24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Dejte sbohem stresu a únavě. S těmito tipy to zvládnete levou zadní!

31.05.2019

Všichni na svých bedrech nosíme moře povinností. Ráno řešíme snídani, vypravujeme děti do školy, potom jdeme do práce a jakmile skončíme, opět se vracíme domů, kde na nás čeká plno dalších úkolů. Většinou se posouváme od jedné aktivity k druhé a vše zvládáme na knop, takže pak stačí jediná nečekaná událost a celý systém se sesype jako domeček z karet a spolu s ním i my.

Pak už je scénář jasný. Ucítíte, jak se vám zrychluje tep, svírá hrdlo a žaludek nebo vás dokonce přepadá pocit, že se nedokážete pořádně nadechnout - zkrátka se na vás navalí stres. Ten však v těle dokáže udělat pořádnou paseku, obzvlášť když se mu vystavujete dlouhodobě. Potom může vést k řadě duševních i fyzických potíží jako například depresi, nespavosti, vysokému krevnímu tlaku, alergiím, obezitě, cukrovce nebo různým kožním onemocněním. Jak se stresu úspěšně vyhnout a cítit se dobře ve svém těle?

Začněte den zdravou snídaní

K tomu, abyste každodenní nával povinností zvládali s klidem a bez stresu, často pomůže, když svůj den dobře nastartujete. Ideální cestou jak toho dosáhnout je zdravá a vydatná snídaně. Pro inspiraci se vyplatí nakouknout do Billa letáku, kde právě nabízejí čerstvé borůvky a nektarinky, které si pak můžete přidat do müsli s jogurtem. Pokud si Billa leták skutečně prolistujete, nepřehlédněte ani zlevněné avokádo, které vás v kombinaci s celozrnným pečivem a čerstvou zeleninou po ránu perfektně nakopne.

Kromě toho, co si k snídani připravíte, je dobré myslet také na to, jak si ji vychutnáte. Jestliže budete snídat za chodu a ve spěchu, tak si od stresu příliš nepomůžete - spíš naopak. Pokud si však dáte trochu načas, i za cenu toho, že byste si museli trošku přivstat, naladíte se do pohody a bude pro vás snadnější si takový přístup udržet během celého dne.

Naplánujte si čas pro sebe

Pokud máte pocit, že vám vaše starosti přerůstají přes hlavu, zkuste jednoduše zpomalit. Nic se nestane, když jednou nebude uklizeno a pračka tak jeden den určitě počká. Určitě se také vyplatí si vše naplánovat, ať už do diáře, jen tak na papír nebo do nějakého elektronického kalendáře. Nepište si do něj ale jen úkoly a povinnosti, zkuste si v každém dni vyhranit alespoň půl hodiny, které budete věnovat pouze sobě.

Ideální způsob jak tuto půlhodinu využít je například sport. Nesejde na tom, zda zvolíte běhání, jógu, zumbu nebo si skočíte do posilovny, důležité je, že nastartujete produkci takzvaných endorfinů neboli hormonů štěstí. Pokud nemáte potřebné vybavení, nemusíte chodit daleko, Lidl leták příští týden nabízí spoustu kvalitního sportovního oblečení za skvělé ceny. Když si navíc Lidl leták čas od času prolistujete určitě tam najdete i další příslušenství jako třeba podložky nebo činky.

Udělejte si radost

Pokud se na cvičení zrovna necítíte, nevadí. Prostě se vrhněte se do jakékoliv aktivity, která vám dělá radost - zajděte si třeba na nějaké dobré jídlo, na pedikúru či ke kadeřníkovi nebo si kupte něco pěkného na sebe. Pochopitelně nemusíte kompletně vybílit celou peněženku. Když si otevřete Kik leták, najdete tam plno pěkného, módního oblečení za super ceny. Mimo to v letáku Kik často narazíte i různé dekorace do bytu, takže si to doma můžete zároveň i hezky vyzdobit.

Zajímavé slevy však najdete i v jiných obchodech, o čemž se můžete přesvědčit prostřednictvím portálu Kimbino. Najdete na něm všechny akční letáky, ať už se jedná o potraviny, elektroniku, nábytek či módu, takže máte jistotu, že vám neunikne jediná slevová akce. Navíc se vyhnete tomu, že byste doma střádali papírové akční letáky, čímž uděláte zároveň i něco pro životní prostředí.

 

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.