24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jak vybrat správný makeup?

28.04.2015
TerryMakeupTutorials
Naučím, poradím, pomůžu... Začátky jsou těžké a proto chci pomoct, aby jste cestu k perfektnímu líčení měly co nejednoduší!

Na trhu je obrovské množství makeupů, ale jak vybrat ten správný aniž byste vyhodily peníze každý měsíc jen proto, že jste šáhly po špatném? Mám tu pro Vás pár typů, jak se vyhazováním peněz vyhout.

1. TYP PLETI - Nejdůležitější věc pro vybrání toho správného makeupu! Musíte si uvědomit jaký typ máte a podle toho vybrat makeup. Když budete mít mastnou, tak přece nevyberete makeup, který obsahuje oleje, že? Stejně tak, když máte suchou, tak nevyberete makeup, který zase oleje postrádá. Důkladně si prostudujte pleť a podle toho pak vybírejte makeup. Důkladně si čtěte složení. Barvu vybírejte až potom. 
Makeupy na suchou pleť mají v 90% lesklejší finish, aby pleť působila hydtratovaně. Kdo takový finish nemusí může použít minerální pudr, který zmatní, ale nevysuší.
2. BARVA MAKEUPU - Základem makeupu je to, aby nebylo poznat, že vůbec nějaký máte. Pokud máte špatnou barvu, tak to každý pozná a navíc to nevypadá hezky. 
NIKDY NEVYBÍREJTE TMAVŠÍ MAKEUP, ABYSTE VYPADALY OPÁLENÉ! To byste se musely tím makeupem natřít od hlavy až k patě, abyste tak vypadaly aniž byste neměly jinak barvený obličej. 
NEVYBÍREJTE O ODSTÍN SVĚTLEJŠÍ MAKEUP, ABYSTE PLEŤ ROZZÁŘILY! Zářit bude jen Váš obličej a to velmi nepřirozeně. Na rozzáření jsou na trhu jiné produkty. Vyjímkou je to, když si nejste jisté, ale v tu chvíli si musíte pořídit pudr, který bude v barvě Vaší pleti, abyste barevnou nerovnost vyrovnaly a nebo použijte bronzer.

VŽDY SI VYBÍREJTE STEJNÝ ODSTÍN MAKEUPU, JAKO JE VAŠE PŘIROZENÁ BARVA! Ano, je to někdy těžké a zvlášť v drogériích, kde nesvítí umělé denní světlo, ale spíš žluté (DM drogerie), které barvy zkresluje. Makeup vždy mázněte na bradu či čelist a lehce na krk. Přechod z čelisti na krk by měl vypadat přirozeně. Neřiďte se barvou obličeje pokud není jednotná. Já třeba trpím na červení, takže je můj obličej do růžova, ale zbytek těla je jiný a právě tím se musím řídit. 
Pokud máte světlejší krk než obličej a dekolt, tak makeup mázněte na dekolt. Barva by měla být stejná! Krk pak můžete ztmavit bronzerem.
3. KRYTÍ MAKEUPU - Prohlídněte si obličej a položte si otázku "Chci něco krýt na obličeji? Kolik toho potřebuju zakrýt? A potřebuju vůbec krytí?"

Každý makeup má jiné krytí. 

Některé jen sjednocují barvu, ale nekryjí - vhodný pro perfektní až normální pleť (malé nedostatky můžete zakrýt korektorem). Jiné mají střední krytí, který hezky kryjí a sjednocují - vhodné pro normální až lehce problematickou pleť (barevná nerovnost, akné).A jsou i takové, které kryjí opravdu hodně - vhodné pro problematickou pleť (aknózní pleť). BACHA! Hodně krycí makeup neznamená, že hned tvoří masku! Aby působil přirozeně, tak je třeba ho pořádně zapracovat do pleti a i použít tvářenku (krycí makeupu přirozenou barvu zakryje, tak je třeba ji dodat tvářenkou). Pak makeup působí přirozeněji. 

Já používám hodně krycí makeup v každém svém videu a můžete si všimnout, že nepůsobí jako maska. 

Při výběru krytí si makeup kápněte na hřbet ruky nebo na místo, kde máte pihy a krouživými pohyby lehce roztírejte do stran. Podle toho jak zakryje pihu, tak takovou má krycí schopnost.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

TerryMakeupTutorials

Naučím, poradím, pomůžu... Začátky jsou těžké a proto chci pomoct, aby jste cestu k perfektnímu líčení měly co nejednoduší!


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.