24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Nikdy se nesmířím s náhražkou, říká Marblog, blogerka měsíce

25.04.2017

Co se jí na líbí na cestování? S kým a kam jezdí nejraději? Čím jsou její příspěvky tak poutavé, že přitáhly přes 1000 fanoušků za ani ne 2 měsíce? Přečti si rozhovor s Marblog, objevem dubna.

Odkud, popřípadě od koho čerpáš energii pro tvorbu? Sleduješ nějaké blogerky?
Miluji módu a cestování a proto se snažím čerpat inspiraci od lidí, kteří jsou na tom podobně. Čtu časopisy, cestopisy a taky mě dost inspiruje Instagram. Moje první bloggerky, které jsem začala sledovat, byly @sonyaesman, @kristinabazan, @adelachloe, @gerypeppergirl, @craighowes.
No a z těch českých bloggerek asi nejvíc @bloges_robes, @anie_songe, @czechchicks, ale i spousta jiných. Například moje osobní velká inspirace je i má známá z dětství Mišule – Au Pair in USA, @mikejla91, která si začala psát blog pro sebe a během pár let ji sleduje přes 24 tisíc lidí.

Kde se ti líbilo nejvíce a proč?
Co se přírody týče, jednoznačně se mi nejvíc líbilo v sousedním Polsku u města Łeba. Jsou tam nádherné bílé, písečné pláže a duny, které postupně zasypávají okolní krajinu a když jdete lesem, vidíte, jak mizí v písku. Spolu s mořem tvoří neuvěřitelnou scenérii. My tam byli minulý rok v květnu a od té doby když se řekne ideální dovolená, vybavím si tuhle. Určitě se tam chci někdy vrátit. Co se města týče (když nebudu počítat Prahu, kterou prostě miluju), tak u mě vede Barcelona. I když mám ráda minimalismus, tak Gaudího stavby mají něco do sebe a k tomu městu a stylu života to prostě sedí. A když se to spojí se středomořským jídlem, mořem, stylem života, papouškama a dlouhým létem, tak mám jasného favorita.

S kým je podle tebe nejlepší cestovat a proč?
Nejdůležitější je, vybrat si k sobě člověka se kterým jste na stejné vlně a co s vámi udrží podobné tempo. Já mám to mám rozdělené (smích). Do měst jezdím s kamarádkami, kterým nevadí sedět po kavárničkách a sem tam zabloudit do nějakého butiku. Zatímco do přírody jezdím s přítelem, se kterým vybíráme vždy něco extra zajímavého. Co se týče relaxačních dovolených, tak ty mám nejradši s rodinou, jen se válet u moře a číst knížku.

Kdy jsi začala psát svůj blog a co tě k tomu vedlo?
Je to skoro neuvěřitelné, ale začala jsem teprve před 2 měsíci. Už přes rok jsem nad tím uvažovala, ale největší impuls byl, když mi kamarádi začali stále častěji klást otázky na cestování. Uvědomila jsem si, že cestuji poměrně dost a mám díky tomu čtenářům co nabídnout (nebo aspoň v to doufám :D ).

Co se ti líbí na minimalismu?
Je jednoduchý a nekýčovitý. Nikdy jsem neměla moc ráda barevné věci a když už, tak s mírou. Dřív (když minimalismus nebyl v kurzu) jsem na to slýchávala spíš kritiku a nyní naopak ohlasy. :D

Máš nějakou vtipnou, nebo děsivou historku z cest?
Asi když nám kvůli 20 centům skoro uletělo letadlo z Barcelony. Vlastně ani nevím, jestli je to víc vtipný, nebo smutný (smích). Já jsem totiž utratila skoro všechnu hotovost, no a my měly sice jízdenky na MHD, jenže nás nenapadlo, že v autobusu na letiště ty jízdenky neplatí. Složily jsme všechny naše drobný a zjistily, že nám chybí asi 20centů (!!!). Horší na tom bylo, že na letišti jsme měly být do půl hodiny a bankomat v nedohlednu. Takže jsme se musely ptát lidí co chodili, kolem nás jestli nemají drobné, nakonec jsme vyměnily ty zbylé jízdenky za drobné od nějaké paní. No jenže tím to neskončilo… Pak přijel autobus a my v tom spěchu do něj nastoupily. Bohužel jsme si nevšimly, že jede na terminál 1 a ne 2. Což by u nás v Praze nebyl takový problém, jenže v Barceloně se musí mezi jednotlivými terminály jezdit autobusy a jeden jezdí asi po 20 min (nám zbývalo 15). Ještě že jsme měly štěstí a za 5min jel autobus na náš terminál, no nakonec jsme to stihly úplně v pohodě a ještě čekaly na letišti asi 30min, ale teda poučení z toho máme dost veliký. I když se tomu dneska smějeme.

