24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Epilace voskovými pásky

24.06.2013
Foxy Helena
Je mi 18 a mé jméno je Helena. Jak mi jedna známá řekla, mám v sobě ukrytý zdroj nekonečné energie. Ta mě popohání zkoušet nové věci, které by mi mohly naplnit život radostí a štěstím. Jsem tvořivý člověk, možná i z části talentovaný (jak se to pozná). Miluji teorii buddhismu a věřím v karmu. Miluji přírodu a vše co je s ní spojeno, její krásu, krásu každého tvora i nás samotných. Nejsem obyčejným člověkem. Nacházím se v tvoření a fotografii. Mými sny je být šťastná a vždy o něčem snít.

Je načase shodit zimní srst a připravit se do placek! Návod jak správně provést epilaci, je tady.

1cee7cf5-76e3-4007-a8c4-4eda5dad528a

Dneska si povíme, jak na to. Předem říkám, nejsem vyškolená odbornice, ale mám toho dost okoukáno,  počteno a taky nějaké ty vlastní zkušenosti. Pokud se na to necítíte, doporučuji jít raději do studia, alespoň poprvé a pak to můžete zkusit doma samy.

Nejdříve bych chtěla vysvětlit rozdíl mezi epilací a depilací. Epilace je odstranění chloupku včetně jeho kořínku. Depilace je odstranění pouze viditelné části chloupku (tedy například holení).

My si dnes budeme povídat o epilaci voskovými pásky, kterou sama praktikuji a jsem velice spokojena.
Já používala pásky Veet s červeným rybízem, teď mám Veet s vitaménem E a mandlovým olejem pro vitlivou pokožku. Nejsou to ty nejlevnější, ale když si vezmu, jak dlouho mi vydrží, tak si myslím, že cena je fajn. (400 kč za balení 40 voskových pásků) Dají se koupit i levnější varianty, záleží na tom, jak vám daný výrobek bude vyhovovat. Co mi přijde zbytečné je balení pro intimní partie a obličej, pásky jsou absolutně stejné, jako ty větší, jen jsou maličké. Není lepší si ty vetší pásky nastříhat na požadovanou velikost?
Každé balení by mělo obsahovat voskové pásky, ubrousky napuštěné olejem a samozřejmě návod, jak na to. Ten vám ovšem spoustu věcí neřekne.

Jak se na to připravit?
Neuškodí danou oblast pár dní předem vypeelingovat (platí hlavně pro nohy). Je dobré se před epilací osprchovat, aby se otevřely póry a chloupky šly lépe ven, můžete také nakrémovat, ale to je lepší udělat před sprchou nebo počkat, až budete mít místo úplně suché. Na mastné kůži to nikdy fungovat nebude! Pokud se chystáte na nějakou akci, či to máte pro určitou příležitost, doporučuji epilaci provést minimálně 3 dny předem. Chloupky by měly mít délku 3-5 mm. Pokud budou delší, bude to více bolet, bude se to hůře dělat a je zde velká pravděpodobnost, že chloupky pouze přetrhnete. Pokud budou kratší, půjdou špatně ven, pokud vůbec a taktéž to bude bolestivé.

Jdeme na to!
Nejdříve vám řeknu věci, které jsou pro všechny partie společné. Pásky jemně rozehřejete v dlaních a nalepíte na dané místo, uhladíte VE SMĚRU růstu chloupků, po tom pásek chytnete, napnete kůži a vytrhnete PROTI SMĚRU růstu chloupků. Pásek netrhejte směrem od kůže, ale co nejblíže kůži. Jakmile strhnete, přitiskněte dané místo rukou na pár vteřin. Pásek můžete použít vícekrát. Až budete hotové, použijte olejem napuštěné kapesníčky, kterými dáte pryč vosk, který na místě zůstal a zároveň jej ošetří, až se olej vsákne, je dobré místo zase promastit lehčím krémem. Pokud už nebudete mít ty olejové kapesníčky z balení, můžete použít vlhčené ubrousky.
Místo bude zarudlé, dokonce se mohou objevit červené pupínky. Mně většinou zmizí do jednoho dne. Ovšem záleží, jak moc citlivou kůži máte.

Na co si dát pozor
Na podpaží a intimních partiích dobře sledujte, v jakém směru vám chloupky rostou. U podpaží je to většinou tak, že když zvednete ruku, tak cca horní polovina podpaží roste nahoru a spodní dolů. To zjistíte od pohledu či po hmatu. U intimních partiích nastříhejte pásky na menší kousky cca 2*3 cm, tohle místo je opravdu citlivé, nebudeme si nic nalhávat, bolí to. S časem se dá ale na bolest zvyknout a už není tak silná.

Na závěr
Pokud budete epilaci praktikovat pravidelně, chloupky porostou pomaleji a bude jich ubývat. Je dobré pravidelně provádět peeling, aby se zamezilo zarůstání chloupků. Velkou výhodou je, že přijdete o ten nepříjemný pocit svědění, když chloupky dorůstají, když jste je oholili. Pokud chcete pravidelně provádět epilaci nohou, vřele doporučuji zainvestovat do epilátoru, mně to přijde méně bolestivé a mnohem více praktické.
Doufám, že vám článek v něčem pomohl a pokud máte jakýkoliv dotaz, ptejte se!

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Foxy Helena

Je mi 18 a mé jméno je Helena. Jak mi jedna známá řekla, mám v sobě ukrytý zdroj nekonečné energie. Ta mě popohání zkoušet nové věci, které by mi mohly naplnit život radostí a štěstím. Jsem tvořivý člověk, možná i z části talentovaný (jak se to pozná. Miluji teorii buddhismu a věřím v karmu. Miluji přírodu a vše co je s ní spojeno, její krásu, krásu každého tvora i nás samotných. Nejsem obyčejným člověkem. Nacházím se v tvoření a fotografii. Mými sny je být šťastná a vždy o něčem snít.


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.