozchodu a zažívala svoje pařící období. Erik měl za sebou 3 úspěšné díly debilních keců, a tak si užíval nově nabitou slávu. Já debilní kecy milovala a znala každou hlášku, ale nejsem ten typ holky, co by za ním šla pro fotku nebo podpis, anebo si dokonce myslela na něco víc. Šla jsem si na bar jen pro skleničku vína, když mě Erik zastavil a začal mě tak trochu balit pro svého kamaráda. :D Dali jsme se do řeči a já neskrývala, že videa znám. Zajímala mě ta tvorba a všechno kolem, a tak jsme si povídali. Byla jsem nadšená, že budu mít pro kamarády super historku, jak jsem si s Erikem Meldíkem pokecala. Po tříhodinovým rozhovoru mi ale došlo, že se mi vlastně líbí a že já jemu asi taky, když už tady se mnou takhle dlouho konverzuje. Tancovali jsme, povídali si a dali si na parketu první pusu (hodila jsem na něj totiž svůj sexy pohled :D), pak jsme si vyměnili čísla a rozloučili se. A po 14 dnech jsme měli první oficiální rande a od té doby jsme spolu. :)

Foto: Mama Domisha

Co tě na social světě a tvorbě nejvíc baví?
To, že tam najdu spoustu inspirativních a hlavně přirozených lidí. Sleduješ jejich životy. Nemají žádné scénáře, a tak si k nim vytvoříš lepší vztah. A taky to, že se s nima pak můžeš potkat a najít si tak nové přátele.

Koho sama sleduješ na sociálních sítích? Máš oblíbené youtubery a instagramery – na domácí scéně nebo v zahraničí, kteří tě inspirují?
Já sleduju opravdu hodně lidí. Ať už foodblogerky (jako například Mycokingdiary), který mají skvělý recepty a tipy, tak fitness trenéry jako motivaci a inspiraci na zdravý životní styl. Nebo mamablogerky, co dávají rady a tipy v mateřství, anebo holky, který prostě umí psát. Moc mě baví články Annie Songe. Taky bych chtěla umět takhle hezky přirozeně a čistě psát. :)

Co Ti dělá v životě největší radost? Co Tě nejvíc baví?
Největší radost mi dělá moje rodina. Především náš syn a budoucí princezna. Co se týče koníčků, těch mám hodně. Vždy se nadchnu na nějaký čas pro jednu činnost a pak si zase najdu jinou. Jsem v tomhle trochu neposedná.

Kde se vidíš za pět nebo deset let?
Mým snem bylo vždy mít dům a rodinu, kde nám bude dobře. Pracovně jsem se vždy viděla někde v kanclu jako manažerka. Ale tohle je mnohem lepší. Stále mám kontakt s lidmi, pohybuju se v marketingovém světě, a to všechno z pohodlí domova. Vím, že není možné tuto práci dělat věčně. Ať už proto, že přijdou nový a lepší tvůrci, nebo proto, že to jednou prostě všechno umře. Proto mám také svůj e-shop, který pomalu buduji, a doufám, že by bylo možné se případně živit jako podnikatelka. Těch představ mám ale v hlavě mnohem víc. Pokud budou peníze, až budou děti starší, chtěla bych mít vlastní wellness hotel. Miluju vůni medové sauny, relaxační hudbu, masáže. Relax. S Erikem jsme podobných míst navštívili hodně a vždy si to maximálně užili. A tak je mým snem mít, vlastnit takové místo, kam by si lidé jezdili jen odpočívat a užívat.

Foto: Mama Domisha

Chtěla bys vzkázat něco našim čtenářům a svým fanouškům?
Ano. Že moc děkuji za podporu, které se mi dostává. Ať už krásných komentářů, osobních zpráv nebo jenom tichého sledování. Je to pro mne hnací motor, že dělám to, co dělám, dobře. A že lidi moje tvorba baví nebo dokonce inspiruje. Děkuju za to!

Děkujeme Ti, Domisho, za rozhovor a přejeme Ti hladký porod, zdraví a spokojenou rodinu. ☺
Moc děkuji za rozhovor. :) Přeji mnoho úspěchů.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.