24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Zimní péče o vlasy- Coconut oil

04.12.2012
Cosmetic-Walnut
Ahoj, jsem začínající blogerka s vášní pro kosmetiku. Je mi 15 let, tudíž nemám zatím velké zkušenosti, a proto také píši blog. Život je o poznávání nových věcí, ať to jsou nové limitované kolekce či zajeté výrobky. Vše co objevím,miluji a nesnáším zapíši na blog. Mým dalším zájmem je móda a moc ráda sleduji co se v ní děje, ale to je jen vedlejší. Nestojím o to být fashion blogerkou :). Miluju čtení knih! :D Když nic dlouho nečtu, mám vždy takovou tu touhu, nebo nutkání si něco přečíst. Když jsem na tom dost špatně tak si při snídani čtu i obal od musli, nebo od minerálních vod. Rozhodně to není celý popis mé osobnosti, jen základní rysy. Nemyslím, že každý stojí o důkladném prozkoumání mé duše, to si můžu zajít k psychologovi, a nebo k nejlepší kamarádce. ;)

Za studena lisovaný panenský kokosový bio olej. Ten by měla mít každá slečna, je výborný na vlasy, může se použít při pečení, na masáže a suchou pokožku. Obal nám píše, že olej intenzivně hydratuje, chrání a regeneruje. Koupila jsem si 100ml za 80 Kč( nejsem si tím úplně jistá). Seženete ho většinou v oddělení zdravé výživy. A jak jej používám já?

Za studena lisovaný panenský kokosový bio olej. Ten by měla mít každá slečna, je výborný na vlasy, může se použít při pečení, na masáže a suchou pokožku. Obal nám píše, že olej intenzivně hydratuje, chrání a regeneruje. Koupila jsem si 100ml za 80 Kč (nejsem si tím úplně jistá). Seženete ho většinou v oddělení zdravé výživy. A jak jej používám já?

Hlavně na roztřepené konečky. Třeba dnes, když se připravuji na párty. Před spaním jsem si jej nanesla v dostatečné vrstvě na vlasy. Kokosový olej působí do hloubky vlasů, a tak čím déle jej necháte působit tím lepší výsledky se dostaví. Nemám na mysli minuty, ale hodiny. Proto si den naplánujte tak, abyste po aplikaci již nemuseli chodit ven. Nechala jsem olej působit celou noc a hlavně z konečků už docela zmizel. Nanesu novou vrstvu, tentokrát menší a hlavně na roztřepené konečky. Před umytím ještě vlasy zabalím do igelitu/potravinářské fólie a ručník přeliji horkou vodou. Ručník přiložím na igelit/fólii a nechám působit 20-30 minut. A až po této proceduře smývám z vlasů. Většinou musím 2x šamponovat aby se mi olej smyl, v případě potřeby i víckrát. Poté nanesu kondicionér, a po uschnutí vlasů se můžu radovat z krásných, lesklých a hydratovaných vlasů.

Zkoušela jsem jej také na suchou pokožku. Funguje velmi dobře, ale ne zas tak dobře jako olej se do pokožky docela rychle vsakuje, a za chvíli je třeba mazat znovu. Zkusila jsem ho také na rty. Opět lepších výsledků jsem dosáhla s vazelínou. Jde hlavně o to, že se velmi rychle vstřebává. Když si dělám masku na vlasy, tak si olej z rukou neumývám. Nemusím pak nanášet krém na ruce, kokosový olej klidně zaskočí i za něj. Do jídla mi moc nechutná. Je vhodný pro diabetiky, protože neobsahuje cholesterol a nezvyšuje hladinu inzulinu v krvi. Obsahuje také středně dlouhé triglyceridy, které pomáhají snižovat nadměrnou hmotnost, Jsou velmi vzácné a kromě kokosového olej se vyskytují v mateřském mléce. Další plus, co se týče složení je kyselina laurová, která tvoří až 50% kokosového oleje má antivirální a antibakteriální působení. Hodně jsem četla o tom, jak kokosový olej příznivě účinkuje na opary.

Celkově nemám ráda špek a tuk, s máslem se také docela peru. Proto mi moc nechutná. Zato ta vůně! Krásně neuměle kokosová, a to já ráda. Když si jej nahřívám v ruce, tak mi voní spíš jako kokosky nebo pečený kokos. Na vlasech vůně bohužel nezůstává. Ale to velmi ráda opomenu, protože jeho účinky jsou zázračné…

Na závěr dodám radu. Nezapomínejte, že olej taje při teplotě vyšší než 20°C. Nedělejte stejnou chybu jaké já a neberte si olej třeba k moři, nebo do teplých krajů. V Římě jsem si jej chtěla aplikovat na vlasy a olej mi málem vytekl ze skleněné dózy. Byla jsem docela překvapená :)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Cosmetic-Walnut

Ahoj, jsem začínající blogerka s vášní pro kosmetiku. Je mi 15 let, tudíž nemám zatím velké zkušenosti, a proto také píši blog. Život je o poznávání nových věcí, ať to jsou nové limitované kolekce či zajeté výrobky. Vše co objevím,miluji a nesnáším zapíši na blog. Mým dalším zájmem je móda a moc ráda sleduji co se v ní děje, ale to je jen vedlejší. Nestojím o to být fashion blogerkou . Miluju čtení knih! Když nic dlouho nečtu, mám vždy takovou tu touhu, nebo nutkání si něco přečíst. Když jsem na tom dost špatně tak si při snídani čtu i obal od musli, nebo od minerálních vod. Rozhodně to není celý popis mé osobnosti, jen základní rysy. Nemyslím, že každý stojí o důkladném prozkoumání mé duše, to si můžu zajít k psychologovi, a nebo k nejlepší kamarádce.


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.