24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Knihy, které mi změnily život...

27.9.2014
BoobPo
Ahoj, Jsem holka a bydlím v Královehradeckém kraji. Velice mě zajímá sport a zdraví životní styl, samozdřejmě taky moda a přirozená krása. Závodně jezdím parkur a koním se věnuji už od malička. Hraju na kytaru a letos absolvuji z výtvarného oboru. Dřív jsem zpívala a cvičila karate. Neodmítnu žádný návrh na diskuzi nebo na výměnu názorů. Ráda bych psala o svých názorech.

Knihy, které by nutně potřebovaly zahrnout do povinné četby, aneb knihy, o kterých jsem musela hodně přemýšlet.

Znáte to, když jste na střední škole a máte zadány knihy do povinné četby pro maturitu, ale některé z knih vás opravdu nebaví nebo vás ničím nezaujaly, jak po umělecké tak po dějové stránce. Pokud ano, jste náročný čtenář stejně jako já. Pokud ne, máte velice jednoduchý čtenářský život.
Tady je výběr těch, u kterých se mi zatajil dech:

My děti ze stanice ZOO - (Wir Kinder vom Bahnhof ZOO) od Christiane F. Tato kniha mě oslovila snad ze všech nejvíce. Pravdivá výpověd čtrnáctileté narkomanky z Berlína, která si prošla tím snad nejtěžším životem. Na heroin si vydělávala prostitucí, tak jako její přítel a spousty jejich kamarádů. Mrzí mě, že tato kniha není v seznamu povinné četby.

Jizvy a jiný tajemství - Klára Škorpilová. Příběh o dvou zoufalých holkách, které své problémy začnou řešit sebepoškozováním, do té doby než najdou sami sebe.

Feťák - William S. Burroughs.Tato kniha se snaží co možná nejpřesnějšími a nejjednoduššími slovy zachytit svou zkušenost narkomana.

Pevné pouto - Alice Seboldová. Nevšední příběh vyprávěný ze záhrobí zavražděnou čtrnáctiletou školačkou, která pozoruje, jak bez ní pokračuje život na Zemi a v její rodině. Tato dívenka byla nejen brutálně zabita, ale navíc i znásilněna a její tělo policie nikdy nenalezla. Už nikdy nebude s těmi, které má ráda, nedospěje a nebude prožívat totéž co její kamarádi. Opravdu zajímavá kniha, ale ne moc dobře umělecky zpracovaná.

Podivný případ se psem- Mark Haddon. Výjimečný příběh o výjimečném světě autistického chlapce. Christopher Boon je patnáctiletý kluk, který nerozumí lidským citům a nemá rád, když se ho kdokoli dotkne, ale je to matematický génius a obdivovatel Sherlocka Holmese. Vše se změní, když jednou najde za plotem vidlemi zapíchnutého psa.

Toto jsou knihy, které změnily život mě. Jaké změnily ten váš?

BoobPo

Komentáře

Any 8.10.2014 9:14

BoobPo 8.10.2014 9:17

Keyla 11.10.2014 15:05

Zdravím , musím se přiznat, ani jednu knihu z tohoto výčtu jsem nečetla, ale mám tu jiné k doporučení. Mně změnily život knihy od Pierra Franckha. Začala jsem titulem Jak si správně přát a pokračovala jsem snad všemi ostatními, které napsal.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

BoobPo

Ahoj,
Jsem holka a bydlím v Královehradeckém kraji. Velice mě zajímá sport a zdraví životní styl, samozdřejmě taky moda a přirozená krása. Závodně jezdím parkur a koním se věnuji už od malička. Hraju na kytaru a letos absolvuji z výtvarného oboru. Dřív jsem zpívala a cvičila karate. Neodmítnu žádný návrh na diskuzi nebo na výměnu názorů. Ráda bych psala o svých názorech.


KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.