Chtěla by ses cestování a blogování věnovat profesionálně?
To je můj největší sen, dělat co mě baví a naplňuje. Myslím, že když má člověk dostatečnou motivaci a píli, je možné dosáhnout všeho. A proto věřím a doufám, že se mi to splní.

Kam by ses chtěla nejvíce podívat, popřípadě vrátit?
Vrátit bych se chtěla určitě do zmíněného Polska. Jinak chci procestovat celý svět. V nejbližších snech, které chci postupně naplnit je určitě Kuba, Filipíny a Island.

Souhlasíš s tím, že každý by měl alespoň jednou za život být na místě, kde ho nikdo nezná a úplně sám?
S tím úplně nesouhlasím, já jsem extrovert a potřebuji kolem sebe známé lidi, které mám ráda. Proto bych se asi nikdy nevydala mimo ČR sama. Člověk nikdy neví co se stane a mě by bylo brzo smutno. Ale na druhou stranu, já mám samotu ráda a často se jen tak jdu projít Prahou nebo někam zalezu, kde na mě nikdo nemluví a mám čas jen pro sebe.

Co bys doporučila lidem, kteří hodlají začít s blogováním, ale nemohou se odhodlat?
Určitě to zkuste. Jednak začnete dělat co vás baví a pokud zjistíte, že to není nic pro vás, tak s tím můžete zase stejně rychle skončit. Nestojí to téměř nic a na druhou stranu, pokud vám to půjde, budete mít ze sebe radost a bude vás to naplňovat a posouvat dál.

Co nejraději fotíš? Strávíš úpravou fotek na svůj blog hodně času? Jsi perfekcionistka?
Já fotím snad všechno (smích). Fotím jídlo, krajinu, psa, kamarády, sebe, všechno co mi ten den přijde legrační nebo zajímavý. Fotky, ale z 95% neuveřejním. Přijde mi, že by člověk měl přemýšlet nad tím co sdílí, přece jen pokud to chce dělat aspoň trochu profesionálně, tak by neměl spamovat svoje čtenáře/followery 100 (nekvalitními) fotkami denně. Co se úpravy fotek týče, tak asi jak kdy. Jsou fotky které nepotřebují téměř žádné úpravy, ale pak jsou fotky, které potřebují prosvětlit, doostřit a nebo jinak poupravit. Taky si občas ráda vyhraju s nějakými barevnými filtry, které dodají fotce zajímavý nádech. No perfekcionistka… Jsou dny, kdy potřebuji mít všechno perfektní a jsou dny, kdy je mi skoro všechno jedno. Ale je pravda, že se nikdy nesmířím s náhražkou, to si raději něco úplně odpustím, než se spokojit s náplastí. Takže asi v tomhle smyslu perfekcionistka asi jsem.

Co se ti líbí na home decor? Chtěla by ses tím v budoucnu i živit?
O home decor jsem se začala víc zajímat až po tom, co jsem si měla zařizovat celý byt sama. Nějak mě to chytlo a jelikož mám ráda kombinaci minimalismu, skandinávského stylu a přírody, zaujaly mě právě různé přírodní dekorace. Myslím si, že kouzlo je v tom, jak je jednoduché si to vytvořit sám a možnost neustálé změny. Květinové dekorace se hodí do každého interiéru, jen to chce mít trochu cit na estetiku. Pokud bych měla možnost živit se bytovým designem, určitě by mě nejvíc bavilo navrhovat jednoduché a funkční byty, kde se musí člověk zamýšlet, jak účelně a zároveň finančně skloubit jednotlivé věci tak, aby to působilo luxusně, ale zároveň to člověka nezruinovalo.

Nezapomeňte Marblog navštívit! :-)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.