24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

the best handbag ever

19.02.2013
chicoco
Chicoco is a mix of „Chic“ my favorite French fashion word and „Coco“ my favorite fashion designer. This blog was obviously going to focus on fashion... "Fashion isn’t a necessity, it is a game and the most interesting part about it is that rules are changing every day." I created the blog in 2013 and since then the blog got through a several modifications. Now it isn’t only about fashion, it is also about my life. It is all about making my readers travel with me, making them discover new products, new trends and new places to visit. Chicoco is the mirror of my lifestyle and a love story, since almost one and half year…

Jaká je Vaše nej kabelka?

Dobré poledne,

v dnešním příspěvku se s Vámi podělím o své nejoblíbenější kabelky. Jsou dvě a jsou úplně stejné, až na jejich barvu. Obvykle si stejné věci nekupuji, ale tyhle kabelky jsou jak velikostně tak vzhledově a i cenově naprosto dokonalé. Nejsou příliš velké, ale vejde se do nich spoustu věcí. Jsou perfektní do školy ale i na kafčo s kámoškami. Jistě mohla bych si pořídit jednu v černé barvě a hodila by se mi ke všemu, ale já dávám přednost spíše barvičkám, které Vám rozzáří outfit. Výhodou je, že mají prodloužené ucho, takže když zrovna nemáte chuť ji nést v ruce, hodíte si ji prostě a jednoduše přes rameno.Jaká je vaše nej kabelka?:)

Komentáře

Nicca 20.02.2013 10:37

Jsou hezké, ale chybí mi tady info odkud jsou..

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

chicoco

Chicoco is a mix of „Chic“ my favorite French fashion word and „Coco“ my favorite fashion designer.
This blog was obviously going to focus on fashion...
"Fashion isn’t a necessity, it is a game and the most interesting part about it is that rules are changing every day."
I created the blog in 2013 and since then the blog got through a several modifications.
Now it isn’t only about fashion, it is also about my life. It is all about making my readers travel with me, making them discover new products, new trends and new places to visit.
Chicoco is the mirror of my lifestyle and a love story, since almost one and half year…


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.