24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jak zhubnout bez posilovny?

14.05.2016

Ženy to nemají v dnešním světě jednoduché. Neustále se srovnávají s modelkami na obálkách časopisů, za jejichž plochá bříška může buďto skvělý genetický základ, hladovění, anebo pořádná dřina. Pokud chceme zhubnout, musíme přestat říkat "Až", musíme odložit výmluvy stranou a podívat se pravdě do očí. Bez práce nejsou koláče.

Nejčastějšími výmluvami, proč necvičíme, jsou čas a peníze. Posilovna není nejlevnější záležitost, a pokud ji nemáte někde blízko domova, ještě připočtěte výdaje za dopravu a čas strávený na cestách. Posilovna ale není jediným řešením, jak dosáhnout vysněné postavy. Ve skutečnosti existuje několik možností, jak spojit užitečné s krásným, ušetřit peníze i čas a zároveň na sobě pracovat. Od maličkostí, které můžete do svého života zařadit okamžite, až k pořádnému workoutu.

1. Když můžeš, jdi pěšky

Nemáte ráno sílu jít běhat? Nevadí. Rychlou chůzí totiž také spálíte spostu kalorií. O chvíli si přivstaňte, vydejte se pěšky do práce nebo do školy a po svých se i vraťte domů. Po prosezeném dni bude procházka příjemným zpestřením. I kdybyste měly vyrazit jen za kamarádkou na kávu, protáhněte nohy bez ohledu na počasí.Procházka ti prospějeZdroj foto: pixabay.com

2. Čas na kávu

Dáte si s kamarádkou rády dobrou kávu? Zkuste si místo oslazeného latté vychutnat kvalitní černou kávu s bohatým aroma a skvělou chutí. Káva bez mléka a cukru pomáhá metabolismu. Nezapomeňte ale doplňovat tekutiny, káva totiž odvádí vodu z těla.

Kam na dobré kafíčko poradí například blogerka Stylish Coffe, která byla naším objevem února.Stylish CoffeZdroj foto: instagram.com/veronikatazlerova

3. Sledujte svůj pohyb

Dnes již existuje spousta různých aplikací, které nám umožnují sledovat naši pohybovou aktivitu. Zároveň jsou super motivací. Stáhněte si například krokoměr. Díky němu zjistíte, jak jste na tom s nachozenými kilometry za den nebo za týden a mnohé z vás překvapí, jak málo se ve skutečnosti hýbete, možná je potíž právě tam.

Aplikace pro měření nachozené a naběhané vzdálenosti používá i blogerka Getmovincz.GetmovinczZdroj foto: instagram.com/denilinhartova

4. Cvičte doma

Že vás nebaví cvičení doma? Pusťte si k němu oblíbený seriál nebo hezký film a uvidíte, jak vám cvičení uteče. Po chvíli ani nebudete myslet na to, že něco děláte. Abyste posílili všechny partie zahrňte do cvičení dřepy, sedy lehy a kliky(začněte dámskými). I tyto obyčejné cviky s vámi udělají divy, pokud si na ně vyhradíte půlhodinku denně. Začněte zvolna a pomalu přidávejte opakování, výsledky se brzy dostaví.

Také známé blogerky se daly do cvičení v pohodlí domova. Kačí z My Cooking Diary cvičí podle Jillian Michaels a vypadá skvěle.

My Cooking DiaryZdroj foto: instagram.com/mycookingdiary.cz

5. Běhejte pomalu

Když se už nějakou dobu hlídáte v jídle, chodíte pěšky, cvičíte doma a váha se zastaví, první myšlenka by neměla být: "Nemá to cenu, nechám toho.", ale "Musím toho dělat víc." Pokud jste ranní ptáče, vstaňte o chvíli dřív a běžte si zaběhat hned na začátku dne. Příjemně vás to nabije a navíc venku skoro nikoho nepotkáte. 

Nenechte se odradit těžkými začátky. Spousta lidí si myslí, že čím rychleji poběží, tím víc hubne. Tak to ale není. Ideální tempo pro spalování je totiž tehdy, když si u toho dokážete s někým povídat. Vyrazte s kamarádkou nebo s partnerem, jako to dělá například několika násobná Blogerka Roku v kategorii Beauty, Petra LovelyHair se svým manželem a blogerem Mírou Čížkem.The LovelyHairsZdroj foto: instagram.com/miroslavcizek

Ne nadarmo se v souvislosti s pohybem mluví o endorfinech. Udělejte něco pro své tělo a vše se vám vrátí v dobré náladě a uspokojivých výsledcích.

Podařilo se vám zhubnout bez posilovny? Pošlete nám svůj příběh. :)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.