24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Tipy na novoroční detox

3.12.2016

Svátky jsou za námi a my se po delším odpočinku vrátili do školy, práce a běžného uspěchaného života. Po té spoustě jídla u babiček a tetiček se ale často cítíme unavení a bez nálady. Ideální pomocí je pořádný novoroční detox.

Pod slovem detox si každý představí něco trochu jiného. V každém případě jde o úpravu jídelníčku i životního stylu, která nám má pomoci vrátit se do formy. Občas je potřeba změnit vše od základů a někdy stačí jen pár maličkostí. Připravili jsme si pro vás několik tipů.

1. Vyměňte přílohy za zeleninu

Bramborovým salátům, knedlíkům a kaši odzvonilo. Dejte na chvíli sbohem přílohám a vyměňte je za zeleninu. Dostanete do sebe potřebné vitamíny a prospěšné látky, budete se cítit nasyceni, ale nebude vám těžko a uvidíte, že se zbavíte i nějakého toho kila. :)Zelenina

2. Snídejte ovoce

Ovoce má ve skutečnosti spoustu cukrů, záleží samozřejmě na druhu a na množství, které konzumujeme. Ideální ovšem je, jíst ovoce pouze dopoledne, tedy k snídani či dopolední svačině. Příjemně vás to nastartuje, budete se cítit svěže a energicky. Naopak se ovoci vyhněte ve večerních hodinách.

3. Vynechte pečivo

Bílé pečivo je obecně považováno za nezdravé. Pokud se cítíte nafouklí a unavení, může to být i jeho přílišnou konzumací. Zkuste na chvíli pečivo vyřadit úplně a poté zařadit do svého jídelníčku pečivo z žitné mouky. Uvidíte, že pocítíte změnu.Pečivo

4. Smoothie

Špatně se vám spí a je vám často těžko? Zkuste na pár dní vyměnit večeři za zeleninové smoothie. Nejen, že "splasknete", ještě do sebe dostanete potřebné látky a tělo nebude strádat, pokud nejste zrovna salátový nadšenec.

5. Choďte pěšky

Detox se netýká pouze jídla, důležitý je samozřejmě i pohyb. Začněte  pomalu a místo ježdění autem nebo MHD se občas projděte. Vyčistíte si hlavu, spálíte kalorie a budete se cítit fyzicky i psychicky mnohem lépe.Chůze

6. Najděte si chvíli pro sebe

Někdy je důležité na chvíli vypnout, zbavit se stresu. Přemluvte se a jděte na procházku, vezměte si hezkou knížku, do které se začtete, anebo vyrazte na lekci yogy. Musí to být něco, u čeho na chvíli zapomenete na všední starosti.

Co pomáhá od únavy vám? Máte svou oblíbenou očistu organismu? Podělte se s námi v komentářích. :)

Zdroj foto: pixabay.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.