24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Pixelům se meze nekladou!

22.09.2014

Kreslení po školních pomůckách a jiných předmětech jsou typické činnosti, kterými si děti (a nejen děti) krátí dlouhou chvíli, nejčastěji během vyučování nebo čekání na odpolední kroužek či autobus. Proč ale nevyužít tyto chvilky volna jiným způsobem? Nerozvíjet fantazii a tvůrčí schopnosti? Podobnou otázku si možná položil člověk, který vynalezl koncept Pixelbags.
 

Co je to Pixelbags?
Co je to Pixelbags? Označení pro tašky, batohy, penály, pouzdra na mobily (iPhone, Samsung), notebooky, ale i dámské kosmetické taštičky, jejichž design si mohou jejich majitelé dotvořit přesně podle svých představ. Tato kreativní činnost umožňuje nejen dětem přetvářet své myšlenky do podoby 8-bitové grafiky. Plocha úložného předmětu je totiž zároveň hrací plocha určená na skládání obrázků pomocí drobných barevných pixlíků. Pixlíky se připevňují na hrací plochu podobně jako kostičky Lega. Záleží jen na fantazii samotných tvůrců, jaké obrázky vytvoří. A stejně jako u ostatních kreativních stavebnic se také u Pixelbags dá obrázek, který se již omrzel rozebrat, aby bylo možné vytvořit nový.

Pouzdro na telefon

Pouzdro velké

Zábava pro celou rodinu
Tato činnost nemusí mít formu pouze individuální zábavy, ale může se z ní stát společná zábava pro celou rodinu. Proč za dlouhých zimních či podzimních večerů neuspořádat soutěž o nejzajímavější obrázek? Pixelbags je sice zábava určená primárně pro školáky od 6 do 16 let, což ale vůbec neznamená, že by nebavila šestatřicátníky nebo šestašedesátníky!

Pixelbags

Taška přes rameno

Kde načerpat inspiraci
Inspiraci pro svou tvorbu můžete čerpat v galerii www.pixelartgallery.eu, začátečníci a malí kreativci jistě ocení web www.pixelarteditor.com, kde si mohou zkoušet své vlastní obrázky. A také si zde mohou vybrat ze široké nabídky výrobků, které mohou dotvořit k obrazu svému. Ostatně stejně jako na stránkách www.pixelbags.com. Tak nezapomeňte, kdo si pixeluje, nezlobí a ještě k tomu se rozvíjí!

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.