24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Vy, vaše kosmetická taštička a zima

04.02.2016
AVON BEAUTY BLOG 202 lidí sleduje firemní blog
Blog o kosmetice, kráse a beauty novinkách... Zkrátka o všem, co by ti v tomhle směru nemělo uniknout. ;)

Ok, možná ne tak vtipná záležitost jako Já, mé druhé já a Irena, ale typy v tomhle článku rozhodně nejsou špatné. :)

Obsah našich kosmetických taštiček se mění, stejně jako se měníme my. Nebo je snad tato změna vázaná na počasí a roční období? Oboje je pravda. Je přece jen přirozené přizpůsobit každodenní péči aktuálním okolnostem i věku. Mrkněte na to, co byste v taštičce měla rozhodně mít, aby vás zima nepoložila. 
 
Přidejte na intenzitě
Chránit pleť v zimě vyžaduje nepoměrně větší nasazení než třeba na jaře. Mráz, vítr, suchý vzduch v přetopených místnostech,... to všechno ji zatěžuje. Může pak zhrubnout, pokrýt se šupinkami a snadno se podráždit. Zabránit tomu může intenzivní hydratace. Používejte krémy klidně několikrát denně – kdykoli pocítíte, že se vaše kůže napíná nebo svědí. Ideální jsou hydratační krémy s obsahem ochranných látek, jako je vitamín A a E, a s rostlinnými oleji a vosky, které na kůži vytváří ochrannou bariéru. Věnujte pozornost i oblasti okolo očí. Kůže je na těchto místech slabší a náchylnější k poškození. Vsaďte na přípravky s účinnými recepturami, které vaší pleti zajistí hloubkovou výživu, ochranu i mladistvý vzhled. Mrkněte třeba na naši novinku Vyživující oční krém Anew Nutri-Advance. 

 
Myslete na regeneraci
Pokud zapomenete před odchodem ven na zimní krém a vrátíte se domů se zarudlou, svědící a vysušenou pokožkou, je čas na pohotovostní zásah – použijte krém s intenzivními regeneračními vlastnostmi, které pomohou kůži získat zpět její hydrataci a vrátit jí hebkost. Jako první pomoc můžete vyzkoušet výrobky z nové řady speciálně k tomu určené Avon Care Intenzivní Péče.

Dejte si pozor na UV paprsky
UV filtry běžně používáme v létě, ovšem měly by být přítomné i v přípravcích, které používáme v ostatních ročních obdobích - zejména pak v zimě, kdy se UV záření odráží od bílého sněhu. A nemyslete si, nebezpečné je pro nás nejen při lyžování, ale i při pobytu ve městě. Chladné počasí navíc pokožku oslabuje a činí ji náchylnější.
 
Zásobujte pleť vitamíny
Lehká podkladová báze se hodí nejen v létě, ale využijete ji i v zimě. CC nebo BB krémy kryjí nedostatky pleti a navíc ji i ošetří. Divili byste se, jak taková lehká podkladová báze s rozjasňujícími částečkami dokáže vaši pleť rozzářit. Naopak silně krycí make-up může zbytečně zvýraznit její nedostatky (třeba takové odlupující se kožní šupinky), což by byla škoda. V zimě sáhněte po podkladových bázích nabitých vitamíny a hydratujícími složkami, které vaši pleť vyživí a dodají jí dokonalý vzhled. Třeba takový BB krém Anew Vitale. Uvidíte, že vaše pleť si ho zamiluje. 

Chraňte své líčení
V pošmourných zimních měsících můžete vystoupit z nudy výraznějším líčením. Deštivé počasí a sníh ovšem mohou vaše snažení zmařit. Aby vaše líčení déle vydrželo, použijte voděodolnou řasenku a oční linky. Můžete sáhnout i po krémových očních stínech, které vydrží déle. Pokud raději používáte pudrové stíny, použijte nejprve podklad.


Spolu s barvami i pečujte
Ušetřete místo ve své kosmetické taštičce – pořiďte si rtěnku, která má více funkcí, a kromě barvy dodá vašim rtům i náležitou péči. Pokud se nechcete vzdát své rtěnky, ale ta neobsahuje pečující složky, naneste na rty nejprve balzám a teprve potom rtěnku.
 
Zahřejte se barvami
V zimě máme tendenci nosit tmavé barvy, ať už jde o oblečení či líčení. Ty ale paradoxně ještě více zdůrazňují unavený vzhled. Zvedněte si náladu a nalakujte si nehty některou z veselých pastelových barev, použijte kávově hnědou oční linku a zlatavé oční stíny.
 
A nezapomínejte ani na vlasy
Zima se nechová hezky ani k našim vlasům. Nošení čepice a přechody z chladu do tepla je vysouší, oslabuje a způsobuje jejich lámání. Umývejte je vyživujícími a regeneračními šampony a nezapomeňte ani na kondicionér. Budou se snadněji upravovat a budou chráněné před chladem. 


 

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se