24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Hoďte za hlavu názory lidí a jděte si za tím, co vás naplňuje, říká blogerka měsíce Woodnote

24.01.2019

Jaké to je být introvertka a přitom sdílet veřejně svůj život coby blogerka? Své o tom ví Šárka z blogu Woodnote, kterou jsme vyzpovídali jako vítězku naší výzvy o blogerku měsíce! Blogerkou se nestala ze dne na den, ale právě blog jí pomohl sdílet svoje myšlenky bez ostychu a pod skutečným jménem. Sama říká, že každý, kdo touží blogovat, za zkoušku jednoduše nic nedá. Co pro ni blogování znamená a proč jí pomáhá proti stresu? Dozvíš se v našem rozhovoru. ;-)

BLOG: www.woodnote.cz
IG: @sarkymplova 
FB: Woodnote 

Ahoj Šárko, Ty ses se svým blogem Woodnote zapojila do naší poslední výzvy v roce 2018 a stala ses první letošní blogerkou měsíce. Můžeš se nám, prosím, krátce představit, kdo jsi, co děláš a co Tě v životě baví?
Ahoj! :-) Tak kromě toho, že jsem autorka blogu Woodnote, jsem také studentka vysoké školy. Miluji psaní, fotografování, procházky v přírodě a knihy. Tyhle čtyři věci už ke mně patří několik let a doufám, že patřit budou i nadále.

Foto: Šárka Woodnote

A na začátek nesmí chybět klasická otázka. 😊 Co Tě inspirovalo založit si vlastní blog? A jak dlouho bloguješ?
Brzy to bude 6 let, co bloguji. A jak to všechno vzniklo? Vždy jsem chtěla zapisovat své myšlenky, a tak jsem si ze začátku vedla deník. Bohužel jsem u této aktivity nikdy dlouho nevydržela a po měsíci se mi doma opět válel další poloprázdný zápisník. Vždy ale ve mně zůstal chtíč sepisovat své myšlenky a sdílet je s někým. Později se na internetu objevil ask.fm, takže jsem si řekla, že své myšlenky bych mohla sepisovat tam. Občas mi tam někdo položil zajímavou otázku, nad kterou jsem se vždy zamyslela a napsala opravdu dlouhou odpověď. Časem se mi tam ale začaly objevovat komentáře, že jsem trapná s takovými odpověďmi, a tak jsem s tím raději sekla a účet si zrušila. Po dlouhém přemýšlení jsem se nakonec rozhodla, že si založím něco, kde nikdo nebude vědět, že to píšu já. Takže jasnou volbou byl blog. Trvalo to dlouho, ale nakonec se objevili čtenáři, kteří mi zanechávali povzbudivé komentáře. Právě díky nim jsem později začala zveřejňovat své jméno. Jejich komentáře mě doteď popohání k tomu, abych sepsala další článek.

Proč Woodnote?
Po letech blogování jsem se rozhodla, že by si můj blog konečně zasloužil vlastní doménu. Můj dřívější název byl příliš dlouhý a moc lidí by si ho asi nepamatovalo, takže jsem se rozhodla pro jiný název. Bylo to dlouhé rozmýšlení a chtěla jsem se držet něčeho, co je spojené s přírodou, protože většina mých fotek je z přírody a já se právě v těchto místech nejraději pohybuji. Woodnote je označení pro zvuky, které můžete slyšet, když jdete do lesa. Zvuky zvířat nebo třeba šustění stromů. Při čtení významu tohoto slova jsem věděla, že tohle je to pravé jméno pro mě a pro můj blog.

Píšeš o sobě, že jsi introvert. Jak se to slučuje s tím mít svůj blog a sdílet momenty ze svého života veřejně?
Občas je to pro mě zvláštní slyšet od někoho, že četl můj blog. Zvykám si na to, protože se k mému blogu veřejně hlásím teprve rok. Dřív jsem to raději nikomu neříkala, protože jsem se bála výsměchu. Teď už se za to nestydím a zveřejňuji si své články, kde jen chci. Nevadí mi zveřejňovat svůj život na internetu. Samozřejmě nezveřejňuji na internetu vše, ale snažím se sdílet jak šťastné momenty, tak i ty smutné. Přijde mi, že každý sdílí jen své štěstí.

