24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Vzpomínání nad fotografiemi není ztrátou času

15.5.2017

Uvařit si voňavý čaj, zachumlat se do deky a prohlížet si fotoalba. Třeba takto vypadá večer v duchu dnes tak populárního životního stylu hygge. Jen si najít čas na vyvolání fotek. 

Dánský výraz hygge (vyslovuje se hju:ga) se zdá být receptem na spokojený život. Podstata tohoto stylu je hledání štěstí v každodenních maličkostech a užívání si přítomného okamžiku. Třeba takového, kdy si prohlížíte fotky z dovolené nebo dětství.

Ve fotografiích mám šílený nepořádek, ale jak jsem zjistila, má to tak většina z nás. Teda v těch fotkách, které vznikly v posledních letech – nejdřív digitálním foťákem, pak mobilem. Fotky starší jsou naopak pečlivě uloženy do alb. Už dlouho jsem se chystala na to, že je konečně po letech doplním. A právě článek o hygge mě k činu konečně navnadil.

Vyvolat fotky jde i z domova
Výběrem fotografií k vyvolání jsem strávila poměrně dost času, ale když už bylo vybráno, šlo to celkem rychle. Na internetu jsem si našla fotosběrnu, která mi byla blízká nejen geograficky (jsem z Kladna), ale hlavně svým názvem – FotoRada. Až pak mi došlo, že název neznamená „mám ráda foto“, ale obchod se jmenuje po svém majiteli, Tomáši Radovi. Nevadí, hezká slovní hříčka, která mě pobavila. Fotografie jsem elektronicky nahrála do fotosběrny. Protože se mi nechtělo platit za dopravu (nedosáhla jsem na částku 1 500 Kč, od které je zdarma), objednala jsem si osobní vyzvednutí.

S mým orientačním (ne)smyslem jsem trochu bloudila, než jsem malou uličku našla. Když jsem dorazila do obchodu čekala na mě usměvavá prodavačka. Obchůdek mě mile překvapil tím, že to tu nesmrdělo barvou, jak by člověk u fotolabu čekal, ale byl prosycen příjemnou vůní. Prodávají tu totiž také bytové vůně všech možných prodávaných značek – známé Yankee Candle, ale třeba i WoodWick, Millefiori Milano nebo Alusi. Že by tu také znali hygge, pro které jsou svíčky typické? Jak se dalo čekat, jen s fotkami jsem z obchodu neodcházela. Voňavým svíčkám nešlo odolat.

obchod Krásné album jako dárek i ozdoba knihovničky
Zhotovené fotky mě prodavačka nechala v klidu zkontrolovat, naštěstí bylo vše ok. Dotaz, zda nepotřebuju také album, byl nevtíravý a na místě. Samozřejmě, že ano. Ale vybrat si, to byl oříšek – alb tu mají opravdu spoustu (ještě, že jsem se nekoukla na e-shop, kde jich je prý asi 1 300). Nabídku portrétové fotografie už ale odmítám, protože fotit se je pro mě podobný zážitek jako návštěva zubaře. Pro ty, kteří to mají jinak nebo chtějí zvěčnit své rodinné a partnerské štěstí, je připraven fotoateliér s různými kostýmy a dekoracemi.

Koupit tu můžete také všechny možné rámy a clipy, portrétové rámečky nebo galerie na fotografie, dřevěné i plastové. Ve FotoRada najdete plno inspirace na dárek nebo na oživení svého domova. Pro dospělé veselé bytové doplňky ZAK!design včetně kolekce Smiley, pro děti například plyšové kolekce od NICI.

Zak!designs je zdravé plastové nádobí nejen pro dospělé, kolekce Smiley je určena hlavně pro děti, rozbití nehrozí, to je to pravé pro zahradní oslavu!

Jsem ráda, že jsem se k vyvolání fotek dokopala, protože je mi jasné, že elektronické fotky nejsou pro archivaci to pravé. Až se budu chtít ve stáří dojímat svou mladistvou krásou, na heslo na „rajčeti“ si nevzpomenu a fleška bude nejspíš něco jako dnes disketa. Takže se radši spolehnu na starou dobrou klasiku.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.