24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Vyzkoušeli jsme výrobu kalendářů, zkuste to i vy a vyrobte krásný a originální dárek k Vánocům

03.12.2016

Vymýšlení Vánočního dárku není pro mnohé z nás jednoduché, zvlášť pokud vymýšlíme dárky pro rozvětvené příbuzenstvo: děti, rodiče, sestru (s manželem), bratrance, tchána (s manželkou) a všechny babičky. Je složité, když chcete dát něco od srdce. V obchodních centrech regály praskají ve švech a vy přitom nevíte, jestli vzít to či ono. Udělejte si dárek pro své nejbližší v klidu doma a vyhněte se Vánočním návalům.

Našli jsme dárek, který rozhodně potěší a do Vánoční atmosféry přitom vnese trochu rodinného tepla – vyzkoušeli jsme online aplikaci na výrobu kalendářů z vlastních fotografií na stránkách www.barevnyrok.cz.

V první řadě je potřeba si rozmyslet, jaký fotokalendář budete vytvářet a pro koho, a dle toho si připravit své fotografie. Hned na přehledně zpracované úvodní stránce máte možnost vybrat si z několika variant kalendářů: jednostranné fotokalnedáře, stolní kalendáře, nástěnné dvoustranné fotokalendáře a luxusní kalendáře. Každá varianta je k dispozici nejen v několika provedeních (po týdnech, měsících atd.), ale i velikostech. Proto je důležité vybrat si nejen odpovídající počet fotografií, ale také mít fotografie s odpovídajícím rozlišením (velikostí).

Ceny kalendářů se pohybují podle toho, kolik kusů budete chtít objednat. Mějte tedy rozmyšleno, kolik kalendářů budete připravovat, protože v případě 5ti ks ušetříte celkem 150Kč, tedy jeden fotokalendář máte vlastně zdarma. :)

Tvorba samotného kalendáře je potom otázkou zhruba 20ti minut. Samotná editace stránek kalendáře je jednoduchá, pohodlná a velmi rychlá, tedy celková doba vytváření kalendáře je závislá převážně na rychlosti vašeho internetového připojení při nahrávání fotek.

My jsme začali stolním fotokalendářem, zvolili jsme variantu s týdenním kalendáriem (53 stránek + úvodní stránka) o velikosti 210x145mm. Obsahuje rozpis jmenných svátků a prostor na dopisování poznámek, vázaný je kovovou kroužkovou vazbou a jako podklad slouží karton tvarovaný do písmena A pro postavení na stůl.

A jak jsme postupovali?

1)Zvolili jsme si typ fotokalendáře, my jsme vybrali kalendář ve formátu 210x145

2)Vybrali jsme formát kalendáře 

3)Poté jsme se dostali k samotné výrobě fotokalendáře:

U tohoto typu kalendáře bylo potřeba nahrát přesně 55 fotografií. Je to velké množství obrázků na to, abyste sami udrželi přehled o tom, které jste již vložili do kalendáře, proto Vám vložené fotografie aplikace sama chytře označí modrým zaškrtnutím.

Další užitečnou vlastností editoru je zabudovaná ochrana proti použití nekvalitní fotografie, která Vás upozorní varovným trojúhelníkem v pravém horním rohu u těch obrázků, které by z tisku vyšly rozpixlované (u příliš malých obrázků dokonce použití v kalendáři zabrání, čímž uživateli zajišťuje ten nejkvalitnější finální dojem).

Fotografii můžete natočit i přiblížit / oddálit, tedy není třeba je před použitím nijak upravovat, veškeré ořezávání můžete provést přímo na webu. Díky výtečné přehlednosti editoru tyto funkce sami naleznete velmi snadno, nebo se můžete podívat do nápovědy v pravém panelu.Ve chvíli, kdy jste s uspořádáním fotokalendáře spokojeni, je možné dopsat vlastní text pro své nejbližší. Poté stačí jen zmáčknout tlačítko „Objednat“ a tak se dostanete ke shrnutí objednávky.Zde se můžete podívat na náhled kalendáře (jak ve skutečnosti bude vypadat). V případě, že zjistíte, že chcete na kalendáři ještě něco upravit, můžete se do editoru vrátit prokliknutím přes název kalendáře. Na závěr jsou uvedené fakturační údaje, doprava a způsob platby.

Máte hned několik možností, jak si nechat fotokalendář dopravit a jak zaplatit. Že vám budou vyhovovat, si navíc můžete ověřit nejen zde na konci, ale už při prvním kroku u výběru typu kalendáře. Doprava pokrývá nejen celou Českou Republiku, dodání je možné i na 74 míst na Slovensku.

Celkem jsme vytvořili 3 typy kalendářů: stolní kalendář, nástěnný fotokalendář a luxusní kalendář (který zejména doporučujeme, ve velikosti A3 působí skutečně luxusně). Kroky a postup se u ostatních kalendářů neliší, jen počet fotek je nižší (jsou po měsících) a tedy i tvorba kalendáře je rychlejší. Kalendáře nám dorazily do třetího dne a vypadají opravdu skvěle, podívejte se sami. Kvalitní tisk kalendářů zaštiťuje www.tisk.digi.cz, který nabízí digitální tisk, kopírování a pro větší objem i nabídku ofsetového tisku.Ačkoliv se jedná o českého dodavatele, věnuje zvláštní pozornost i slovenským zákazníkům na slovenské verzi stránek www.farebnyrok.sk.

S kalendáři jsme naprosto spokojení a abychom i vám udělali radost, připravujeme pro vás soutěž o obraz na plátno. Sledujte náš portál a nenechte si ujít možnost udělat radost někomu z vašich nejbližších!

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.