24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Top 5 blogerek měsíce června

28.06.2016

Objev měsíce vybíráme vždy ze spousty zajímavých blogů, které mají čtenářům co nabídnout. Výběr se vždy zužuje, dokud se nedostaneme do pomyslného finále. I tento měsíc bychom vám rádi představili Top 5 blogerek, finalistek objevu června. Seznamte se s rozmanitou pěticí, která vás sveze po světe, pozve do kuchyně i nechá nahlédnout do svého života.

Corra C. z blogu By Corra

Corra C.Proč jsi začala blogovat?
O blogu jsem začala poprvé přemýšlet asi v době, kdy jsem se rozhodla odcestovat do Irska. Přišlo mi to jako dobrý nápad, protože jsem chtěla sdílet svoje zážitky s rodinou a přáteli. Tehdy jsem blog založila čistě s úmyslem mít jednoduchý travel blog s články o cestování. Postupem času jsem ale začala psát i o svých názorech a mém přesvědčení, že si lidé mají jít za svými sny a dělat to, co je v životě baví. Teď se pomocí svého blogu snažím ostatním ukázat, že všechno je možné, a to i bez vysokých škol, nebo spousty peněz. Moje plány do života jsou veliké a takové by je měl mít každý z nás. To je můj názor a o tom je můj blog. Protože každý má na to, žít svůj sen.

Co tě na blogování baví nejvíce a co je podle Tebe nejtěžší?
Nejtěžší je pro mě asi technická stránka blogu. Nikdy jsem nic podobného nedělala a je vrcholem mých schopností, když upravím fotku ve photoshopu. Díky bohu, za internet a návody na blog. Naopak co mě baví, je asi všechno ostatní. Rozhodně jsem nečekala, že by mě něco mohlo tak chytnout. Nad blogem trávím i hodiny denně, trápím se s designem a přemýšlením, co by se dalo ještě zlepšit a to všechno jen tak, dobrovolně. Dobré je, že nad čím se opravdu netrápím, jsou články. To jde tak nějak samo. Psaní blogu se stalo mojí vášní a to nejen proto, že chci inspirovat ostatní k lepšímu životu, ale protože je to prostě věc, která mě baví. Dělám to jen tak a mojí odměnou je, že vím, že to dokonce i někdo čte.

Kdo je Tvou inspirací a jaké máš ohledně blogu cíle?
Mojí velikou inspirací, jak v blogování tak i v mém životě jsou úspěšní lidé. Říkám to obecně, protože svůj přesný vzor nemám a asi mít nikdy nebudu. Určitou inspirací je pro mě každý, kdo něco dokázal, nebo je něčím výjimečný. Jsem člověk, co miluje originalitu a odlišnost a velice ráda čtu příběhy takových lidí. Učíme se celý život a co je lepšího, než se učit od lidí, kteří ten svůj prožili naplno. Se svým blogem mám plány asi takové, jako své vlastní – velké. Psaní miluju a takhle můžu sdílet své zážitky s ostatními. Od mé cesty na Maltu až tam, kam mě ta další zavede. Do blogu plánuju časem přidat i angličtinu a celkově do něj trochu zainvestovat. Takže se máte v budoucnu určitě na co těšit!

Eva z blogu Efka on the move

EvaProč jsi začala blogovat? 
Důvodem založení blogu nebylo nic víc, než uspokojení dlouhodobé touhy tvořit, a to formou mně vlastní, čili psaním, ke kterému jsem tíhla od dětství. První blog jsem si založila při studijním pobytu ve švédském Stockholmu v roce 2012, kdy mne poprvé postihla potřeba začít sepisovat své zážitky a příběhy a sdělovat je světu. Založila jsem si vlastní blog na serveru Bloguje.cz, který ovšem velmi záhy ukončil svou činnost a všechny mé příspěvky byly nenávratně smazány (a já si je samozřejmě nearchivovala). Před několika měsíci jsem se rozhodla navázat a založila jsem si blog Efka_on_the move.

