24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jaké boty by měla nosit každá mladá dívka?

02.11.2021

Při výběru dívčí obuvi bychom měli zvážit hned několik důležitých faktorů. Boty pro dívky by měly malým dámám sedět tzv. na míru. Dětské chodidlo je totiž stále ve vývinu a tak je výběr správné velikosti zásadní. I mladé dívky se chtějí samozřejmě líbit, boty by tak měly být i designově zajímavé a v neposlední řadě by měly disponovat kvalitní podrážkou. Boty pro dívky by měly být také lehké. A je toho mnohem víc. Čtěte dále a inspirujte se!

Podle čeho vybírat boty pro dívky?

V úvodu jsme již naťukli, jak by měly správné dívčí boty vypadat. Teď si to rozebereme pěkně krok po kroku. Začneme výběrem velikosti dívčí obuvi. Bota totiž nesmí nikde tlačit, chodidlo by však na noze nemělo ani plavat. Zkoušíme-li dívčí boty v kamenném obchodě, měli bychom tam zajít až v odpoledních či večerních hodinách. Dětské chodidlo je již touto dobou mírně nateklé a nejlépe tak simuluje situaci v terénu. Jestli-že raději vybíráte s dětmi boty na internetovém obchodě, je třeba řídit se délkou stélky obuvi. Naměřený údaj v centimetrech pak porovnáváme s tabulkou konkrétního výrobce obuvi. Může se totiž stát, že budou mít různé světové značky nuance v číslování. Díky správnému měření a následnému srovnávání se nemůže stát, že šlápnete vedle.

Boty pro dívky můžeme vybírat také podle materiálu, z kterého je bota vyrobená. V posledních letech jsou v kurzu zejména kvalitní kožené boty. Ty mají hned několik výhod. Jsou odolné a skvěle se přizpůsobí tvaru každého chodidla. Kůže má totiž přirozenou rozpínací vlastnost. Jestli-že se vám tedy zdá, že jste vybrali dívce příliš těsné kožené boty, často stačí počkat týden a boty se chodidlu přizpůsobí. U syntetické obuvi toto kouzlo nefunguje. Tam je třeba měřit velikost opravdu s velkou přesností. Dívčí obuv pak vybíráme také podle toho, kam ji dívky budou nosit. Mladým slečnám by tak neměly chybět v botníku ani dívčí bačkory, sportovní i elegantní boty. Dále můžeme dívčí boty vybírat dle barev. Základem je však kvalitní podrážka, která vhodně tlumí dopady chodidla při kontaktu se zemí. Svršek dívčí obuvi by měl být prodyšný. Díky tomu se noha dívkám nezapaří ani při sportování či celodenním nošení. Důležitý faktor je i váha obuvi. Boty pro dívky by neměly být příliš těžké, aby nebylo chodidlo zbytečně namáhané.

 

Jaké modely obuvi budou v letošní sezóně in?

Co se týče modelů obuvi, budou letos v kurzu zejména sportovní dívčí sneakersy a dívčí kotníková obuv. Vyšší modely obuvi mají tu výhodu, že vhodně fixují dětský kotník a poskytnou tak dívkám při chůzi vyšší stabilitu. Kotníčkové modely obuvi se hodí nejen na sportování a do hor, ale také na každodenní nošení. V letošní sezóně budou v kurzu zejména modely s nejrůznějším zdobením. Cvočky, kamínky i chlupatý kožíšek budou dívčím botám velmi slušet.  

Jaké barvy, vzory, motivy a zdobení bude v letošní sezóně v kurzu?

Co se týče barev, budou hrát letos prim zejména ty přírodní a pastelové. Zaměříme-li se na motivy a vzory, budou v letošní sezóně v kurzu především ty zvířecí. Leopardí, zebrované či krokodýlí dívčí boty tak budou tím správným řešením. Mladší holčičky pak často volí boty, na kterých je vyobrazena jejich oblíbená animovaná postavička. Vybíráte-li tedy boty mladé dívce, určitě se ptejte na její preference. Budete se divit, ale i malé holčičky již často přesně ví, jak by měly jejich vysněné boty vypadat.    


Zdroj obrázku 1: Valentin Valkov / Shutterstock.com
Zdroj obrázku 2: Anna Nahabed / Shutterstock.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.