24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Díky psaní v sobě objevím věci, který by jinak zůstaly ve tmě, říká blogerka měsíce Jana Kuželová

27.03.2019

Foto: Jana Kuželová / Jsem žena
Průběžně pracuje na svých snech, je autorkou blogu Jsem žena a díky němu napsala vlastní knihu. Nejvíc šťastnou ji dělá samotné žití. A taky tvoření, psaní, kytky a … nákupy a utrácení peněz. :-D Seznam se s novou blogerkou měsíce Janou Kuželovou, kterou jsme vyzpovídali nejen na téma jejího inspirativního blogu. ;-) 
 

IG: @jsemzena.eu
FB: JSEM ŽENA
BLOG: www.jsemzena.eu

Ahoj Jano, ve výzvě o blogerku měsíce ses stala vítězkou a tváří Blogerky.cz po celý další měsíc. Prozradím na Tebe, že jsi nejen blogerka, ale věnuješ se také focení, copywritingu a online marketingu. Co dalšího bys o sobě našim čtenářům prozradila?
Jsem tak trochu pološílený zmatkař. Věčně nestíhám, dělám asi milion věcí naráz a neustále se hrabu v prioritách s nadějí, že si to nějak líp uspořádám. 😊 Téměř čtyřicítka, která se od patnácti cejtí pořád stejně a snaží se věřit tomu, že věk je jenom číslo. Baví mě kreativní činnost, krom focení a psaní mě baví třeba digital art a digitální koláž.

Foto: Jana Kuželová / Jsem žena

Kromě toho jsi také zakladatelka hashtagu #jsemzena nebo autorka knihy #jablogerka. Pověz nám o tom něco víc? Proč právě hashtag #jsemzena?
Protože JSEM ŽENA. 😊 A protože sociální sítě nejsou doménou pouze teenagerek. Hashtagem #jsemzena jsem chtěla sdružit osobnosti, které se to o sobě nebojí prohlásit, i když to může znamenat pojítko s vyšší věkovou hranicí.

A tvoje kniha? O čem je?
Kniha je v podstatě knižní vydání blogových příspěvků, takže pokud si chcete udělat představu, přijďte se mrknout na stránky. Určena je vám. 😉

Foto: Jana Kuželová / Jsem žena

Jaké to je napsat vlastní knihu a poprvé ji držet v ruce? 😊
Zvláštní. Zvlášť když máte pocit, že byste to celé udělala úplně jinak. 😊  Kniha je dílem nejen autorovým. Každopádně, určitě jsem byla i pyšná. Snad ani ne tolik, když jsem knihu v ruce držela já, ale když jsem viděla, jak ji v ruce drží moje babička, rodiče, sestra, kamarádky.

Co bys na základě této zkušenosti poradila začínajícím blogerkám, které chtějí psát a jednou třeba také vydat vlastní knihu?
Myslím si, že neexistuje jedna jediná cesta, která by šla poradit všem. Každý jsme jiný a cesta k úspěchu může vypadat u každého jinak, stejně jako úspěch samotný je pro každého něco úplně jiného. Já jsem prostě začala psát. Radit je těžký. Ti, co píšou od srdce a učí se dělat to kvalitně, mají šanci být vidět víc. Hodí se pár znalostí ze světa marketingu, ale je důležitější to psaní a srdce.

Foto: Jana Kuželová / Jsem žena

Jak se motivuješ ke psaní a tvorbě?
Ráda bych řekla, že to jde samo a že blog je pro mne jen způsob, jak se "vykecat písmenky“. 😊 Jo, takhle to vzniklo a takhle to je v 80 procentech, ale je pravda i to, že jakmile se do něčeho obujete "na pravidelnost“, už to chce i kousek disciplíny a motivace. Mně funguje rozhodnutí napsat aspoň jeden článek týdně. A dávám to. Někdy nad tím musím víc přemýšlet a někdy to holt leze jak z chlupatý deky, ale satisfakce je i radost, že je na blogu pro čtenáře něco novýho.

Na Instagramu jsi zvolila vlastní grafiku fotky – přidáváš k nim přímo do feedu také hashtagy. Co tě k tomu inspirovalo? Ráda vymýšlíš svoje vlastní originály?
Jo, pořád něco zkouším a vymejšlím… Někdy až moc, protože ne vždycky se mi daří dotáhnout věci do finále. Zrovna tenhle nápad vzniknul z původní polaroidové fotky. Má stejný insta rámeček. 😊 A desetkrát denně se mi chce to všechno překopat, změnit a jít úplně jinudy, takže vymýšlení bych měla spíš krotit.