Téma blogu bylo jasné, je to cestování, které mne naplňuje, baví, nabíjí energií a zbavuje chmurů často šedého, všedního života. Při výběru názvu svého blogu jsem hledala slogan nebo sousloví, které by mě charakterizovalo a vystihlo můj životní styl – být stále v pohybu, a to nejen na cestách, a snahu neustále se posouvat a něco nového se učit. Výraz „on the move“ může být přeložen buď jako „pohybovat se z místa na místo“, nebo též „pokračovat, posunovat se vpřed“ ve smyslu postupného progresivního vývoje. Tak to jsem já a můj blog :).

Co tě na blogování baví nejvíce a co je podle Tebe nejtěžší?
Nejsem typický cestovatel, který se vydává na dlouho pryč, ale cestování a poznávání cizích i domácích krajin mne nesmírně baví. Zjistila jsem, že mnohdy stačí pouhý týden na jiném místě, ať už v Čechách, nebo mimo domovinu, aby to člověku otevřelo oči a poskytlo nový pohled na svět a na život. Baví mne přenášet zážitky do textů, přikládat fotky a ilustrační videa. Nejtěžší je asi zaujmout, bez pomoci sociální sítí to dnes nejde. Také najít čas na psaní článků, zpracování foto a video materiálu je občas v záplavě mých aktivit náročnější. Nejdůležitější ale je, že mne to baví, motivuje a věřím, že bude i nadále.

Kdo je Tvou inspirací a jaké máš ohledně blogu cíle? 
Inspiraci hledám na společných cestách, které podnikáme s manželem nebo přáteli. Chtěla bych prostřednictvím svých článků inspirovat k cestování i takové, kteří si myslí, že některé destinace jsou pro ně nedosažitelné. V článcích (doufám) zjistí, že je to v podstatě jednoduché a není nic lepšího, než vidět svět jinýma očima po návratu z cesty, a zejména z cesty do chudší země. Člověk si rozšíří obzory, změní pohled na svět okolo sebe, začne si vážit toho, jak se v té naší kotlině máme krásně, a rázem zjistí, že leckteré „problémy“, které řešíme, jsou naprosto malicherné a povrchní.

Zkušení cestovatelé třeba ocení mnohdy velmi netradiční zážitky, např. z naší loňské cesty do Nepálu, a snad se i občas zasmějí a připomenou si místa, která navštívili. Chtěla bych probouzet v lidech touhu někam se vypravit a zažít poté ten úžasný osvobozující pocit! Teď jen doufám, že tomu tak skutečně je, to už musí každý čtenář zvážit sám :). Mé osobní cíle jsou jednoduché: vytrvat v blogování, cestovat, aby byla témata na další články a hlavně docílit toho, aby můj blog lidi motivoval a inspiroval a nebáli se vyjet a něco nového poznat a zažít!

Bára z blogu Z pekáčku

BáraProč jsi začala blogovat?  
Nejdříve jsem si pekla jen pro radost. Rodině, přátelům a známým. Spousta lidí se mě ptala na recepty a také spousta z nich mě do „založení blogu" burcovala. Až jsem se jednoho dne rozhodla a řekla si, proč to nezkusit. A tak jsem spojila svou vášeň pro pečení spolu se svou vášní ke psaní a blog „Z Pekáčku" byl na světě.

Co tě na blogování baví nejvíce a co je podle Tebe nejtěžší? 
Na blogování mě nejvíce baví, že nemám udaná žádná pravidla. Je to jakýsi můj svět, kde mohu psát a tvořit, jak jen chci a největší odměnou mi pak jsou kladné recenze. Z blogu se stal kus mne samé, je to jakási má vizitka a já se snažím, abych do ní dávala co nejvíce své osobitosti. Nejtěžší věcí je však na blogování podle mne fakt, že dnes už není blog žádnou vzácností a člověk se musí hodně snažit, aby si udržel své čtenáře nebo zaujal nové.

Kdo je Tvou inspirací a jaké máš ohledně blogu cíle?
Velmi ráda se nechávám inspirovat svými oblíbenými kulinářskými časopisy. Listuji jimi a vymýšlím, jak co ještě ozvláštnit či doplnit. Když si volím recepty, dávám přednost jednoduchosti a takové té „domáckosti". Mám ráda venkovský styl vaření, který může uplatnit babička, maminka i dcera. To jsem doposud našla v receptech úžasné Dity P. či Karolíny Kamberské. Jaké jsou mé cíle ohledně blogu? Těšit své čtenáře, svou rodinu, své přátele a lidi, co jsou mi blízcí, stále něčím dobrým, co je zahřeje na srdci, pohladí na jazyku a na ústech vytvoří tu nejkrásnější křivku - úsměv :).

