24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

"Chiara Ferragni mě nepřestává bavit." Říká objev února Stylish Coffee

22.02.2016

Veronika Tázlerová miluje dobrou kávu, baví jí cestovat a ráda se dělí o své zážitky se svými čtenáři. Na jejím blogu najdete inspiraci, zábavu i tipy a triky. Co nám o sobě a blogování prozradila autorka blogu Stylish Coffee, který se stal naším objevem února?

Veru, jsi objevem února. Jaký je to pocit?
Pocit je to nádherný. Blogerská scéna pořád roste, proto je pro mě tohle ocenění velkou poctou. Není nic krásnějšího, než vidět, že moje práce má smysl. Dodalo mi to obrovské množství motivace a nabilo mě to štěstím.

Jak ses dostala k blogování? Kdy přišla ta prvotní myšlenka?
Prvotní myšlenka přišla už dávno. Psaní miluji, jen jsem pořád nemohla najít odvahu psát sama za sebe. Proto jsem nejprve externě přispívala do různých magazínů, ale neměla jsem tam úplnou svobodu. Jsem hrozně ráda, že mě okolí nakonec přesvědčilo a založila jsem Stylish Coffee.

Proč myslíš, že by měl člověk začít psát blog? Co tě na blogování nejvíce baví?
Myslím, že nejdůležitější je mít co sdělit, touha inspirovat a rozdávat radost. Chci, aby se moji čtenáři rádi vraceli, aby pro ně byl blog takovým pěkným místem, které jim zpříjemní uspěchaný den. Baví mě sdílet všechny maličkosti, které mi vykouzlily úsměv na tváři a úžasné reakce mých čtenářů. Veronika TázlerováZdroj foto: facebook.com/drinkyourcoffeewithstyle

Která blogerka je tvému srdci nejbíž?
Bohužel nemám na pročítání blogů tolik času, ale velkou inspirací mi je Terezka z blogu TerezaInOslo nebo skvělá Vivi z VintageBlogu. Z těch zahraničních mě nepřestává bavit Chiara Ferragni.

Proč zrovna káva? Co na ní máš tak ráda?
To je těžká otázka. Je to jakési zvláštní kouzlo, které mě k tomuto provoněnému světu přitahuje. Baví mě všechny zajímavé kavárny, kávová komunita, potetovaní baristé, ale zároveň mě fascinují osudy farmářů, rozlehlé kávové plantáže a celá ta dlouhá cesta, která předchází jednomu jedinému šálku kávy.

Píšeš o kavárnách, cestování… Kde mají v zahraničí nejlepší kávu?
To asi nejde říct. Mezi favority rozhodně patří Londýn, Berlín, Nový Zéland, ale kávová vlna se šíří rychle. Což je moc dobře. :)

V jaké zemi ses setkala s nejpříjemnější obsluhou?
Lidé jsou různí a je jedno, jestli jde o Němce, Čechy nebo Američany. Na naštvaného baristu můžete narazit v každém koutu světa. Naštěstí jich je jen hrstka a většinou jsem se setkala jen s usměvavou obsluhou. A tak to má taky být. :) Stylish CoffeeZdroj foto: facebook.com/drinkyourcoffeewithstyle

Vzpomeneš si na kavárnu, která tě na první pohled uchvátila, byla něčím originální?
Naposledy mě naprosto nadchla kavárna Snickarbacken7 ve Stockholmu. Je ukryta v nádherném sklepení zdobeném lomenými oblouky, na stolech hořely svíčky, všechno bylo stylové a vyladěné do posledního detailu. Když jsme jí konečně našli, byl to nezapomenutelný zážitek.

Kam bychom si měli zajít na kávu v České republice?
Tak určitě posedět na pražskou Náplavku, nakoupit si tulipány a popíjet vynikající filtrovanou kávu od kluků z BrewBaru. Pokud jde o kavárny, mám moc ráda Coffee room, útulné TriCafe, Můj Šálek Kávy, Monolok, AnonymouS Coffee nebo nádherné La Bohéme Café. Mimo Prahu se mi moc líbilo v libereckém bistru Mikyna nebo v brněnském V Melounovém cukru.

Tady se nabízí otázka… Je tvým snem mít jednou vlastní kavárnu?
Mít kavárnu stojí spoustu práce, papírování, vyřizování… Bojím se, že by se moje láska proměnila v nudnou rutinu. Takže asi ne, raději budu v kavárnách pořád jen vysedávat a užívat si tu skvělou atmosféru.

Svým čtenářkám přinášíš i fashion inspiraci. Kde nejraději nakupuješ oblečení?
Nakupuji spíš impulsivně, takže když se mi něco líbí, zkrátka si to koupím. Miluji, když objevím nějaké designerské kousky v různých, většinou zahraničních, vintage obchůdcích a second handech. Když ale něco opravdu hledám, zajdu do Manga nebo Zary, kde si vyberu vždycky. Veronika TázlerováZdroj foto: facebook.com/drinkyourcoffeewithstyle

V jaké zemi podle tebe mají nejlepší styl oblékání a kde ses naopak setkala s největšími módními výstřelky?
To je zas těžká otázka. Jak jsem již říkala, lidé jsou různí, někdo má styl, někdo ne. Hlavní je neřídit se slepě módními trendy, ale nosit jen to, co nám sedí, a v čem se cítíme pohodlně. Obdivovala jsem jednoduchý styl krásných Švédek, zamilovala jsem si pověstnou eleganci Pařížanek a naopak v Thajsku mě některé módní kreace opravdu zaskočily. :) VeronikaZdroj foto: facebook.com/drinkyourcoffeewithstyle

Máš ohledně blogu nějaké cíle? Na jaké místo řadíš blogování v žebříčku priorit?
Chci se neustále zlepšovat, přinášet čtenářům inspiraci a zároveň tu pro ně vždy být. Nemohu se proto divit, že mi blogování zabere prakticky všechen volný čas. Momentálně je pro mě blog v žebříčku priorit hodně vysoko a doufám, že to tak zůstane i nadále.

Plánuješ také vlogy nebo zůstaneš u psaní?
Momentálně plánuji zůstat jen u psaní. Je to pro mě ten nejkrásnější způsob, jak vyjádřit myšlenky a pocity.

O čem bude tvůj exkluzivní článek? Na co se můžeme těšit?
O mojí velké vášni, cestování. Už za pár dní odlétám do Paříže, tak se se čtenáři podělím o všechny triky, jak cestovat za pár korun a jak si to co nejvíce užít!

Zdroj foto: facebook.com/drinkyourcoffeewithstyle

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.