Foto: Jana Kuželová / Jsem žena

Co Tě na blogování nejvíce baví? Co Ti to přináší? 
Řekla bych, že je uspokojivé vidět svoje myšlenky v přehledném textu a odstavcích, vidět "fyzicky“ jejich sled a vyústění. Díky psaní v sobě objevím spoustu věcí, který by jinak zůstaly ponořený ve tmě. To je fantastický! A to je asi i hlavní, osobní přínos. Pak jsou to reakce čtenářů. Nechci psát pro sebe, ale chci se sdílet, diskutovat, chci vidět reakce. Pokud jsou, to je pro mne obrovský benefit, ze kterého čerpám další inspiraci.

O čem nejraději píšeš?
Vztahy. Život. Myšlenky.

A jaká forma tvorby Tě nejvíc baví? Blog, Instagram nebo focení…?
Asi to nerozlišuju. Jádrem je myšlenka, kterou chci vyjádřit, nebo poslat dál. Blog, fotky nebo Instagram jsou jen způsob, jak ji prezentovat. Ta prezentace mne baví sama o sobě, napříč komunikačními kanály. Mimochodem, bavíme se dost o Instagramu, ale například na Facebooku mám mnohem víc followerů. 😊  

Kde čerpáš svoji inspiraci?
Všude.

Co Ti dělá v životě největší radost?
Žití. 😊 Tvoření, psaní, kytky a stromy. Taky nákupy a utrácení peněz (občas). 😊

Foto: Jana Kuželová / Jsem žena

Sleduješ také českou blogerskou scénu, youtubery a zajímavé osobnosti na Instagramu? Koho? Čerpáš u někoho z nich inspiraci?
Moc ne, nemám na to čas. Propojení tak časově náročného koníčku, jako je blog, s produktivním věkem a prací je náročný. 😊 Taky si myslím, že česká blogosféra nemá tak výraznou osobnost, která by stála za můj čas.

V květnu se v Praze uskuteční galaceremony Global Social Awards pro tvůrce z celého světa. Koho ze světových tvůrců bys tam případně chtěla potkat? Máš své oblíbence ze světové scény?
Z těch zahraničních občas mrknu na @iconaccidental, @Saramaijewels nebo @ashlaygraham. Jsou jiný a nebojej se toho. 😊

Máš nějaký nesplněný sen, který bys sis chtěla v budoucnu vyplnit? 
Na svých snech průběžně pracuji, takže nemůžu říct, že bych měla nějaký nesplněný. Co každopádně chci, je ještě víc cestovat a mít víc volného času. Tohle a budu navěky šťastná. 😊

Foto: Jana Kuželová / Jsem žena

Jaké máš plány pro tento rok? Tvůrčí, se svým blogem, pracovní, cestování, akce…?
Mallorca v květnu. Snad svatba v září. 😊 Práce na další knize. Víc fotoprojektů.

Chtěla bys něco vzkázat našim čtenářkám?
Nebojte se vystoupit z davu. 😉

Děkujeme Ti za rozhovor. 😊
Já díky za váš zájem.

Komentáře

JSEM_ŽENA 31.03.2019 11:22

Musím přehodnotit. V posledních pár dnech jsem četla několik článků od Stylish Coffee. Ta holka je skvělá. Je chytrá, umí psát zajímavě, má fantastickej knižní repertoár a hodně zajímavě uvažuje o marketingu. Tak jsem asi našla svou českou BLOG STAR, kterou se chystám sledovat... a uvidím, jak dlouho mi to vydrží. )

Ivush 15.04.2019 20:40

Mě osobně přijde strašně povrchní a ubohé říct, že česká scéna nemá nikoho, kdo by stál za váš čas. Všude na světě se najdou lidi, kteří by se vám trefili do vkusu, vsadím se, že i tady v ČR. To, že o nich nevíte, to, že třeba nejsou tak známí, protože blog berou jako koníček, ještě neznamená, že tady nikdo skvělej není. Hlavně pro každého může být skvělý blog něco jiného, to, že někdo miluje módu, píše o ní, sleduje ho hodně lidí ještě neznamená, že je lepší, než někdo, kdo píše například nějaké příběhy. Vsadím se, že i vy jste pro 99% lidí, co čtou blogy, člověkem, který jim nestojí za jejich čas, ale to hned neznamená, že by vás tak nazývali.

Jenovéfa E 12.05.2019 14:07

Ivush to dobře napsala...
Jinak mne osobně jako blogerku, která právě píše spíš ty příběhy... humorný příběhy ze života s dětmi, v mym případě... docela mrzí, že tenhle typ blogů je vedle těch beauty a fashion blogů, kde nad psanim a stylistikou silně převažujou (z mýho pohledu "jen" fotky různejch outfitů... často takovou popelkou...

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.