24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Opravdu muži milují potvory?

09.04.2015
Penetronelka
Vítám Tě! O čem se na mém blogu dočteš? O tom, o čem zrovna přemýšlím, jaké mám pocity z knížek, které čtu, o všedních dnech mého života. O Anině, o dívce, která se rozhoduje o tom, zda bude žít. Měj krásný a pohodový den Penetronelka

Většina z nás to zná, potkáme skvělého muže, bezhlavě se zamilujeme a děláme pro něj první poslední, žijeme jen pro něj a najednou zjistíme, že ten dokonalý muž má milenku. Začneme si klást otázky typu: jsem moc tlustá a proto mě nechce? Jsem ošklivější než ona? Neměla bych si nechat zvětšit prsa? Proč se sami sebe nikdy neptáme, není-li chyba také na jeho straně? Neudělal něco i on špatně?

Ale to ne, vždycky hledáme chyby u sebe a snažíme se na sobě něco změnit, aby se to už neopakovalo. Zhubneme, změníme si barvu vlasů, ostříháme se. Ale je to opravdu ten důvod, proč si náš drahý muž našel milenku? I mě se to stalo, a ne jednou milé ženy.

Rozhodla jsem se pátrat po tom, proč se mi to děje. Proč zrovna mě? Proč se to nestává mým kamarádkám? Ano, měla jsem pocit, že se to děje jenom a pouze mě :) Proto jsem dlouho v knihkupectví hledala vhodnou knížku, která by mi vysvětlila, proč neustále dělám ty samé chyby dokola. Chodila jsem kolem knihy „Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč“, a něco vám řeknu, měla jsem strach, že když ji začnu číst, zjistím, jak všechno od A do Z dělám špatně. A můj strach byl, jak jsem později zjistila, oprávněný. A kdy jsem se konečně začetla? Kdy jindy než po dalším nezdařeném randeti (s Pavlem, Petrem, Honzou, Radimem, Martinem, Lukášem, Ondrou? :) ), které zpočátku vypadalo, že jsem konečně potkala pana Božského (ano ženy, každý z nich tak v mých očích vypadal) , rozhodla jsem se, že překonám svůj strach a knížku si koupím.

Dlouho ležela na nočním stolku než jsem ji konečně otevřela a začetla se do prvních řádků, které mi ihned vysvětlily, co je míněno onou potvorou. Představovala jsem si totiž vysokou, hubenou, prsatou blondýnu, která má na každém prstu deset chlapů a nechává se zahrnovat drahými dárky a muže má tak nějak někde a žije si svým vlastním životem bez ohledu na něj. A on? Samozřejmě v mých představách muž takovouto ženu bezhlavě miluje a tančí, jak prsatka píská a k tomu všemu ji zahrnuje dárky, které mě nikdy nekoupil, jezdí s ní na dovolenou, na kterou se mnou nikdy nejel. Omyl drahé ženy! 

Seznamte se s potvorou...

Potvorou je míněna ta žena, která si váží sama sebe, zná svou cenu a nesnaží se za každou cenu přetrhnout, aby si jí údajný pan Božský všiml. Nesedí u telefonu a nedívá se každých pět vteřin, jestli ji náhodou konečně nenapsal, nezavolal. Potvora dává muži najevo, že se života bez něj nebojí. A kam jsem se při čtení knihy zařadila já? 

Teď se seznamte s hodnou (blbou) holkou...

Ano, ano, ukažme si na mě. Jsem prototyp hodné holky, která se může přetrhnout, aby byl chlap spokojený.  Každá věta, každé slovo, které popisovalo onu hodnou holku bylo o mě. Vždycky píšu a volám první, když muž navrhne schůzku, zruším i nezrušitelné, jen abych jej mohla vidět, pokud možno na druhé třetí schůzce uvařím své nejoblíbenější a nejnáročnější jídlo, které umím, jen aby si řekl: ano, tu chci. Jdu do vztahu bezhlavě i na samotném začátku poznávání. Velmi často se ze mě stává čekanka obecná. A jak všechny moje vztahy tedy dopadly? Opravdu musím odpovídat? :) 
Takže drahé dámy, pokud máte pocit, že nevíte, kde děláte chybu, tuto knížku doporučuji. Třeba vám stejně jako mě otevře oči. 

P.S. Opravdu mi kniha tak moc otevřela oči? Abych pravdu řekla, má naivita bude asi věčná a opravdu netuším, co se musí stát, aby naivita nebyla mé druhé jméno. Mám úžasně hodného muže, člověka, kterého si moc vážím a věřím, že i on si váží mne. Ale i tento úžasný chlap pravděpodobně miluje potvory. A proč mám ten pocit? O tom třeba někdy příště. 

Mějme se rády a buďme potvory!

vaše Penetronelka

Sledujte také facebook www.facebook.com/penetronelka

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Penetronelka

Vítám Tě!

O čem se na mém blogu dočteš?

O tom, o čem zrovna přemýšlím, jaké mám pocity z knížek, které čtu, o všedních dnech mého života.

O Anině, o dívce, která se rozhoduje o tom, zda bude žít.

Měj krásný a pohodový den

Penetronelka


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.