24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Bojujme, buďme lepší!

25.9.2014
Better
Snažím se být lepší, snaž se se mnou!

Staň se lepším člověkem, najdi odhodlání a pojď do toho se mnou!

Ahoj!
Také tě trápí nějaké to kilo navíc? Díváš se do zdrcadla a nevíš co dál se svým tělem, možná i životem? Nehce se ti už jen ležet, ale být někým víc? I já jsem se rozhodla, že se sebou chci něco udělat, mít hezký tělo, nějakou náplň času a možná i styl života.
Nejsem typ holky, který by dokázal ihned vysadit všechno jídlo a hladověl. Nikdy jsem tak nezhubla a upřímně, byla jsem jen nešťastná! Rozhodla jsem se změnit detaily, věci které nutně nepotřebuji jsem omezila, nebo nahradila vhodnější verzí.
Pár tipů! Každý jsme jiný, takže ne každému tyto triky budou vyhovovat. Samozřejmě tu budu opakovat základy, pij vodu! Ano, ano, tohle nám řekne každý. Ale existují i nevděčníci, kterým voda jen tak prostě nejede (ano, trochu se stydím, co by za čistou vodu dali jiní). Tak jsem si to lehce vylepšila. Pořídila jsem si soda stream, vodu si nabublám a když se i nad tím ofrňuju, tak si tam hodím například lístky máty, nebo trochu šťávy z citrónu (můžeš použít i ty žluté citrónky z obchodů). Dále k pitnému režimu, ke snídani si můžeš vymačkat čerské pomeranče a podobně (závidím těm, kdo na to mají energii), ale rozhodně nedoporučuji krabicové "100%" džusy, obsahují hodně cukrů, které my nechceme! Vody bychom měli vypít hodně, jsou i různé stránky, nebo aplikace které nám dokáží vypočítat, kolik tekutin bychom měli vypít. (Pokud i ty máš problém s pitným režimem, uvědom si, že na vodu se váží sacharidy a ty se spolu s vodou vylučují a neukládají se ti v těle). Další možností je zelený čaj, který ti dodá energie více než kafe, tělo ti pročistí a je vážně dobrý. Jsou i různě dochucené jasmínem, mangem, kokosu a podobně. Čím kvalitnější, tím lepší (klasika, dražší=lepší, ale pytlíkový ze sámošky asi nejsou to pravý ořechový, tak se koukni do Dm, nebo rossmannu).
Když už jsme byli u těch sacharidů, tedy cukrů.
Naše tělo cukr potřebuje, ale nepotřebujeme rychlé cukry, ty se totiž horko těžko spalují a nijak nám neprospívají. Takže si dávej pozor na přílohy jako jsou brambory, hranolky... To samé platí i o bílém pečivu. A EXTRÉMNÍ POZOR na tmavé pečivo, které není až tak úplně zdravé jak se tváří. Je to velký chyták. Množství z tmavého pečiva je totiž světlé s trochou zrní a dobarvené karamelem! Takže, pokud chceš omezit klasické pečivo, nahraď ho suchary (v dnešní době jsou toho kopce) a nebo pšenično-žitné pečivo, které je mnohem zdravější, chce to jen hlídat cedulky a nápisy.
Přílohy jsou zrádné. mně se osvědčilo si dát jen lžíci bramborové kaše, 2 brambory, nebo lžíci rýže. Vlastně to i zasytí. A chceš se tomu vyhnout úplně? Zelenina! Zelenina na tisíce způsobů... Na pánvičce, zapečená v troubě, nebo ve formě salátů. V poslední době jsem si oblíbila cuketu a lilek a nahrazuji tím skoro vše! (Cuketa na kostičky s chilli udělaná na pánvičce a k tomu řízek-nezvyk, ale zvykla jsem si a pochutnám si). A nezapomeň strava by měla být pestrá a vyvážená. A navíc, pokud jste masožravci, máte vyhráno! Maso nám totiž nevadí, naopak!

Nový životní styl a odhodlání nejsou jen o stravě. Důležitý je pohyb! Bez pohybu se nehneme z místa! Nezáleží na věku, jestli máš brýle, rovnátka, jestli jsi hvězda a nebo šedá myška kolektivu. Dokaž něco, co jiní ne! Dej si to jako výzvu a cvič. Každý je jiný. Někomu vyhovuje běhání v přírodě, běhání do schodů a jiní si zase vychvalují posilování. Já byla běhat dvakrát tento týden a pokaždé jsem myslela že je to ta poslední věc co dělám. Takže si najdi co ti vyhovuje, zkus všechno! A uvidíš co je pro tebe to nejlepší!

Cíl máme každý stejný, být lepším člověkem.. Tak buď něco víc a pojď do toho se mnou! Dřepuj, klikuj, začni postupně a přidávej. Budeš se cítit líp! Pojď do toho se mnou a buď lepší!

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Better

Snažím se být lepší, snaž se se mnou!


KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.