Foto: Šárka Woodnote

Je to v něčem těžší – být blogerka – introvert, nebo to má naopak i svoje výhody?
Určitě je to nevýhoda ve společnosti, kde jsou lidé, kteří můj blog čtou, a tak je na mě trochu zaměřena pozornost a vyptávají se mě na určité věci. Jinak v tom žádnou nevýhodu zatím nevidím. Je ale možné, že časem poznám další. Výhodu vidím rozhodně v tom, že můžu svůj názor vyjádřit bez stresu. Rozhodně bych nikde před cizími lidmi neřekla svůj názor tak, jak ho píši, protože vím, že by na mě koukala skupina lidí, které vůbec neznám. Následně by mi bylo špatně ze stresu, něco bych řekla špatně a nakonec bych se v půlce řeči raději sebrala a odešla se někam schovat. Takže vlastně díky blogu trochu šetřím své tělo proti stresu. :-)

Co bys doporučila dívkám, které jsou v podobné situaci jako Ty? Chtějí se vyjádřit, i když jsou spíš introvertky. Možná ale mají talent, psát vlastní blog – jen si třeba nevěří, nebo nevědí, jak na to…
Z vlastní zkušenosti vím, že to není jednoduché, ale jak se říká, za zkoušku nic nedáš. Obrovská výhoda blogu je ta, že můžete vystupovat pod anonymem, jak jen dlouho chcete. Nikdo vás nebude tlačit do toho, abyste se ihned pod svůj článek podepsali celým jménem. Vše si můžete brát vlastním tempem a jednou ten čas přijde, kdy si řeknete, že se pochlubíte se svojí prací na svém profilu. Rozhodně se ničeho nebojte. :-)

Co nebo kdo Tě při psaní blogu nejvíc inspiruje?
Řekla bych, že nejvíce mě inspirují mé zážitky, dění a lidé okolo mě. Několikrát se mi stalo, že jsem jela metrem a napadlo mě několik témat. Je důležité se dívat kolem sebe.

Jaké máš jako blogerka sny? Chtěla by ses blogováním třeba živit?
Mým jediným snem je, aby se na můj blog čtenáři pořád rádi vraceli. Vážím si každého čtenáře, který na můj blog přijde a jde si trochu odpočinout od svých běžných starostí a začte se do mého článku. Jinak nechávám vše tak nějak plynout. :-)
Blogováním bych se živit chtěla. Kdo by se vlastně nechtěl živit tím, co ho nejvíce baví a věnuje tomu tolik času? Bohužel mi přijde, že mnoho blogerek v dnešní době už nemá tolik šanci na uchycení a musí k blogu začít natáčet na Youtube, nebo mít obrovskou základnu fanoušků na Instagramu. Je to škoda.

Co je pro Tebe na blogování nejpřitažlivější?
Pro mě je blog odreagování. Když mě něco trápí, jdu psát, ale i v opačném případě, když jsem šťastná, jdu psát. Je to něco, co už je součástí mě a asi i vždycky bude. A co mě na tom baví nejvíce? Když vidím reakce čtenářů, jak se jim článek líbil, nebo souhlasí/nesouhlasí s mým názorem. Zpětná vazba je důležitá.

Foto: Šárka Woodnote

Kolik času týdně věnuješ svému blogu? A případně sociálním sítím?
Páni, to nedokážu říct. Blogu se snažím věnovat každý den, ale ne vždy se to povede. Sociálním sítím věnuji více času, ale snažím se to omezit. Nejvíce času jsem na Instagramu, tam mě to zajímá nejvíce. :-)

Koho z blogerek, youtuberů nebo na sociálních sítích ráda sleduješ? Je někdo, kdo Tě inspiruje?
Ráda sleduji Annu z blogu Be at peace not in pieces, tu sleduji od jejího začátku, zároveň ji sleduji i na Instagramu @ansvarcova. Také sleduji blog I am Dora. Dále jsou mými oblíbenkyněmi na Instagramu @leafuis a @anie_songe. Právě Anie Songe mě hodně inspiruje.

