24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Kam za ztracenou energii po Vánocích? Vyrazte do Thajska

27.01.2015

Thajský ráj… jak krásně toto spojení zní. Thajsko nese tento přívlastek oprávněně. Už vás slyším vymlouvat se: dovolenou jsem už měla o Vánocích. No a co? Kdy jindy si odpočinout od vánočního shonu, příprav a přejídání! Dobijte baterky do startu nového roku. Navíc, povánoční kila sama zmizí a dostanete nový příliv energie, po které vaše tělo touží.
 

Odpočiňte si a skvěle se najezte skoro zadarmo

Většina z nás v práci celý den sedí, ten nejlepší relax proto zažijete s batohem na zádech. A také pocit absolutní svobody. Ve dvou se to lépe táhne, na cestu s sebou vezměte třeba kamarádku.

Ubytování najdete na každém rohu, není potřeba ho dopředu rezervovat. Navíc dostane lepší cenu, Thajci jsou zvyklí smlouvat. Obávat se nemusíte ani nemilého překvapení v podobě hmyzích návštěvníků. Všichni poskytovatelé ubytování dodržují standardy evropských turistů. A ceny? U slušného ubytování si vystačíte jen s 250 Kč za 2 lůžkový pokoj.

Celosvětově vyhlášená je tradiční thajská kuchyně. Jídlem budete uchvácené. Rozhodně vyzkoušejte lahůdky z nepřeberné nabídky tradičních pokrmů na místních trzích. Vůní vás omámí rozličné druhy ovoce, sušených ryb, koření a jídla, jaká jste v životě neochutnali.

Thajské pláže patří mezi nejkrásnější na světě

A jaká místa si nenechat ujít?

1. Chiang Mai
Severní metropoli Chiang Mai lze oprávněně považovat za duchovní oázu. Ačkoliv je druhým největším městem Thajska, dýchá jedinečnou, neuvěřitelně klidnou atmosférou. K obdivování vyzývají četné chrámy roztroušené po celém městě. Pokud ve vás dřímá filozofický duch, přijďte prodiskutovat otázky smyslu života s mnichy v zahradách chrámu Wat U-Mong. Dobrodružné povahy potěší množství nabízených několikadenních treků za horskými kmeny, včetně oblíbeného sloního výcviku. A konečně: milovnice nákupů si užijí návštěvu obřího víkendového trhu. Zkrátka pohádkové město.

Chrám v Chiang Rai

2. Azurové moře u kouzelných ostrovů

Pokud vás zatím nezlákali sloni, kulturní památky ani místní speciality, jedno velké upozornění: mají tam moře! :-)

Azurové moře na Phi Phi

Nic lákavějšího v těchto pochmurných měsících neuslyšíte. Vydejte se na ostrovy Thajského zálivu či proslulého západního pobřeží: třeba na Phi phi či Krabi. Pokud si chcete opravdu odpočinout, zvolte méně turisticky obléhaná letoviska: například ostrovy Ko Phangan či Ko Thao, který je navíc učiněným potápěčským rájem. Nádherné jsou také menší ostrovy na západě. Lovkyně dobrodružství a poznávání určitě nezůstanou jen na jednom místě.

Kufr berte poloprázdný

Do teplých krajin nepotřebujete žádné objemné oblečení. Thajsko je známé výhodnými nákupy, proto si nechte dostatečný prostor pro kupu hadříků a suvenýrů, které povezete zpět. Vždy se lépe cestuje s menší zátěží.

Co nezapomenout přibalit? Zpáteční letenku a cestovní pojištění. Nikdy nevíte, co vše se na cestách může stát. Ošetření v soukromých ambulancích nebývá levnou záležitostí nikde na světě. Pár korun za pojištění, které sjednáte i online, vám může ušetřit nemalé náklady.

Tak s chutí na cesty. Už jste si zarezervovala letenku? :-)

Zdroj foto: Freeimages.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.