24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Urazil Apple a stal se slavným. Casey Neistat

23.02.2016

Většina youtuberů začínala stejně. Založili kanál, natočili pár videí a začali si získávat odběratele. Casey Neistat z Connecticutu se ale proslavil trochu jinak. Zatímco se jiní snažili již od začátku profitovat na svém kanále, Neistat se reklamám propůjčil teprve nedávno, a to prý jen z toho důvodu, aby měl na stipendium svého syna.

Caseyho příběh se začíná psát v roce 2001, kdy se stěhuje do New Yorku. Od umývání nádobí, kterým se živil v Connecticutu, k práci poslíčka. Koho by tehdy napadlo, že ho jednou budou znát miliony lidí a stane se inspirací pro mnoho z nich? 

Věci se ale udály rychleji, než by sám Casey čekal a o chvíli později už spolupracoval se svým bratrem a umělcem Tomem Sachsem na sérii filmů. 

Světu se ale ukázal v roce 2003, kdy natočil krátké video s názvem ipod's Dirty Secret. Tři minuty mluvil o tom, že Apple dělá baterie do ipodů úmyslně tak, aby nevydržely déle, než je záruční lhůta. Samozřejmě, že se toho okamžitě chytla média a video sdílely na sociálních sítích například Fox News, The Washington post, BBC News a další. Video bylo sdíleno neuvěřitelnými 130 zdroji, což zajistilo Caseymu náhlou slávu a Applu slušnou ostudu. Tento tah donutil firmu, aby změnila svou strategii.

V roce 2004 přišla další spolupráce s bratrem. Společně vytvořili sérii vědeckých experimentů a o několik let později se dočkali pořadu na HBO s názvem The Neistat brothers. Od roku 2010 zveřejnil na svém YouTube kanále přes 440 videí a dosáhl více než 2,2 milionu odběratel.Casey NeistatZdroj foto: facebook.com/cneistat/

Přestože Casey už nijak neusiluje o to, být slavný, ale snaží se dělat to, co ho baví, jeho videa mají obrovský úspěch. Dokonce se přiznal, že by klidně zase myl nádobí, což by ovšem nepotěšilo jeho fanoušky.Casey NeistatZdroj foto: facebook.com/cneistat/

Mezi jeho nejslavnější videa patří například Make it Count, které bylo vytvořeno pro Nike. U tohoto emotivního a dobrodružného videa ukázal svůj styl a svůj postoj. Casey totiž tvrdí, že je jedno, o čem videa jsou, záleží především na tom, jaký pocit ve vás zanechají. Jeho teorie mu rozhodně funguje v praxi.

Tenhle 34 letý chlapík si užívá života, jak to jen jde. Skáče z útesů, jezdí na snowboardu ulicemi New Yorku a u všeho má ten svůj milý a bezstarostný úsměv.

Jen tak dál Casey. :)

Zdroj foto: facebook.com/cneistat/

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.