24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Instagram testuje novou funkci: ochrání nás před nežádoucími followery?

25.07.2018

Foto: Instagram
Instagram právě teď testuje několik novinek, které mají nám uživatelům nabídnout víc možností, jak se chránit a zároveň mít větší kontrolu nad tím, kdo může vidět náš obsah. Pokud máš ale veřejný účet, v podstatě neexistuje způsob, jak lidem zabránit, aby tvoje příspěvky sledovali. S tím jsou samozřejmě spojená i rizika. Ale pro řadu z nás je právě Instagram skvělým nástrojem, jak se prezentovat a zároveň ho používat k byznys účelům.

Soukromé účty už funkcí zamezení přístupu nepohodlným followerům disponují. Takže pokud chceš obsah svého účtu uchovat před někým v utajení, jednoduše mu přístup nepovolíš. Soukromý účet ale s sebou nese dost zásadní omezení, která pochopitelně nejsou ideální pro značky nebo pro blogery. Teď se tahle funkce má rozšířit i k veřejným účtům.

Prvním způsobem, jak svůj účet chránit, je možnost odstranění followera z veřejného účtů. Dá se tak některým lidem omezit přístup k příspěvkům, ale pokud budou nadále veřejné, stejně budou mít možnost si tě dohledat. Přinejmenším se jim ale nebudou nabízet tvoje příspěvky a budeš hůř dohledatelná.

Druhá varianta, kterou Instagram testuje, je možnost zamezení přístupu k tvým Stories (Příběhům). Proč? Význam by to mohlo mít pro velké nadnárodní firmy. Třeba Coca Cola. Mohla by tak vytvářet příběhy specifické pro jednotlivé země zvlášť a cílit na konkrétní publikum.

Totéž by se mohlo týkat i lokálních událostí - například Den otců se slaví po celém světě v různých termínech, ramadán je vysloveně regionální záležitost atd. Existuje tedy řada způsobů, jak by se tahle novinka mohla nechat využít. A v ideálním případě pro zvýšení kontaktu s cílovými a podstatnými uživateli. 😊

Obě tyto nové funkce zaznamenal Matt Navarra, který se pravidelně na nové funkce a nástroje v sociálních aplikacích zaměřuje. 😊 Viz obrázky.

A ještě jedna novinka - existuje teorie, že bude možné zjistit, kdo se na tvůj profil nejvíc dívá (pokud se někdo konkrétní stále zobrazuje v horní části seznamu sledujících, znamená to, že pravidelně sleduje tvůj profil). Jiné zdroje ale tvrdí, že se tahle teorie nezakládá na pravdě… No, uvidíme, s čím ještě Instagram přijde. 😊

Jako zdroj posloužil web https://www.socialmediatoday.com.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.