Jak jsi prožila konec roku a začátek nového? Dala sis nějaká předsevzetí? 😊
Na Silvestra jsem byla s přítelem. Jelikož jsem hrozně klidný typ a nerada chodím na party a přítel letos zhodnotil, že se mu do společnosti také nechce, strávili jsme ho doma jen my dva. Bylo to krásný a jsem ráda, že jsme začátek Nového roku prožili zase spolu.

Předsevzetí, ty já si nikdy nedávám, protože vím, že je nikdy nedodržím. Raději nechávám vše tak nějak plynout. Když už si nějaký cíl dám, tak je to v průběhu roku.

Co Tě letos čeká? Máš před sebou nějaké výzvy, plány do roku 2019 nebo přání, která si chceš splnit?
Rozhodně chci dokončit první ročník na vysoké škole. S přítelem chceme opět v létě někam vyrazit, jako minulý rok, kdy jsme procestovali kousek Česka a Německa autem. Jen momentálně ještě nevíme, kam zamíříme tentokrát.

A jaké máš pro letošní rok plány jako blogerka?
Na blogu mám rozjetý takový menší projekt, o kterém se ale čtenáři podrobněji dozví až v únoru, takže doporučuji sledovat nové články. J Jinak témata si většinou dopředu neplánuji, sepisuji většinou takové články, které mě zrovna napadnou. Určitě se chci ale zaměřit na sepsání článku o vysoké škole, lidé mi píší, že by si rádi přečetli mé zkušenosti.

Hodně se u sebe na blogu věnuješ knížkám a čtení. Asi je to pochopitelné, když jsi vystudovaná knihovnice. 😊 Co nyní studuješ a jaká je Tvoje vysněná práce?
Nyní studuji na Univerzitě Karlově obor Informační studia a knihovnictví. Spoustu lidí si myslí, že se učíme jen o knížkách, ale nenechte se zmást, je to zaměření především na informace. Je to ale krásný obor, který zatím není moc rozšířený, což je dle mého názoru škoda. A jaká je má vysněná práce? Zatím žádnou představu nemám, ale ráda bych se zaměřila na sociální sítě, webovky či reklamy. Líbila by se mi práce v nějaké firmě a zároveň bych se chtěla držet toho, co vlastně dělám i teď.

Jaké jsou Tvoje tři nejoblíbenější knížky, které bys i doporučila čtenářkám Blogerky.cz?
Díky této otázce si vlastně uvědomuji, že nemám žádný žebříček svých oblíbených knih. Ale když bych měla odpovědět bez přemýšlení, určitě bych řekla sérii Nástroje smrti. To je moje srdcovka už několik let. A i když mi je 20, stále se k ní ráda vracím. Jako druhou bych doporučila rozhodně Cabin Porn, kniha plná přírody a chatek. Díky knize můžu tak trochu utéct od reality a zasnít se. Jednou bych si nějakou chatku z této knihy přála, to je sen samotářů. :-) Jako poslední bych rozhodně doporučila Ten, kdo stojí v koutě. Doporučuji i filmové zpracování.

Co je pro Tebe v životě nejdůležitější?
Být šťastná a pohybovat se mezi lidmi, které mám moc ráda. Rodina, která mě podporuje a dokáže mě vždy rozveselit a přítel, který mě neodsuzuje za to, že jsem samotář a vždy tu pro mě je, ať se stane cokoliv.

Chtěla bys něco vzkázat našim čtenářkám? 😊
Nebojte se vyjádřit svůj názor a začněte dělat věci, které vás baví. Hoďte za hlavu názory lidí a jděte si za tím, co vás naplňuje.

Blogerky.cz Ti děkují za rozhovor a přejí hodně úspěchů při blogování a spokojenosti v životě. 😊

Já také děkuji za rozhovor. Mějte se krásně. :-)

Komentáře

Jenovéfa E 26.01.2019 7:30

To znám... taky jsem introvert, a když se mne někdo ve společnosti zeptá na můj blog, tak mne to vždycky dokonale zaskočí... a ať řeknu, co řeknu, pokud něco řeknu, tak si připadám jak blbec
Psát o kdečem a sdílet to, neni pro mne problém, ale mluvit o tom v reálu jo .

Liby 01.03.2019 6:54

...a pak je nejlepší introvert zkombinovaný s extrovertem...bývají to herci, herečky..


www.libenanovakova.cz

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Nové blogy

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.