24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Deset rtěnek z drogerie nebo jedna drahá? Jak to vidí Lucka z eL Beauty Blog?

19.05.2016

Objevem května se stala sympatická mladá maminka a začínající beauty blogerka, která dokázala získat své čtenáře neuvěřitelně rychle. Již po dvou měsících měla na blogu 10 tisíc zobrazení a číslo stále roste. Krásné fotografie, věcné a čtivé články, preciznost a spousta inspirace, to je eL Beauty Blog.

Lucko, kdy se projevila Tvá vášeň pro líčení a kosmetiku? Přišlo založení blogu vzápětí nebo jsi váhala?
Moje vášeň pro kosmetiku se začala objevovat už někdy na základce a hlavně na gymnáziu. Jako většina mladých slečen jsem se chtěla cítit krásná a líčení mi dodávalo sebevědomí. O tom, že existují české beauty blogy, jsem velmi dlouhou dobu ani nevěděla, protože jsem sledovala převážně ty zahraniční. Myšlenka na můj vlastní blog přišla až dlouho potom. Zhruba před dvěma, třemi lety mě to napadlo poprvé. Nechtěla jsem ale nic dělat napůl, a tak jsem si počkala na vhodnou chvíli, až budu mít čas a naberu potřebnou odvahu jít s kůží na trh.

Jsi spíš ten typ, co musí mít vše naplánované dopředu nebo máš raději spontánní články?
Já jsem naprosto ukázkový „plánovač“. Potřebuji mít všechno naprosto detailně naplánované a můžu vám s klidem říct, jaký článek vyjde ve čtvrtek za tři týdny. :D Na spontánní články moc nejsem. Nekorespondují s mojí potřebou si všechno důkladně vyzkoušet, připravit a pečlivě napsat. LuckaV dnešní době není lehké prosadit se mezi novými blogy. Ty jsi ale získala 10 tisíc zobrazení za 2 měsíce, objevila ses ve Fann magazínu a nyní jsi naším objevem května. Čemu přikládáš svůj úspěch?
V první řadě musím říct, že mě to samotnou překvapilo. Samozřejmě jsem do toho šla s tím, že jsem věřila, že něco umím. Ta odezva mě ale i tak dost ohromila. Svůj „úspěch“ přikládám hlavně své preciznosti, se kterou se snažím články připravovat. Myslím, že čtenářky z textu mohou poznat mojí osobnost a hlavně to, že jim říkám pravdu a opravdu se snažím sdělit svůj subjektivní názor na danou tématiku co nejvíce objektivně. A v neposlední řadě, nejvíce komplimentů dostávám na fotky. Což je také překvapení, protože foťák jsem poprvé měla v ruce na konci února.

Drahá vs. levná kosmetika je celkem aktuálním tématem u beauty blogerek. Jakou preferuješ ty?
Čím více jsem toho vyzkoušela, tím více se musím přiklonit k té dražší. Když pominu fakt, že většinou prostě odvádí dražší kosmetika lepší práci, také mě baví ten pocit luxusu a exkluzivity. Samozřejmě nakupuji i tu levnější a mnoho produktů mi přijde skvělých, ale kdybych si měla vybrat, jestli deset rtěnek z drogerie, nebo jedna extra drahá, volba bude jasná.

Nyní se stává velkým trendem čistě přírodní, BIO a veganská kosmetika. Hodně lidí se snaží o návrat k přírodě. Jak se na to díváš Ty?
Já to vlastně ani nijak extra neřeším. Když objevím bezvadný produkt, který je BIO a přírodní, vnímám to jako příjemný bonus. V poslední době si začínám přírodní kosmetiky více všímat a také ji zkouším, ale že bych kvůli tomu měnila své nákupní návyky, to v blízké době neočekávám. eL Beauty BlogKdyž ráno nestíháš a musíš zvládnout takzvané rychlo-líčení, na co se zaměříš?
Rozhodně se neobejdu bez make-upu, gelu na obočí, řasenky a bronzeru. Tyto čtyři kousky jsou pro mě naprostým základem a minimem zároveň. Jsem schopná s nimi do pěti minut udělat slušné líčení, díky kterému se cítím a vypadám upraveně. Dobře vybraný bronzer mi nahradí konturování, bronzování, z části tvářenku a oční stíny. A to vše několika tahy. Bronzer je základMáš nějaké oblíbené beauty hacky?
Moje nejoblíbenější a nejpoužívanější vychytávka je použití kvalitního primeru pod oční stíny na místa, kde se mi slévá makeup. V mém případě jsou to vrásky pod očima. Nanesu slabou vrstvu báze právě tam, a pak postupuji s korektorem a pudrem jako obvykle. Výsledek zaručen!

Jsi maminkou, manželkou a stíháš se starat o sebe i o rodinu. Co bys poradila maminkám, které věnují veškerý čas svým dětem a sebe zanedbávají?
Trochu klišé, ale pravdivé. Je strašně důležité najít si čas sama na sebe. Pokud vy sami budete se sebou spokojené, hned se vám budou lépe plnit povinnosti. Zkuste se hned ráno alespoň učesat a nalíčit si řasy. Mně to moc pomáhá. Navíc jsem zjistila, že ve dny, kdy zůstanu celý den v pyžamu (ano, i to se mi stává po týdnu beze spánku :D), během dne neudělám v podstatě nic. Když ráno vstanu a nalíčím se jako bych šla do divadla, během dne vyřídím a zařídím vše, co jsem potřebovala a nepřekvapí mě ani nečekaná návštěva. (Třeba pošťák. :D)

Spousta blogerek se začíná věnovat i vlogům. Můžeme se těšit na Tvůj vlastní YouTube kanál?
Ještě před měsícem bych odmítavě kroutila hlavou. Dnes už jsem lehce nalomená a můj názor změnil právě zájem o moji blogovou tvorbu. V blízké době to ale zatím neplánuji. Jak už jsem psala výše, nerada dělám věci napůl, když nejsem přesvědčená, že je to mých sto procent. Možná časem. :) Lucka - eL Beauty BlogJako objev měsíce máš prostor v naší rubrice Exkluzivně. Na co se můžeme ve Tvém článku těšit?
Ráda bych se vrátila k základům a napsala článek o tom, jak se starám o svou pleť. Co mi přijde důležité a bez čeho se dá obejít.

Luci, děkujeme za rozhovor a na článek už se moc těšíme. :) 

A co vy? Už jste navštívili eL Beauty Blog? ;)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.