24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Novoroční nákupy: Co si koupit pro výbavy na cvičení?

22.12.2023

Nový rok často přináší předsevzetí a touhu po zdravějším životním stylu. Jedním z nejpopulárnějších cílů je začít pravidelně cvičit. Aby novoroční předsevzetí nezůstaly jen na papíře, je vhodné investovat do správné výbavy. Proto vám přinášíme pár tipů na vybavení, které by nemělo chybět nikomu (hlavně na začátku) cvičení.

Kvalitní sportovní obuv

Základem každého cvičebního plánu je správná obuv. Investujte do kvalitních sportovních bot, které poskytnou správnou oporu a pohodlí pro různé druhy aktivit. Při výběru se zaměřte na typ cvičení, který plánujete praktikovat. Je velký rozdíl v tom, jakou aktivitu budete dělat. A věřte, že pro každého se najde ideální obuv. Vybírat můžete:

  • sportovní,
  • běžecké,
  • outdoorové (turistické) a další.

Podložka pro cvičení

Pro domácí cvičení je nepostradatelná podložka. Poskytuje pohodlí při posilovacích cvičeních na zemi a chrání klouby. Vyberte si takovou, která je dostatečně tlustá a odolná. Pro vaši fitness cestu je důležité, abyste měli správné vybavení. Díky podložce nebudete mít otlačené nohy ani záda. A při cvičení ve stoje vám nebude pod nohama klouzat.

Vlastní činky a kettlebells

Cvičení s váhami je skvělým způsobem, jak posílit svaly. Aniž byste museli investovat do celé posilovny, pořiďte si alespoň pár činek různých váhových kategorií a kettlebell pro různorodost cvičení. Nemusíte ihned investovat obrovské peníze do celé sady činek. Začněte v malém. Sami uvidíte, jestli potřebujete těžší a můžete si výbavu pořizovat postupně.

Oblečení pro pohodlný pohyb

Při cvičení je klíčové pohodlí. Investujte do kvalitního sportovního oblečení vyrobeného z prodyšných materiálů. Správný sportovní oděv umožní volný pohyb a absorbuje pot, což zvyšuje pohodlí během tréninku. Pořídit si můžete přímo kalhoty na cvičení (např. legíny na jógu). Postačí vám ale také pružnější šortky a tílko.

Fitness tracker

Fitness tracker může být skvělým motivačním nástrojem. Monitoruje váš pokrok, srdeční tep, spálené kalorie a mohou vás motivovat k dosažení dalších cílů. Pořiďte si multifunkční nástroj pro větší pohodlí. Dámské chytré hodinky fungují jako běžný tracker, ale také s nimi můžete zvednout hovor nebo si přečíst SMS zprávy. Díky tomu budete mít všechno v jednom. Při nákupu hodinek je nejdůležitější:

  • cena,
  • vlastnosti,
  • značka hodinek a vašeho smartphonu,
  • design.

Odbourání stresu s cvičebními pomůckami

Cvičení může být i zábavné! Pořiďte si cvičební pomůcky, jako jsou cvičební míče, malé trampolíny nebo hula-hoopy. Tyto pomůcky nejen zvyšují efektivitu cvičení, ale také zvyšují zábavu. Nezapomeňte si také najít někoho, podle koho budete cvičit. Když si vyberete správně, můžete si u každého tréninku užít hodně zábavy a zároveň dosáhnout svého cíle.

Aplikace nebo online cvičební programy

Využijte moderní technologie pro svůj prospěch. Stahujte cvičební aplikace nebo se přihlaste do online cvičebních programů. Tyto zdroje nabízejí různé tréninkové plány a cvičení, které můžete provádět ve svém tempu. Hodně cvičení najdete také na YouTube, kde je to zcela zdarma. Zrovna tohle je část vaší cesty, za kterou nemusíte platit. Musíte jen chvíli hledat tu správnou osobu.

S touto výbavou můžete vstoupit do nového roku s plánem na zdravější a aktivnější životní styl. Nezapomeňte na to, že klíčem k úspěchu je nejen kvalitní výbava, ale také pravidelnost a radost z pohybu. Právě pravidelné cvičení vám přinese výsledky, i když se budete hýbat jen 15-20 minut denně. Musíte ale každý den vstát a začít. Jestli vám to dělá problémy, zkuste si dát oblečení vedle postele nebo si připravte boty či podložku tam, kde vám to připomene váš cíl. Uvidíte, že tento rok bude jiný a konečně dosáhnete všeho, po čem toužíte!

Zdroj obrázku: Roman / stock.adobe.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.