24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jak správně na rtěnku?

01.02.2016
AVON BEAUTY BLOG 202 lidí sleduje firemní blog
Blog o kosmetice, kráse a beauty novinkách... Zkrátka o všem, co by ti v tomhle směru nemělo uniknout. ;)

Asi shodneme, že dokonale nalíčené rty - tím správným odstínem a technikou - jsou super sexy záležitostí a dokáží dát make-upu dokonalý finiš. Jak na to, aby rtěnka dlouho vydržela a zdůraznila krásu a smyslnost vašich rtů? Vlastně to není ani tak složité.

Krok č. 1: Peeling
Správné ošetření rtů je prvním krokem k jejich nalíčení. Nikdy nenanášejte rtěnku na suché a šupinaté rty. Nejenže rtěnka tyto nedokonalosti nezakryje, ale naopak je ještě více zdůrazní a výsledný efekt nebude hezký. Péči zahajte peelingem. Je to nejlepší způsob, jak se zbavit oschlé kůže a rty si krásně vyhladit. Proč nepoužít třeba cukrový peeling? Jednoduše vezměte trošku cukru a bříšky prstů ho jemně vmasírujte do rtů. Přidejte trochu olivového oleje, medu nebo citronové šťávy, které rtům dodají potřebnou hydrataci, a pokračujte v masáži. Peeling můžete provádět i pomocí jemného kartáčku na zuby. A na závěr sladká odměna – můžete se olíznout!
 
Krok č. 2: Podkladová báze
Určitě chcete, aby rtěnka na rtech vydržela co nejdéle. Proto je třeba použít kvalitní hydratující podkladovou bázi. Může to být balzám na rty (my máme moc rádi ten s kakaovým máslem a vitamínem E), regenerační krém nebo vazelína. Poté na rty naneste tenkou vrstvu pudru, korektoru nebo make-upu (toho, co používáte na obličej). Udrží rtěnku na rtech déle.


Krok č. 3: Konturovací tužka
Většina z nás používá konturovací tužku jen při výjimečných příležitostech, je ale lepší zvyknout si používat ji denně. Pomůže vám rty vytvarovat a opticky zvětšit či zmenšit. Především ale pomáhá udržet líčení rtů déle. Krok č. 4: Štětečkem lépe než samotnou rtěnkou
Podle záběrů z hollywoodských filmů by se mohlo zdát, že nanášení rtěnky je snadné. Šup šup a je to. Jenže! Aby nalíčené rty působily hladce a barva byla rovnoměrná, je lepší aplikovat rtěnku jemným poklepáváním štětečkem. A vyhnout se přílišnému otírání rtů o sebe. (Mrkněte na kompletní přehled profesionálních štětců pro profesionální líčení na www.avon.cz, záložka Make Up, kategorie Doplňky).


 
Krok č. 5: Aby déle vydržela
Následující trik je známý už dlouho a používá se stále i v profesionálním líčení. Po nanesení rtěnky na rty s podkladovou bází odstraňte přebytečnou vrstvu rtěnky tak, že mezi rty stisknete papírový kapesník. Pokud chcete dosáhnout opravdu intenzivního odstínu, naneste pak na rty ještě tenkou vrstvu pudru a druhou vrstvu rtěnky.

Krok č.6: Světlejší odstíny pro plnější rty
Světlejší odstíny odrážejí světlo a rty díky nim působí plnějším dojmem. Pomocí štětečku naneste do středového obloučku horního rtu o něco světlejší rtěnku, než je ta, kterou máte na rtech. Pro výraznější efekt můžete ještě doprostřed spodního rtu nanést  průhledný lesk nebo použít světlejší odstín rtěnky, která dodá vašim rtům 3D efekt (třeba Rtěnky 3D Plumping).
Tipy a triky na závěr:

Pozvedněte koutky rtů
Koutky, které směřují dolů, dodávají tváři unavený a smutný vzhled. Můžete je opticky zvednout pomocí korektoru, pudru a konturovací tužky. Naneste do koutků světlý korektor a přepudrujte. Konturovací tužkou v odstínu rtěnky pak koutky rtů obtáhněte malinko nad jejich přirozenou linií. Nakonec kontury vyplňte rtěnkou.
 
Pozměňte velikost rtů
Aby vaše rty působily opticky menší, naneste na ně make-up a konturovací tužkou je pak obtáhněte mírně pod jejich přirozenou linií. Pro optické zvětšení rtů udělejte opačné - naneste podkladovou bázi, pudr, rty obtáhněte mírně nad jejich přirozenou linií a vyplňte tvar rovnoměrně rtěnkou. Pokud máte malé rty, používejte rtěnku se saténovým efektem a vyhněte se tmavým odstínům, které rty opticky ještě více zmenšují.
 
Mat, nebo lesk?
Matné rtěnky působí elegantně, zatímco ty lesklé dodávají plnost, protože se od nich odráží světlo. Výběr efektu záleží na vašem oblečení a dalším líčení. Pokud je vaše líčení už dostatečně lesklé, použijte raději matnou rtěnku. Pokud ovšem chcete své rty zvýraznit, sáhněte po lesku. 

Komentáře

Teri the Butter 09.02.2016 11:39

Skvělé tipy, určitě se na ně více zaměřím! ☺ A vaše nabídla štetců je skvělá! Vlastním zatím pouze štetec na make-up, určitě si pořídím i ostatní, které máte v nabídce ♥

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se