24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Tipy na novoroční detox

03.12.2016

Svátky jsou za námi a my se po delším odpočinku vrátili do školy, práce a běžného uspěchaného života. Po té spoustě jídla u babiček a tetiček se ale často cítíme unavení a bez nálady. Ideální pomocí je pořádný novoroční detox.

Pod slovem detox si každý představí něco trochu jiného. V každém případě jde o úpravu jídelníčku i životního stylu, která nám má pomoci vrátit se do formy. Občas je potřeba změnit vše od základů a někdy stačí jen pár maličkostí. Připravili jsme si pro vás několik tipů.

1. Vyměňte přílohy za zeleninu

Bramborovým salátům, knedlíkům a kaši odzvonilo. Dejte na chvíli sbohem přílohám a vyměňte je za zeleninu. Dostanete do sebe potřebné vitamíny a prospěšné látky, budete se cítit nasyceni, ale nebude vám těžko a uvidíte, že se zbavíte i nějakého toho kila. :)Zelenina

2. Snídejte ovoce

Ovoce má ve skutečnosti spoustu cukrů, záleží samozřejmě na druhu a na množství, které konzumujeme. Ideální ovšem je, jíst ovoce pouze dopoledne, tedy k snídani či dopolední svačině. Příjemně vás to nastartuje, budete se cítit svěže a energicky. Naopak se ovoci vyhněte ve večerních hodinách.

3. Vynechte pečivo

Bílé pečivo je obecně považováno za nezdravé. Pokud se cítíte nafouklí a unavení, může to být i jeho přílišnou konzumací. Zkuste na chvíli pečivo vyřadit úplně a poté zařadit do svého jídelníčku pečivo z žitné mouky. Uvidíte, že pocítíte změnu.Pečivo

4. Smoothie

Špatně se vám spí a je vám často těžko? Zkuste na pár dní vyměnit večeři za zeleninové smoothie. Nejen, že "splasknete", ještě do sebe dostanete potřebné látky a tělo nebude strádat, pokud nejste zrovna salátový nadšenec.

5. Choďte pěšky

Detox se netýká pouze jídla, důležitý je samozřejmě i pohyb. Začněte  pomalu a místo ježdění autem nebo MHD se občas projděte. Vyčistíte si hlavu, spálíte kalorie a budete se cítit fyzicky i psychicky mnohem lépe.Chůze

6. Najděte si chvíli pro sebe

Někdy je důležité na chvíli vypnout, zbavit se stresu. Přemluvte se a jděte na procházku, vezměte si hezkou knížku, do které se začtete, anebo vyrazte na lekci yogy. Musí to být něco, u čeho na chvíli zapomenete na všední starosti.

Co pomáhá od únavy vám? Máte svou oblíbenou očistu organismu? Podělte se s námi v komentářích. :)

Zdroj foto: pixabay.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.