24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Deset způsobů jak nosit Parku

29.11.2012
LuckaPucka
Bloguji o módě a stylu, který je mi vlastní. Ležérnost, pohodlnost a hlavně žádné násilí.

V podstatě platí, že pokud jednou podlehnete kouzlu parky, už bez ní nedáte ránu. A jak jí kombinovat, aby to nebyla nuda?

Parka je druh bundy s kapucí, kterou často lemuje kožešinka (ta má za úkol zachytávat sněhové vločky, aby vám nepadaly do očí a chrání vás proti mrazu a větru). Prapůvod má u eskymáků, uplatnění našla při práci v severských zemích (vzpomeňte si na všechny ty filmy z prostředí Antarktidy, Aljašky aspol...např. The Thing)

Postupně se parka začala používat pro vojenské účely v chladnějších zemích a v Anglii  později i jako bunda pro děti (kde je typická oranžová podšívka).
Parka dnes neslouží jen jako pohodlná zimní bunda, ale přenáší se do všech ročních období, takže pokud si ji jednou oblíbíte, můžete si její variantu pořídit i na jaro a léto. Barevnost většinou odpovídá přírodním barvám...khaki zelená, modrá, písková, béžová, ale i černá.

Parka je oblíbená hlavně v kombinaci skinny+parka a mini/šortky+parka.

Sepsala jsem pro vás deset způsobů jak nosit parku...

1. Klasický městský styl: s úzkými džíny a obyčejným topem. Jednoduchost je tady žádoucí. Doplňte jen zajímavým přívěskem na krk, z vlasů umotejte drdol. Na nohy vojenská bagančata nebo bikery. Tenhle styl je hodně oblíbený, takže nezapomeňte na nějaký originální doplněk (taška, brož, šála...)

2. Dívčí styl: romantické (vzorované šaty), hrubě pletený svetr. Tak trochu roztržitá, zasněná a uvolněná. Doplnit o romanticky vyhlížející čepici a shodit drsně vypadající obuví.

3. Rebelsky: s boyfriend džíny, krátkým svetrem nebo mikinou. Výrazné brýle.

4. Sexy: s nadkolenkami a průsvitným topem. Jako doplňkem budiž sexy kočičí výraz v očích...

5. Přepásanou: jen šaty + parka a pásek přez.

6. Se šortkami: džínovými, koženými, krajkovými- jak je libo! Vojenské boty nebo vysoké kozačky těsně pod kolena. Basic top...

7. Parka jako vesta. Jestliže vás přestala bavit stará kratší letní parka, jednoduše jí ustřihněte rukávy a noste jako vestu. Já tu svojí v létě téměř nesundala... :) Na podzim případně vestu navrstvěte přez koženou bundu a získáte tak trendovou bundu s koženými rukávy.

8. Elegantně: S podpatky, psaníčkem a elegantními šaty.

9. Supersportovně: Troufněte si na mix výrazných sportovních tepláků, mikiny nebo topu, parky a konverzek...

10. Nečekaně: s dlouhou sukní nebo raději šaty? Parku v tomto případě noste rozepnutou a uzpůsobte i doplňky (dlouhý závěs na krk, crossbody taška, dlouhá šála...)

U parky víc než kde jinde platí pravidlo ohrnování. Pokud se nejedná o zimní parku, kde by člověk riskoval umrznutí končetiny, neváhejte ohrnovat rukávy do libovolné délky. Outfitu to dodá na ležérnosti a nenucenosti. Tenhle typ bundy dovoluje nespočet nových kombinací, narozdíl třeba od kabátku, kde si moc vyskakovat nemůžete...

Hrajte si! Jak nosíte parku nejraději vy?

a jestliže potřebujete pořádnou dávku inspirace klikněte sem: http://trendtation.com/looks/parka

Komentáře

Simimaus 11.12.2012 21:02

Super post!

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

LuckaPucka

Bloguji o módě a stylu, který je mi vlastní. Ležérnost, pohodlnost a hlavně žádné násilí.


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.