24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Co přinese rok 2022 do světa bydlení?

02.12.2021

Každý rok do světa bydlení přinese něco nového. Zatímco letos jsme se dávali cestou přírody a zemitých odstínů, příští rok to bude trochu jiné. Ano, také se naše pozornost upne směrem životního prostředí, mluvíme přece jenom o klíčovém konceptu, kromě toho se však do popředí dostane i safari nebo Středomoří. Pro jaké trendy se rozhodnete vy?

Safari bydlení jako netradiční styl

Moderní obrazy budou viset na stěnách vašeho příbytku i za předpokladu, že si ho zařídíte v netradičním safari stylu. Příští rok se bude pozornost upínat tímto směrem a koberečky, geometrické tvary či teplé, svěží interiérové prostředí bude dominovat žebříčku bytových trendů. Zemité odstíny, jež kralovaly tomu letošnímu, se budou kombinovat s hřejivými materiály, jako je kůže, šňůry nebo těžké látky. Kombinace se pak budou věšet na bílé stěny, což bude působit moderním a osvěžujícím dojmem.


Safari styl bydlení se kupodivu nerozvinul v Africe, jak by mnoho lidí očekávalo. Za své rodiště považuje Spojené státy americké, konkrétně oblast Palm Springs a arizonské pouště. Zde se nachází opravdu mnoho pouštních plání, z nichž se styl zrodil.

Středomoří, vpřed!

Pokud vám safari styl zrovna neučaroval, nemusíte věšet hlavu a strachovat se tím, že příští rok nebudete mít moderní bydlení. Opak je pravdou. Do popředí se dostane Středomoří a minimalismus inspirovaný severními zeměmi. Prvky jemného skandinávského bydlení, důraz na přirozené světlo a kombinace přírodních materiálů - přesně tak lze středomořský styl definovat.

Doplní ho sušené květiny, vzory a organické tvary, které středomořskou lidovou a velice bohatou architekturu připomenou. Zdobené dlaždice zpestří koupelnu i kuchyňský kout, spojení modré a bílé vás dostane do kolen.

Vybudování designové terapie

Úkolem každého člověka prahnoucího po odpočinkovém, přesto moderním příbytku bude jedno - vytvořit takzvanou designovou terapii. Interiéry budou nejen se stylovými prvky, ale zároveň budou v člověku vyvolávat pocit odpočinku, relaxace, aby se zkrátka cítil dobře.

Když se vám podaří přesně tohoto dosáhnout, doma se zdatně detoxikujete od stresu a veškerých starostí, které se s ním pojí. Ptáte se, jak toho dosáhnout? Vsadit můžete na aroma i barvy levandulí či šeříku. Mají uklidňující účinky a zahání nervozitu i nahromaděný stres. Nebojte se však ani prvků boho stylu, jež umí interiér působivě zútulnit. A přesně to potřebujete.

Oranžová a okrová, na scénu!

Co by to bylo výčet bytových trendů pro rok 2022, kdybychom opomněli moderní barvy, jimiž se to bude všude jenom hemžit. Za zmínku stojí oranžová a okrová - kombinace, která jde k sobě naprosto dokonale. Je ale pravdou, že pokud se vám jedna z nich nezamlouvá, můžete vsadit pouze na jeden z tónů.

Zatímco oranžová působí optimisticky, společensky, možná až dobrodružně, okrová je spíše barvou hřejivou. Do ložnic nebo chodeb se hodí druhá zmíněná odkazující na zemitost barev a vnášející do příbytku pohodu, oranžovou zase vymalujte obývací pokoj nebo pracovnu. Mluvíme totiž o barvě společenské, která povzbuzuje lidskou kreativitu.

Pokud nejste fanoušci výraznosti, nemusíte barvami roku vymalovat veškeré zdi v interiéru. Vsaďte pouze na doplňky v těchto barevných odstínech. Polštáře, záclony nebo třeba pohovka může být okrového nebo oranžového zbarvení. Zbytek místností se může nést v jemnějším, krémovějším duchu.

Obě barvy se krásně kombinují s krémovou, béžovou nebo světlounce šedou. Bílá samozřejmě také přichází do hry, ovšem není tak atraktivní jako zmiňované tři odstíny. Pamatujte, ne vždy je klasika tou správnou a stylovou cestou.
Foto: Dovido.cz

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.