24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Nenech si ujít: Tipy na pohodové čtení podle blogerky měsíce Woodnote

30.01.2019

"Miluji čtení knih, ale nejraději na tom mám tu pohodu, když čtu, upíjím čaj a je mi krásně. Mám svoje rituály, které při čtení používám a moc ráda bych se s vámi o ně podělila," píše Šárka z blogu Woodnote o své vášni ke knihám. Šárka je naší blogerkou měsíce a v tomto článku se s tebou podělí o tipy, jak si užít dokonalou atmosféru a chvíle strávené s oblíbenou knihou. ;-) 

BLOG: www.woodnote.cz
IG: @sarkymplova 
FB: Woodnote 

Jelikož jezdím mezi Prahou a západem, kde jsem vždy u rodičů, jsou mé rituály vždy trochu rozdílné. Já jsem pro vás vybrala ale takové ty mé nejzákladnější tipy. Tak se pohodlně usaďte, vezměte si kus papíru, tužku a nechte se mnou trochu inspirovat. :-)

Najděte si pohodlné a oblíbené místo

Základem pro spokojené čtení je rozhodně místo, na kterém se budete cítit pohodlně. Já nejraději ležím v posteli, kde se můžu různě převalovat a hledat po pár minutách další pohodlnou polohu. V tomhle je postel nejlepší volba. Například v Praze vždy sedím schoulená v rohu postele, kde jsem zároveň opřená i o zeď. Ve vašem případě si můžete zkusit najít místo i v křesle. Mým takovým malým snem je, že budu mít čtecí koutek. Z okna budu mít krásný výhled, vedle něho bude má obrovská knihovna a já budu sedět v pohodlném křesle. Tak snad se mi jednou tenhle sen splní. :-)

Udělejte si čaj/kakao

Dříve jsem byla fanouškem kakaa, a tak jsem si ho dělala ke každému čtení. V posledních letech jsem si ale oblíbila čaje, přesněji ty sypané. Řekla bych, že sypané chutnají mnohem lépe, moc jsem si je oblíbila. Doporučit vám můžu čaje od Manufaktury, ale také od Oxalis nejsou špatné. Přednost dávám ovocným čajům, než bylinkovým. Ke čtení hrnek čaje prostě patří, co myslíte?

Zachumlejte se

Teď přichází má oblíbená část, jelikož je mi většinu času furt zima. Vyberu si ve skříni ten nejteplejší svetr a vezmu si teplé ponožky, které mi pořádně zahřejí nohy. Když ale zrovna nemám náladu na svetr, beru si lehkou deku, která je taky moc fajn. Důležité je, aby vás při čtení nerozptylovala zima. A přiznejme si, že pořádné zachumlání do teplé deky nebo do svetru, dodává té pohodě mnohem větší kouzlo.

Zapalte svíčky

Svíčky mám doma už několik let. Nikdy jsem ale nemohla najít ty, které pokoj pořádně provoní. Nakonec jsem objevila recenze na trochu dražší, ale zato kvalitní svíčky. Určitě již tušíte, které mám na mysli. Na svíčky Village Candle a Yankee Candle jsem slyšela obrovskou chválu, a tak při zařizování bytu v Praze jsme s přítelem neodolali a pořídili si rovnou dvě svíčky Village Candle. Oba dva jsme byli překvapení, jak moc taková svíčka dokáže provonět celý pokoj. Necháváme ji vždy hořet přibližně 15 minut, déle to není nutné, protože pokoj je dostatečně provoněný. Jelikož svíčka tak moc voní, vydrží vám opravdu dlouho, což si myslím, že je její velká výhoda.

Když se zaměřím na svůj pokoj u rodičů, tam si většinou zapaluji čajové vonné svíčky. Momentálně mám levandulové, které příjemně lehce voní. Také občas použiji aromalampu, která je také moc fajn. Bohužel většinou neodhadnu množství kapek, takže ji pak musím sfouknout, protože mi je vůně až protivná.

Světýlka

Ty lehce souvisejí se svíčkami, ale musím je tu zmínit i samostatně. Světýlka mám vždy rozvěšené nad postelí. Jak v Praze, tak i doma u rodičů. Pro mě to k té posteli už rovnou patří, je potom v té místnosti víc útulno, což já takový pocit miluji. Mám ráda, když píši článek na blog a světýlka mi lehce svítí v pokoji. Je to skvělé i u čtení. Jakmile světýlka svítí, hned se mi píše/čte lépe. J Myslím si, že je to super dekorace, kterou by měl mít v pokoji každý.

Pusťte si písničky

Nemám vytvořený žádný speciální playlist na čtení knih, protože si většinou pouštím písničky od Toma Odella. Má uklidňující a většinou pomalé písničky, které mě u čtení neruší. Pokud vás láka něco jiného, můžu vám doporučit vytvořené playlisty na Spotify, které se zaměřují především na hudbu, která se ke čtení hodí. Já je ale poslouchám málokdy.

Vypněte své myšlenky a věnujte se jen příběhu v knize

Tohle je poslední tip, který bych vám doporučila. Dle mého názoru důležitá, ale těžká věc. V dnešní uspěchané době je těžké vypnout a relaxovat u knihy. Je to obrovská škoda a myslím si, že kdyby si každý našel alespoň 20 minut, kdy si vytvoří takový pohodový rituál u knihy, bylo by mnohem více šťastnějších a spokojenějších lidí. Pokuste se najít pro sebe pár minut, kdy se budete věnovat jen sami sobě a číst si.

Doufám, že vás nějaké mé tipy zaujaly a že je využijete. Já se jdu právě vrhnout na další knihu, která na mě čeká. :-)

Šárka - Woodnote

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.