Lucka z blogu Recipe for 30s

LuckaProč jsi začala blogovat?  
Od malička mě bavilo psaní. Vždy jsem měla v hlavě, že jednou napíšu knížku, bohužel do toho bodu jsem ještě nedozrála. Blogování je pro mě momentálně ideální cesta, jak lidem něco sdělit a sama být jako matka na mateřské kreativní a dělat něco, co mě naplňuje. A samozřejmě miluji módu, kosmetiku, svoji rodinu a je úžasné, jak jde všechno skloubit do mého malého okénka. :-)

Co tě na blogování baví nejvíce a co je podle Tebe nejtěžší? 
Nejvíce mě baví ta svoboda. Cokoliv mě napadne, na cokoliv si pomyslím, to mohu poslat prostřednictvím článku dál. Mohu lidi přimět vidět určité věci z jiné perspektivy. Některé mé články jsou velmi osobní a ze soukromí, tak doufám, že si třeba hodně maminek oddechne, že to, co prožívají je úplně v pořádku a nejsou v tom sami :-) A také je celkem výhoda, že mi blog slouží jako deníček- ráda si ho za pár let přečtu, až mi děti vyrostou. Vrátím se v čase a budu moct prožít dny, o kterých píšu znovu :-) Co vidím jako nejtěžší věc je vyniknout v tom množství blogů a najít si pravidelné čtenáře.

Kdo je Tvou inspirací a jaké máš ohledně blogu cíle?
Inspirací jsem teď sama sobě, snažím se změnit jak svůj život, tak třeba i ostatní. Proto jsem založila i novou výzvu #zapozitivnimysl, o které se můžete dočíst na mém blogu, a která má veliký význam. Blogovou inspirací jsou některé zahraniční (jako Linda Juhola nebo Sincerely Jules), z českých pak třeba Ejvi nebo Dblog. Popravdě mým největším cílem s blogem je mít stálou základnu čtenářů, které budu bavit. Ráda bych lidi inspirovala a ukázala, že i život se 2 dětmi je velice kvalitní, ne-li lepší :-)

Petra z blogu My Vanilla Life

PetraProč jsi začala blogovat? 
Tato myšlenka mne držela již delší dobu. Baví mne fotit, psát a inspirovat druhé. Většinou se setkávám s tím, že mi ostatní děkují za rady a energii, kterou přirozeně předávám. Miluji cestování, proto je blog zaměřen hlavně na výlety a cesty za poznáním. Inspiruje maminky, že mohou být spokojené jak jejich děti, tak i ony samy.

Co tě na blogování baví nejvíce a co je podle Tebe nejtěžší? 
Na blogování mne nejvíce baví to, že vlastně vše, co dělám je úplně přirozené. Miluji focení a hraní si s designem fotek, kreativitu a aktivní způsob života. Právě ta akčnost a kreativita je pro mne tak přirozená, že formou blogování ji mohu plně podpořit. Ráda inspiruji a předávám myšlenky. Nejtěžší na blogování? Asi ten čas, který si musíte zorganizovat a vyhradit na psaní a úpravu fotek.

Kdo je Tvou inspirací a jaké máš ohledně blogu cíle?
Máme aktivní styl života, takže inspiraci nacházím každý den. Inspirují mne pozitivní, usměvaví a pracovití lidé, kteří se nebojí překážek, jsou silní a jdou si za svým cílem. S úctou a pokorou. Prostřednictvím svého blogu bych chtěla předat pozitivní přístup k životu, který je promítnutý do inspirativních článků na blogu a ukazuje tak, že bychom měli žít naplno, měly bychom pečovat o svou rodinu a své blízké a zároveň si plnit své sny. Být odvážní, originální, inspirativní a hlavně laskaví a pokorní.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Nové blogy

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.