24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jednoduchá, hrášková

4.12.2012
Bellaschange
Jsem hodná holka z Moravy, která momentálně studuje VŠ v Olomouci. Už jako malá jsem se zajímala o módu a vzhled, a když jsem si v nějakém oblečení připadala divně, tropila jsem scény :D . Teď jsem ke své módní a kosmetické vášni přidala i vášeň zdravého životního stylu a sportu. Ráda se dělím o nové poznatky s ostatníma, a proto jsem se taky rozhodla psát blog a různé články. Jinak mám ráda přírodu,severní země,víno a miluji ten pocit, když seženu krásný kousek oblečení za dobrou cenu..:)

Moje nejoblíbenější,krásně zelená, hrášková polévka.

Dřív jsem si ji dělala hodně často a poté jsem na ni nějak zapomněla. Víceméně jsem přestala skoro vařit, protože nebyl čas. Ale o víkendu jsem na moji milovanou polévku dostala šílenou chuť a ihned si ji udělala na večeři. Opět mi chutnala jako dřív a já se rozhodla se o ni podělit i jinde než pouze na blogu, kde recept už upadl v zapomnění.

Budeme potřebovat

 NA POLÉVKU
-Čerstvý nebo mražený hrášek(ale ne z plechovky, prostě čistý hrášek)
-česnek
-sůl
-pepř
-oliv. olej
-bazalku
-citron

NA BAGETKU(jako přílohu)
-celozrnnou,špaldovou,pohankovou, prostě jakoukoli bagetku
-oliv. olej nebo kousek másla
-bylinky podle chuti
-sůl

1)Hrášek(450g) nasypeme do necelého litru vody(záleží na tom jak chcete polévku hustou, klidně dejte vody méně a přidáte si až u mixování) a necháme vařit.

2)Mezi tím si nachystáme do misečky prolisovaný česnek,půl  lžičky soli,lžíci oliv. oleje,dvě plné lžičky bazalky,špetku pepře, lžíci citronové šťávy a promícháme. Přidáme do polévky a vše vaříme asi 30 minut.

3)Na plech si nachystáme rozkrojenou bagetku, potřeme máslem nebo oliv. olejem a posypeme nadrcenými bylinkami se špetkou soli, dáme péct na 10-15 minu a pečeme do křupava..:)

4) Uvařenou polévku necháme trošku vychladnout, rozmixujeme a podáváme s bagetkou :)

Polévka má svoji specifickou chuť, která je mírně nasládlá, můžete si ji ale dochutit podle sebe(víc citrónu,soli, prostě jak budete chtít, stačí experimentovat) Já mám ale hrášek ráda, a proto nechávám vyniknout spíš jeho nasládlou chuť.

Dobrou Chuť :)

Komentáře

kejmii3 27.1.2013 16:03

hrachovku miluju!

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Bellaschange

Jsem hodná holka z Moravy, která momentálně studuje VŠ v Olomouci. Už jako malá jsem se zajímala o módu a vzhled, a když jsem si v nějakém oblečení připadala divně, tropila jsem scény . Teď jsem ke své módní a kosmetické vášni přidala i vášeň zdravého životního stylu a sportu. Ráda se dělím o nové poznatky s ostatníma, a proto jsem se taky rozhodla psát blog a různé články.
Jinak mám ráda přírodu,severní země,víno a miluji ten pocit, když seženu krásný kousek oblečení za dobrou cenu..


KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.