24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Moderní zvířecí nábytek a jak ho vybrat

08.01.2019

Už odzvonilo šíleným barvám, nevzhledným plastům a umělým kožešinám. Stejně jako se stále rozvíjí trendy ve světě dvounohých páníčků, vyvíjejí se i trendy u těch čtyřnohých. Oblíbená je aktuálně celá řada materiálů i tvarů.

Kouzlo banánového listu

Banánový list je krásný přírodní materiál, hodně podobný ratanu, na rozdíl od něj jde ale lépe tvarovat, je lehčí a jeho struktura po zapletení je jemnější. Nebude z něj tedy takový lapač prachu jako z ratanu. Pro své vlastnosti je hodně oblíbený u kočičích škrabadel. Nevýhodou může být jen oblíbenost materiálu u koček, které mají tendence škrábat i tu část škrabadel, která je právě z listů. Pokud ale nabídnete své kočce dostatek škrabacích míst, nemusíte se ničeho bát.

Ani ratan se neztratí

Ratan je mnohem pevnější a tvrdší než banánový list. I proto se skvěle hodí pro větší pelíšky pro psy, nebo zmenšená křesílka. Je také hodně odolný vůči povětrnostním vlivům a střídání tepla a zimy, můžete jej tak použít i pro venkovní pelíšky, které jsou umístěny na krytých terasách nebo balkonech.

Hezká látka pro hezké pohodlí

U zvířecího nábytku je přece jenom nejdůležitější co nejvyšší funkčnost, a to často znamená právě pohodlí. To může nejlépe zajistit pohodlný polštář, deka nebo pelíšek. A i zde se snaží výrobci odpovědět na poptávku páníčků. Proto můžete na pultech obchodů stále častěji vídat pelíšky s příjemnými jednoduchými vzory a pouze v decentních odstínech. No a pokud si nevyberete, můžete si pelíšek snadno vyrobit sami.

Nábytek pro ty nejnáročnější

Křesílka, gauče, válendy nebo houpací sítě, to vše se dnes vyrábí jako na míru šité i pro vaše čtyřnohé přátele. Je to zajímavý způsob, jak vašemu mazlíkovi dopřát pohodlí a zároveň doplnit váš byt elegantním ale vtipným kouskem.

Sice už máme po Vánocích, ale třeba jste se právě inspirovali k jednomu dodatečnému dárečku.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.