24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Recept na tradiční tiramisu

03.07.2013
V
Máte rádi dobré jídlo, vaření, zdravý životní styl a vše kolem? Ano? Pak se s Vámi moc ráda podělím o recepty všední i nevšední, o dojmy z navštívených restaurací a okořeníme to i pár tipy z každodenního života :) Ráda vás taky přivítám na http://veroniqueslife.blogspot.cz/. Zdraví Vaše V.

Recept na tradiční tiramisu - skvělý dezert, který bude chutnat nejen v Itálii ;)

K přípravě tohoto italského dezertu
budeme potřebovat:
cukrářské piškoty

100 g sýru Mascarpone

2 lžíce moučkového cukru
3 vejce
špetku soli
kakao
silné presso
panák Amareta nebo jiného likéru

Doba přípravy:

25 minut + chlazení min. 6 hodin

Postup:

Nejprve si uvaříme silné kafe, a dáme ho vychladit do ledničky. Poté si oddělíme žloutky od bílků do dvou misek. Našleháme žloutky s cukrem a přidáme k nim mascarpone. Vyšleháme sníh z bílků se špetkou soli ve druhé misce. Poté přidáme sníh k směsi mascarpone a žloutků. Vychlazenou kávu vyndáme z ledničky a přilijeme lžičku studené vody a menšího panáka likéru. Vezmeme si vetší mísu (já použila http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60058762/). Ale lze tiramisu servírovat i v menších nádobkách. Mísu vyložíme piškoty, na ně přidáme krém. Pak další vrstvu piškotů a krému, dokud není miska plná. Pamatujte, že nejprve se pokládají piškoty a horní vrstva musí být z krému. Na závěr posypeme přes sítko kakaem a dáme nejméně na šest hodin do ledničky.

Komentáře

kejmii3 12.07.2013 8:05

mňam!

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

V

Máte rádi dobré jídlo, vaření, zdravý životní styl a vše kolem? Ano? Pak se s Vámi moc ráda podělím o recepty všední i nevšední, o dojmy z navštívených restaurací a okořeníme to i pár tipy z každodenního života Ráda vás taky přivítám na http://veroniqueslife.blogspot.cz/. Zdraví Vaše V.


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.