24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Nike Zoom: neobvyklá řada, která připravila maratónského běžce o vítězství

02.11.2021

Společnost Nike je dnes již stálicí na trhu, co se týká sportovního oblečení a zejména sportovní obuvi. Značka Nike ale už dávno není určena jen pro profesionální nebo amatérské sportovce. Některé její výrobky se hodí pro každodenní nošení. Ačkoli byla společnost založena v sedmdesátých letech minulého století – a jedná se tak o poměrně novou značku (alespoň ve srovnání s dalšími sportovními giganty, jako je například Adidas nebo Asics) – přišla s něčím přelomovým. Něčím, co dnes již považujeme za součást všech pohodlných tenisek.

Vzduchová kapsle

Právě vzduchová kapsle, kterou už i na českém trhu známe pod označením Air Sole. Její největší výhodou je zlepšení komfortu při došlapu. To oceníte zejména tehdy, běháte-li v terénu. Velmi pohodlné to je ale také pro každodenní nošení. Od té doby, co společnost Nike přišla se vzduchovou kapslí se jí nechalo inspirovat spousta jiných společností. Takže v současné době už jsme na pohodlí při nošení sportovní obuvi zvyklí – a to díky Nike. Širokou nabídku obuvi od této společnosti můžete koupit na FTSHP.

Nike Zoom

Nike Zoom patří k jedněm z neúspěšnějších počinům společnosti Nike. Jedná se o obuv, která je vybavena jedinečným systémem odpružení, ve které je zužitkován stlačený vzduch a pevně napnutá vlákna. Díky tomu je obuv maximálně pohodlná a odolná vůči nárazům při došlapu. Umožňuje rychlý pohyb, protože systém funguje velice rychle. Tato obuv vznikla primárně pro sport, který je všem velmi dobře známý: maraton.


Navrženy pro maraton

Cílem společnosti bylo dostat čas běžce maratonu pod hranici dvou hodin. S obuví, která je maximálně pohodlná, chrání chodidla i klouby nohy před nárazy a snižuje tím i únavu, se tento cíl skutečně podařilo splnit. Dokonce se spekulovalo o tom, zda není tato teniska něčím navíc, co by ve sportu být nemělo. Technologie Nike Zoom vyvolala polemiku, zda by neměla být zakázána. Nicméně skutečností nadále zůstává, že Nike Vaporfly Next% získala svůj historický úspěch.

Zakázaná obuv

Po poměrně dlouhé polemice skutečně došlo k tomu, že obuv, se kterou se sportovec Eliud Kipchoge zaběhl maraton pod dvě hodiny, skutečně zakázána byla. Výkon tohoto keňského sportovce z roku 2019 tedy nebyl sportovním světem uznán. Přesto je Eliud Kipchoge držitelem světového rekordu v maratónském běhu s výkonem 2:01:39, který získal v roce 2018. Vliv speciální technologie se podle odborníků skutečně podepsal na výkonu sportovce významným způsobem, takže to bylo nespravedlivé vůči ostatním soutěžícím.


Rozšířená řada Nike Zoom

Tenisek, které využívají tuto technologii, je celá spousta. Přitom se využívají různé stupně této technologie, takže nečekejte, že pokud si koupíte tenisky vybavené Nike Zoom, okamžitě tím výrazně zlepšíte své sportovní výkony. Ať už je to s touto obuví jakkoli, nelze jí upřít, že se jedná o jedny z nejpohodlnějších bot, které můžete nosit.

Zdroj obrázku: Footshop.cz

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.