24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jarní detox podle blogerek!

23.3.2018

Jak být i na jaře v kondici, dobře se cítit i vypadat? To jsou otázky, které si v tomto období klade řada z nás. I oblíbené blogerky mají na jarní detox svůj recept. Každá po svém. Máme tu pro tebe tipy na jarní hubnutí a očistu s lahodnou ovocnou a zeleninovou vodou, džusy či smoothie, nebo s jógou podle Adriene. A dojde i na jarní průvan v šatníku. ;-)

Jaro je obdobím, kdy se hlavně náš organizmus hlásí o pozornost. Přeje si odlehčit a pročistit. Lifestylová blogerka Zaida Ward přišla před pár dny na svém blogu s receptem, jak si doma jednoduše odšťavnit lehký drink jako stvořený pro jarní detox. Bez odšťavňovače se v tomto případě neobjedeš. Jinak toho ale na sklenici jablečného džusu mnoho nepotřebuješ. 1 zelené jablko, 100 g čínského zelí, půlku citronu, špetku soli a lžičku medu. Smícháš v odšťavňovači a máš hotovo. Šťávu si vychutnej a ideálně ji popíjej před snídaní. Další tipy od Zaidy v článku zde. ;-) 

Pro ty, kdo si chtějí nejen pročistit tělo, ale i odlehčit od přebytečných kil, je inspirativní video od youtuberky Rawvany o 7 detoxikačních nápojích, jejichž základem je voda nezbytná pro hydrataci organizmu a dostatek energie. Při hubnutí se tvoje tělo bez ní opravdu neobejde, co když ale někomu čistá voda prostě nechutná? Prostě si ji zpestři čerstvým ovocem nebo zeleninou! Tak třeba jahoda s bazalkou naložená ve vodní lázni. Jahody jsou bohaté na vitamin C a bazalka zase působí protizánětlivě. Nakrájíš, smícháš a zaliješ vodou… Jednoduché jsou i ostatní recepty, tak mrkni na video a můžeš jít na to. ;-) 


A protože stravu na jaře řešíme asi nejvíc, máme tu ještě jeden tip na Zelené smoothie s chia semínky podle blogerky Coco Ev! "Může být jako rychlá a zdravá snídaně nebo např. svačina do práce či do školy. Z hlediska jarní očisty je smoothie naprosto ideální. Za prvé je to dobré a za druhé do těla dostanete spoustu vitamínů, vlákniny a minerálů. I když obsahuje ovoce poměrně velké množství cukru, organismus se s ním snadno poradí, protože se většinou jedná o fruktózu, která Vám navíc pomůže rychle nastartovat metabolismus," píše Coco Ev. Jak na zelené smoothie, ale také jarní detox pleti se dočteš v jejím článku  zde. ;-)

Foto: http://blog.cocoev.com/

Jaro je navíc ideálním obdobím pro začátek nových věcí, projektů i nových zájmů. Třeba jóga ti může být celoživotním koníčkem, když jí přijdeš na chuť. Naučí tě zklidnit myšlenky, protáhne tělo, nabije ho energií a pomůže ti najít klid ve tvém vlastním středu. Jóga není jen aktuálně módní cvičení, ale také velice účinné protažení pro tělo – přesvědčí tě o tom Adriane na svém YouTube kanále, kde má aktuálně super detoxikační jógové video – Yoga Wash – Detox Flow. Takže zhluboka nádech… a pojď si užít tenhle detox flow. ;-)

A co ti říká jarní detox šatníků? Žes ho ještě nevyzkoušela? Pak se nech inspirovat sympatickou blogerkou Lifestyle Birdie, která s ním má své zkušenosti. Tipy, jak na něj, sepsala přímo pro náš web. ;-) „Jaro je ideální čas na všechny změny. Zkuste si tedy k vašemu šatníku opravdu sednout a začít třídit. Nemusíte hned všechno vyhazovat, sama mám spoustu kousků, které sice nenosím, ale nikdy bych se jich nevzdala...,“ píše Birdie ve svém článku. Radí také 10 esenciálních kousků, nesmrtelných a taky dokonalých na jarní období. A ještě si s Birdie dáte malou jarní challenge. ;-) Více v článku zde. 

Foto: Lifestyle Birdie

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Nové blogy

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.