24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Prodlužování řas - co Vám v salonu neřeknou!

20.08.2015
Mari Je
Každá role je mi blízká, ať už lektor jógy, nebo kosmetička. Nejsem však holka éterická, nýbrž atletická :D a žádné téma mi není cizí, od kosmetiky po módní krizi ;)

Už máte krásná a výrazná kukadla díky prodloužení řas?

Je to ta nejbáječnější věc, kterou mohli vymyslet. Žádné sáhodlouhé přípravy v koupelně. Ráno se vzbudíte krásná, stačí jen přepudrovat. Večer je to ještě lepší, pokud nepatříte k dívkám a ženám, které bez velmi výrazně nalíčených očí nevylezou z bytu, máte vyhráno....
 
Co byste ale měli vědět, než do toho půjdete?
1) Nemá smysl pořizovat si je pouze jednorázově, pokud nemáte známou, co Vám je přidělá i sundá levně. V opačném případě, se připravte na poněkud větší výdaje. Nové řasy kvalitní značky s kvalitními produkty a řasami, Vás vyjdou minimálně na 1500 - 3000Kč. A to byste se pro své vlastní dobro měli pohybat v té vyšší hranici. Za odstranění počítejte s částkou do 1000Kč a upřímně je to velká škoda.

2) Hrozí případné alergie, na které se prostě nedá připravit. Kosmetička může mít sebekvalitnější značku, ale Vaše oči stejně mohou zareagovat. Případné podráždění se projeví hned, ovšem může se ukázat až po delší době nošení, v některých případech až po několikát doplnění. Je to způsobeno hromaděním alergenu v pokožce.

3) Najděte si svou "řasařku" nejlépe na doporučení. Zjistěte si kolik typů řas nanáší. Mělo by jich být 6, aby se docílil co nejpřirozenější efkt a ne 3, které se běžně používají. Dále máte-li možnost pozorovat kamarádku, která si je nchala udělat, sledujte jak řasy odrůstají. Zda jí po týdnu netrčí do všch světových stran či jí nepadají dolů do očí. Mnoho "řasařek" tzv. špatně dočišťuje, tedy neoddělí Vám ty nejnovější a nejmenší řasy od těch umělých a tím pádem na ně při růstu tlačí a deformují. Bohužel je mnohem častější než se zdá. Většina kosmetiček se tento prostý fakt během školení vůbec nenaučí.

4) Máte-li jasno a vybrané místo, kam půjdete, zajistěte si, že Vám řasy vydrží pokud možno nejdéle. Večer před tím se pořádně odličte i pleťovým tonikem, aby nebyly řasy mastné a od této doby už se neličte ani neaplikujte žádný krém, abyste si řasy opět neomastily. Před samotným úkonem Vám sice oči ještě dočistí a odmastí, ale pouze povrchově.

5) Sundat si řasy můžete dost dobře i sama, ale počítejte s tím, že to nebude příjemný proces. Bude to tahat. Buď si zajděte na odstranění, to je ten lepší případ, ale pokud jste na dovolené či v zahraničí a nemáte tuto možnost, poslouží Vám olejový, či dvoufázový odličovač na oči. Pomalu jím budete oči "odličovat", lepidlo se rozpustí a řasy odpadnou.

6) Předem se připravte na to, že Vaše přirozené řasy budou slabší, budou kratší, protože některé jsou ve fázi růstu a jiné polámané od sundavání těch umělých. Tento efekt krátkých řas ještě posílí fakt, že jste měly prodloužené a tedy delší, než obvykle. Po takovémto sundavání, budete mít oči podrážděné a zarudlé, takže lepší je provést to před spánkem, aby si oči dostatečně odpočinuly. Propláchněte je očními kapkami, řece jen se do lepidla mohly zachytit prachové částečky a pyl a Vy si je tím šmudláním lehce dostanete do oka. Doporučuji i chladivý obklad.

7) Máte-li hotovo, je potřeba myslet na líčení. Protože ráno poté, z Vás nebude tak velká kráska, jako den před tím ;) Postačí korektor na případné kruhy pod očima a rozjasňovač - to dodá očím čerstvý a odpočatý nádech. Doporučuji aplikovat bílou či broskvovou tužku do vnitřní linky oka. Jednak tím zamaskujete případné začervenání a navíc oko opticky rozšíříte a odvrátítě tak pozornost od zmizelých řas. Podél spodního a horního okraje oka si v místě růstu řas nakreslete linky.V tuto chvíli spíše preferujte hnědou či černou kajalovou tužku a ne tekuté linky, ty Vám sice oko krásně ohraničí, ale ještě tím tu ztrátu řas v podstatě podtrhne. Proto by linka měla působit spíše rozmazaně.
 
Těď už jen vyčkat, než Vám řasy opět dorostou. Útěchou Vám může být, že například mně narostly pak ještě delší ;)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Mari Je

Každá role je mi blízká, ať už lektor jógy, nebo kosmetička.
Nejsem však holka éterická, nýbrž atletická a žádné téma mi není cizí, od kosmetiky po módní krizi


KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.