24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Čtení na léto? Vyzkoušej super knižní tipy od blogerek a youtuberek

27.07.2018

Foto: @acupofstyle
Kdy jindy sáhnout po knize jako společníkovi než v létě?! Vzít ji s sebou na pláž, ráno do postele nebo večer před spaním a k tomu třeba dobrý drink nebo něco na  zub? V létě má řada z nás podstatně víc času, minimálně o dovolené. Takže pojďme se mrknout, co na letní čtení doporučují oblíbené blogerky a youtuberky. 😉

Oblíbená dvojice blogerek A Cup of Style si pro vás vytipovala celou řadu knížek. Pokud právě míříš na dovolenou, nebo máš prázdniny, nějaké čtení se ti může hodit a inspirovat tě. Nicol a Lucka to vzaly důkladně – napříč žánry – od klasiky jako Egypťan Sinuhet, přes vážnější a tematicky hlubší knihu Hana, ale nechybí třeba dvojice krimi thrillerů od Daniela Cola Hadrový panák a Loutkář, nebo Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky a spousta dalšího. :-D Mrkni na jejich video.

Blogerka Spisy jedné knihomolky zase přichází s tipem na knižní novinku Vězeň času od Matta Haiga. "Kniha mě okamžitě nalákala svojí anotací. Já osobně jsem velkou fanynkou příběhů, kde svoji významnou roli hraje čas…,“ píše Tereza, autorka blogu. "Hlavnímu hrdinovi příběhu už je 439 let a za ta léta je otrávený životem… připadá mu, že se všechno v určitých cyklech opakuje a že ho málo co dokáže překvapit. Lidé jsou předvídatelní a ze svých chyb se málokdy poučí. Hlavním smyslem jeho života je hledání ztracené dcery…“ Článek najdeš zde.

Foto: Knihomolkaa.blogspot.com

Zajímavé tipy natočila i Little Rommi. Vybrala si pět svých oblíbených knížek za poslední dobu – mezi nimi Dívka na kusy, Když život ještě býval náš od španělské autorky Marian Izaguirre nebo Poslední dopis od tvé lásky od jojo Moyes. Rommi ti krásně přiblíží i příběhy knížek, takže mrkni a uvidíš, co z toho tě osloví. 😉

Zajímavé zápletky z knih představuje také Katka z blogu Svět podle Katky. Vybrala zase úplně jiné knížky, které ji zaujaly, takže o pestrost nebudeš mít nouzi. 😊 Ve videu představuje pozoruhodný příběh podle skutečné události Dánská dívka, dále jednu z novějších knih od Johna Greena Jedna želva za druhou nebo námětově zajímavou knížku Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr. 😊 Více opět ve videu: 

A nakonec jedna inspirace ze zahraničí pro ty z vás, koho zajímá, co se čte v zahraničí a co k nám možná teprve dorazí. Ale je to i zajímavá varianta, jak se během léta osvěžit v angličtině a naučit se spoustu nového. Máme tady video od youtuberky Abookutopia, která ti představí knížky jako Ace of Shades od Amandy Foody, Six of Crows od Leigha Bardugo nebo Zenith od Sashi Alsberg a  Lindsay Cummings.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.